Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Irska

Default avatar

spiteri::trv

Hojla!
Že nekaj časa si želim obiskati Irsko, zdaj jo pa mogoče le bom.
Vseeno me zanima, kdaj je najbolje iti tja, ne da bi jezero vode prinesla nazaj. In pa seveda kaj vse se splača videt. Ali je kakšen problem pri prestopu meje na severno Irsko?
Verjetno bom letela kar z Ryanairom prek Londona. Ful si jo želim tudi prekolesariti. A mogoče kdo ve, kako je, če vzameš na letalo bicikel kot prtljago?
Hvala za odgovore!
Lp
Default avatar

thalija::trv

Jaz sem jutri odpravljam na Irsko za leto dni, kako je na Irskem ti zdaj ne morem nič rečti.
Glede kolesa pa je na pisano na Ryanairovi strani, tam poglej!!!
Default avatar

A greš delat na Irsko ali študirat?
Dej mi kej sporoči, kako je tam gor, ker me ful zanima :o)
Lp
Default avatar

Tjasa::trv

Zdravo !

Z možem sva bila poleti na Irskem z avtom. Prvotno sva mislila iti s kolesom, vendar se je zakomplicaralo pri večjih stvareh.
Najprej poglej na Ryan stran kako mora biti kolo pravilno zapakirano, da gre lahko sploh na letalo....odstranit moraš vse dele oz. kot da bi ga razstavljal na prafaktorje in nato še posebej doplačilo. Problem je v tem, ker moraš nato kolo na novo sestaviti na letališču ko prideš in ko se vračaš spet razstaviti na najmanjše dele ( kar je izredno težko ko se vračaš ). Veliko bolje je, če si sposodiš kolo na Irskem, imajo odlične izposojevalnice in lahko prevoziš celo Irsko in kolo vrneš čisto na drugem koncu države kot si si ga sposodil ( ker imajo vzpostavljeno mrežo izposoje ).
Drugi problem pri kolesarjenju je vreme. Če gledaš statistično koliko dežja pade na Irskem, potem vedi, da ga pade še malo več kot je napisano. Obvezne plohe čez dan in nalivi, veter, megla, čudna pršica dežja, vlažnost.....veš pa kako to zgleda pri kolesarjenju ( že sam s sabo biješ bitko in iščem moč, da prekolesariš določeno razdaljo, ki ni nikoli po planu ).
Če se odločiš prekolesariti Irsko, ti iz izkušenj prijateljev in znancev povem, da se odloči samo za določen del npr. jug Irske ali sever Irske ali zahodno obalo ( ki je meni najbolj všeč ).

Malo sem ti realno prikazala kako je če kolesariš po Irskem. Iz izkušenj pa je meni bila veliko bolj všeč Škotska ( zlasti za koelsarjenje ).

Če te še kaj zanima, vprašaj
Tjasa
Default avatar

marjana::trv

Če te zanimajo konkretne zadeve in nastanitve, me kontaktiraj na moj email (dobiš kasneje tudi tel. št. po želji) in dobiš konkretne informacije iz prve roke - sorodniki v Dublinu
Default avatar

doza::trv

vsi tisti ki bentite nad vremenom,

v dublinu sem živel eno leto in verjemite mi, da manj dežuje kot pri nas!!!! Doma dežja ne opaziš tolko ker pač nisi turist in ne boš šel čez 5 dni domov....v enem letu je bil en sam dan ko je deževalo del dan, drugače pa samo pol urne lahke plohe! tut statistično na kvadratni meter letno pade na irskem manj dežja kot npr. v italiji!!! pa ko npr. gledate sky news in je vsak dan narisan dež čez celo irsko....v 90 % primerih to ne drži......
Default avatar

DOZA a rabim vizo, če si tam eno leto, delala bom kot au pair. SLO zapuščam jutri in je nimam, a lahko pridem v Irsko in mi potem nekdo od doma pošlje vizo?????????
Default avatar

ne vem če se je zdej kej spremenil ko smo EU! ja jst sem rabu vse :socialno, davčne, tko da mi je služba zrihtala delovno vizo, drugače jo bolj težko dobiš!itd....za aupare pa ne vem, mogoče so po kakšnem posebnem programu da ne rabiš ! A greš prek kakšne agencije?
Default avatar

Ne sama sem si zrihtala, sej finta je glih v tem ker na naši straneh piše da rabiš vizo, če si več kot 3 mesece tam, na Irskih straneh pa piše da ne rabiš. Jaz pa jutri že grem pa ne vem ali jo rabim ali ne!?!
Default avatar

SEJ SI JO LAHKO GOR ZRIHTAŠ, SEJ JST JO TUT NISEM MEL....PAČ NA IMMIGRATIONU REČ DA ŠE NE VEŠ KOK ČASA BOŠ OSTALA, OSTALO SI PA GOR ZRIHTI, 3 MESECE JE ČE SI KOT TURIST GOR (NE SMEŠ DELAT)........VERJETNO BOŠ PA KOT AU-PAIR ITAK NA ČRNO DELALA!
Default avatar

A sta šla na Škotsko s svojimi kolesi ali tudi z avtom?
Kako je pa z vožnjo z avtom po Irskem? Sta si ga najela na Irskem ali sta se pripeljala čez celo Evropo do tja? Je Irska res ful dražja kot je bila včasih?
Thanx za odgovore!
Lp
Default avatar

Oja::trv

O Severni Irski: prehod ni noben problem - pravzaprav se sploh ne spomnim, da bi videla kak mejni prehod!
Default avatar

nine::trv

ja, prehod med državama je bil včasih tam, kjer je stal zaprt kontejner dvignjena rampa in je bila omejitev hitrosti na 40.
verjetno pa so zdaj še to odstranili...
Default avatar

majav::trv

Lani sva opazila, da sva na S. irskem ko so bile na črpalki cene bencina čisto drugačne. :-))
Default avatar

Tjasa::trv

Zdravo !

Severna Irska in Irska nimata meje, pelješ se normalno po cesti, še opaziš ne, da si na Irskem in ne na Severnem Irskem. Edina razlika ki jo opaziš so registracije ( imajo različne ).
Default avatar

Chila::trv

Zivjo!

Jaz sem bila ravno v Dublinu, 3 dni nazaj, sedaj pa sem v Londonu. Na irskem je superrr.Veliiiko bolje kot v Londonu. Pa se ceneje je. Jah, sama imam sreco, da ni bilo ne tam, ne tu ni nic dezja. Torej lahko recem, da je najboljsi cas za obisk po moje september, pa se veliko manj turistov je kot pa v poletnem casu. Sama nisem bila dlje, kot v Dublinu in Killney-u in do Dalkey(kjer zivi bono in enya) pa tam okoli. No v glavnem, en mesec je po moje premalo za dublin in london:) ce si prvic.

En lep pozdravcek do naslednjic, ko pridem do neta...drugace pa vam kaj napisem po 30.9, ko pridem nazaj, ce bo koga kaj zanimalo;)

Bye, bye

Chila
Default avatar

Samo v informacijo - K in D sta samo del Dublina - eno od mnogih predmestij.
Zato, da si pošteno ogledaš Dublin je dovolj 1 teden in samo javni prevoz (bus, ki je relativno poceni). Svetujem pa vsakemu, ki gre na Irsko, da se ne zadržuje samo v glavnem mestu, temveč si renta avto in gre na deželo. Šele takrat lahko rečeš, da si jo res videl.
LP vsem
Default avatar

bojanv::trv

Bravo Marjana!

No, to, da je en mesec pramalo za Dublin in London, ne bom komentiral...

Sam sem se obeh mest naveličal v 3 dneh...

Irske sem imel 10 dni dovolj, Anglija izven Londona me je pa prepričala, še posebej Lake District in severna Škotska.

lp

bv
Default avatar

Chila::trv

Zivjo!

No, to kar je napisala marjana je cisto res. Za bojanav pa sama nebi mogla trditi. No jaz sem bila zdaj v angliji ze 4 in ne vem...nic vec zanimivega ne vidim v njej. Mogoce bom se samo skotsko in wales obredla okolica londona pa je dobra (za moje pojme) samo se za nakupovanje, ker pretirano sluzijo s turizmom.
V dublinu pa je meni bilo super. Prepricana sem, da lahko clovek uziva v irski, ce ima rad mirne koticke in prijazne ljudi. Odvisno pa je od vsakega posameznika, kako si zna splanirati dneve in kje stanuje ter kaksen odnos je med njim in ljudmi okoli njega.
Se vedno sama trdim, da je najboljsi cas za obisk september, tako so mi rekli tudi mnogi, ki zivijo na irskem. Irska se je v zadnjih 3 letih obcutno podrazila. Se vedno pa ni tako draga kot anglija s svojimi funti.

Lep pozdrav, Chila
Default avatar

Jemljem nazaj, da je 1 teden dovolj za ogled Irske. V bistvu je tako, da vsak sam ve kako dolgo ga nekaj zanima. Če potuješ npr. s kolesom, rabiš več časa kot če potuješ z avtomobilom.