Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

ouzo

Default avatar

Ro::trv

Vrnila sem se s prekrasnih počitnic v Grčiji, kjer smo uživali v hrani, čistem morju, ob prijaznih ljudeh...
Seveda smo poskusili tudi ouzo, ki je bil razredčen z vodo še posebno osvežilen. Kmalu po prihodu domov sem na TV slišala, da je škodljiv. Ali morda veste, če vsebuje metanol? Marsikje v Grčiji menda strežejo metanol. Ali pa se ta škodljivost nanaša na količino?
Default avatar

jones::trv

Jest sem tud slišov de je škodljiv (verjetno v isti odadaji) ampak samo v večjih količinah. Ne verjamem pa, da bi prodaljali pijačo, ki bi vsebovala metanol. Tudi ne spominjam se, da bi nam v Grčiji kaj omenili da so kaki šodljivi učinki :))
Pod škodljivost lahko šteješ tudi halucinacije, samo to velja a "Absint" ne pa za Ouzo.

Mam občutek, da je enako škodljiv kot ves alkohol.
Default avatar

jusuf::trv

če ga preveč tankaš je škodljiv
kot je napisal Jones kot vsaka druga alkoholna pijača
Default avatar

pohajačka::trv

Jaz sem malo stekleničko prinesla domov lani. Pojma nimam kako se to pije. Kaj zmešaš z vodo al kaj. Mi smo bolj Amstel tolkli.
Default avatar

urka::trv

Mi smo ga pili kar samega nič nismo mešal z vodo!
Je pa močan..zato priporočam zraven kozarec vode ja :)

lp

urška
Default avatar

Ro::trv

Nam so ga postregli razredčenega s hladno vodo (1:3), s kockami ledu.
Default avatar

Metaxa::trv

Ehm... pa vam je ouzo dober? Ker meni ta okus po janežu ne prija kaj preveč, mi je metaxa bolj všeč ;)
Default avatar

pohajačka::trv

Kaj ima ouzo okus po janežu ? Bljak...........Smo bili na absolventskem v Ohridu in smo imeli noč mastike.................pa tudi dan aspirina. Sem nepravilno povezala Metaxo in Mastiko. To je pa tako če piješ samo pivo.
Default avatar

Alenka::trv

Ouzo je zame super, če spiješ enega ali dva, kar je več, ti pusti premočan okus po janežu v ustih. Pije se ga z ledom ali mrzlo vodo, tako da spremeni barvo in postane motan.

Pa še na naše zdravje, ki se nam cedijo sline, enega izpij.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net