Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo JEČMEN NA OČESU

JEČMEN NA OČESU

MOJI 17 LETNI HČERKI SE ŽE NEKAJ ČASA DELA KEČMEN NA OČESU NA SPODNJEM DELU. kLJUB ANTIBIOT. MAZILOM SE JI ZADEVA PONAVLJA.
kAJ NAREDITI?

Trenutno nimam nobenih pametnih idej. Mogoče bo pomagal kdo od obiskovalcev foruma.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

men se je pa prbližn mesc nazai naredu ječmen pa me je ful bolel in zdei se mi je ječmen prenesu in ga mam še enkrat pa me zanima če je možn da te zdravnik pošle na “operacijo” da ti ga odrežejo , k mene je res ful strah

Zdravnik vas nič ne pošlje, ampak se sami odločite, če in kdaj boste šli. Pa ne samo pri ječmenu na očesu, tudi pri drugih diagnozah.

Zdravnik pa vam mora po zakonu povedati tudi o morebitnih zapletih pri posegu in razložiti, zakaj misli, da bi bil takšen poseg koristen.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

zivjo.jst mam ze eno leto jecemen na ocesu in nikakor da izgine.zdj se mi je zagnojilo in me ful boli,mazilo sicer nc ne pomaga pa tudi antibiotiki ne.ostala je trda bulica vendar vsejeno boli k je na zgornji veki ocese in me zelo moti.ce ima kdo kak nasvet prosim.hvala ze vnaprej.cao

Pozdravljeni/a Eli!

Resnično me zanima ali ste odpravili svojo težavo, saj imam jaz enak problem. Že eno leto imam težavo v notranjem zgornjem kotu veke, kot da bi bil nek mehurček, ki ne boli, ampak je samo tam. Žuli me, zaprlo mi je že malo oko oziroma izgleda kot da bi bila cela vekica malo otečena, nabuhla. Kakorkoli, antibiotik ni pomagal, kapljice za suhe oči tudi ne, še vedno žuli. Prosim, če ste ugotovili, kaj je, ali če ste odpravili težavo, s čim ste jo? Hvala tudi drugim za kakršenkoli nasvet.

Ječmen (Gerstenkorn – Hordeolum) se na videz skoraj ne razlikuje od podobnega zrna (Hagelkorn – Chalazion). Razen, da prvo boli, drugo pa ne.
Te izraze sem napisala, če hoče kdo sam malo pobrskati po spletu.

Pomaga lahko homeopatija. Na razpolago je kakšnih 10 sredstev; v anamnezi se ugotovi primerno sredstvo, ki paše.

Nikakor se ne sme iztiskati, to se mora samo odpreti oz. zluščiti ven. Antibiotična krema ali kapljice ne morejo pomagati v tem smislu, da bi odstranile gnoj; so samo proti bakterijam, pri Ječmenu naj bi se šlo za bakterije Staphylokokke, ki napravijo vnetje žleze od trepalnice. Ob vnetju se pojavijo tudi kakšne druge ideje iz fitoterapije (Weihrauch, Küchenschelle, Stefanskraut… v homeopatski pripravi). Sedaj pa slovar v roke 🙂 vendar to naj bi res izbral homeopat, ker vsaka slika je drugačna.

Lahko se naredi parna kopel s kamilico ali pa komprese, dobro prija tudi suha toplota, npr. rdeča luč 2x dnevno po 5 minut na zaprto oko.

Če se ječmen večkrat ponavlja, naj se pregleda sladkor v krvi. Če ni diabetes, potem se lahko poskusi preventivno kura s kvasom: zaužiti 4 tedne dnevno 3x eno noževo konico medicinskega kvasa.

Jaz bi se vsekakor odločila za homeopatijo, tudi preventivno za naprej.
lp

pozdravljeni.Tudi jaz imam težavo z ječmenom.Zelo me boli in ne vem kaj naj storim.Če je imel kdo,oz ima kdo podobno težavo,ter pozna kakšen nasvet bi prosila,če mi ga lahko podate.Že vnaprej se zahvaljujem,saj je občutek zelo zoperen in boleč.
Adijo!

Lep pozdrav vsem:)

Sama sem imela že kar nekajkrat ta problem s ječmenom. Res ni prijetna zadeva. Jaz osebno grem vedno k zdravniku in ta mi predpiše mazilo ali pa kapljice za v oko (Tobrex). Ječmen boli toliko dolgo dokler ne poči. Vendar pa to ni vedno tako enostavno. Lahko se zgodi, da ta ne poči in se ga tako ne moraš znebiti drugače kot, da ti ga prerežejo.

Lp

Pozdravljeni,
sama se imela že velikokrat ječmen in zadevo dobro poznam. “Najboljše zdravilo” so KAMILICE. Pomagajo na več načinov: 1. ker so tople se bolečina malo poleže 2. ječmen prej poči kot sicer 3. ni potrebna operacija! tudi če operirate oz. prerežete, se vam bo ječmen zopet pojavil.
Potem ko ječemn poči, mi zdravnik napiše recept za mazilo TOBREX. namažem si oko tam, kjer se imela ječem. Mazilo naj bi “preprečilo”, da bi se ječmen zopet pojavil.

LP

pri meni se najbolje obnesejo vodne kopeli; oteklina je že drugi dan zelo zmanjšana, ječmen se prične izlivati že tudi naslednji dan, vse skupaj ne traja več kot teden dni…

postopek je pa takšen: v posodico, ki je namenjena ravno očesnim kopelim, se nalije mrzla voda in pristavi na oko za 7 sekund, nato pol minute mežikamo, voda se menja in ponovi še cca 6 – 8 x, potem tako še večkrat dnevno; pomembno je, da je mrzlota na očesu res samo 7 s! to povzroči nato segrevanje ohlajenega predela in posledično samozdravljenje

Spoštovani,

Sam sem imel ječmen na očesu pred letom dni, nato je izginil, vendar me od takrat to oko boli, posebno zjutraj. Ali je to povezano z ječemenom in zakaj oko boli, ker mi je to nenavadno?

Hvala!

A vas oko boli točno na mestu, kjer ste imeli ječmen, ali širše, ali oko v celoti?

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

imam nekaj vprašanj:1. ali se ječmen veča od nastanka naprej
2.ali ti tekočina ječmena, ko slednji poči, steče v oči in ali se s tem lahko
naprej okuži
3. ali je res da ko ga enkrat dobiš se ga ne znebiš več, oz.izgine nato pa se pojavlja?

HVALA ZA ODGOVORE!!!!

kako pa preprečis da se razvije? jaz imam za enkrat le majhno rdečo bunkico

Hej.

imam težavo. Med počitnicami se mi je naredil ječmen. Imela sem ga prib. en teden nato sem začela z toplotnimi obkladki in je počil. Čez prib. en ali dva tedna se mi je ječmen spet pojavil. Najprej sem mislila da se od prejšnjega ječmena gnoj se ni očistil 😛 ampak nee ! sedaj me boli tretjič. Ampak boli me zgornja veka v celoti , sploh ko mežikam. Sicer imam približno določen del veke kjer me najbolj boli, samo zaenkrat se ne vidim žarišča ječmena.

prosiiim za odgovor.. hvala

Imam problem in bi rada nasvet. Imela sem že večkrat težave z ječmeni, ampak nikoli ni bilo zares hudo in so zadeve po enem tednu ponavadi izginile. Nikoli nisem hodla k zdravniku, pomagala sem si s kamilico in počakala, da se zadeva pozdravi sama. Zadnji pa je bil res tako velik, da me je grozno motil, veka je bila do polovice zaprta in trajalo je en mesec. Ker se je zadeva vlekla sem si en dan tako močno mencala oko, da je ječmen počil in sedaj je problem v tem, da je ostalo samo tkivo, pol centimetra dolgo, ki je pač skozi v očesu. Moti me in me zanima, če je tako zadevo bolje pustit tam kjer je, ali bi bilo boljše z operacijo odstranit. Zanima me, kakšni bi lahko bili zapleti pri operaciji. Najlepša hvala za odgovor.

heiii, mene pa zanima jecmen imam prb. 3dni, pozna se mi rdeca bunkica na spodnji veki, vidi se tudi zarisce jecmena. Na oko si dajem tople obkladke kamilic. Ali moram h zdravniku?ali naj se pocakam?

Še vedno nimam preverjenega nasveta glede ječmena na očesu. Mogoče bi pomagalo koloidno srebro, ki bi si ga dali direktno na obolelo mesto.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ni mi sicer jasno, kako deluje, ampak meni se je ječmen parkrat naredil, ko sem bila na porodniški in sem še dojila otroke, so mi svetovali, naj si oko mažem s svojim mlekom, in ponovila sem samo dvakrat ali trikrat, pa je ječmen izginil…

nasvet sem dobila od sosede, ki je hkrati povedala, da je njen sodelavec šel k sorodnici, ki je dojila otroka in od nje dobil mleko, kar mu je pomagalo…

torej, če imate doječo mamico v bližini, zaprosite za nekaj mleka…. čeprav se sliši hecno in ne vem, kaj bi bilo takega v mleku, ampak pomagalo je pa 100%

New Report

Close