Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo ulcerozni kolitis

ulcerozni kolitis

spoštovani g. golenhofen!
skoraj 10 let imam diagnozo ulcerozni kolitis. Salofalka ne jemljem, ker ga slabo prenašam, diete nimam. Pazim pri mastnem, pečenju… oz. pri hrani, ter posebej pri pitju pijač, ki vsebujejo mehurčke oz. konzervanse (najbolje prenašam voda). Že od pubertete naprej imam tudi luskavico, ki je v remisiji. Ugotavljam, da obstaja povezava med obema boleznima(ne vem pa kakšna). Prosim vas za nasvet! že vnaprej hvala.

Pozdravljeni!

Na temo ulcerozni kolitis sem že odgovoril na tem forumu, lahko si preberete spodnji odgovor:

“Glede na izkušnje iz moje zdravilske ordinacije, ulcerozni kolitis (UK) ni neozdravljiva bolezen.

Za nastanek UK so pomembni trije dejavniki:

1. Kronična kontaktna alergija v črevesju, najpogosteje mleko in pšenica (ne gluten!).

2. Napačna poselitev črevesne flore (preveč glivic kot na primer kandida, paraziti, patogene bakterije).

3. Strupi: zelo pogosto je to živo srebro iz amalgamskih zalivk, ampak tudi svinec iz vodovodnih pip, drugo okoljski strupi na primer formaldehid.

Ko v telesu pride do teh treh dejavnikov, so izpoljnjeni pogoji, za nastanek UK. Zato je pri zdravljenju potrebna:

– dijeta proti alergijam,
– sanacija črevesja (na primer s probiotičnimi bakterijami),
– čistilne kure proti parazitom, sanacija zobovja in “čiščenje” živega srebra iz telesa,
– druge čistilne kure telesa na primer bazične kopeli, klistiranje.

Te vse postopke pri zdravljenju je potrebno individualno določiti in jih izvajati v določenem zaporedju (pozor: nič vam ne pomagajo kure za razstrupljanje telesa, če organi za razstrupljanje ne delujejo pravilno!), zato vam predlagam, da si poiščete izkušenega terapevta, ki vam bo svetoval in spremljal.”

Kar pa zadeva vaše vprašanje o povezavi med UK in luskavico:

Tudi luskavica nastane zaradi sprememb črevesne flore, saj je koža (zunanja sluznica) samo ogledalo notranje sluznice (črevesja). Zaradi tega se lahko stanje kože poslabša vzporedno s poslabšanjem UK. To pa pomeni tudi, da se bo luskavica izboljšala/pozdravila, če boste pozdravili UK.

LP

Dominik Golenhofen

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

pozdravljeni gospod golenhofen!
hvala za vaš odgovor glede uk.
zanima me, glede na to, da ste napisali da je uk ozdravljiv, kaj menite v kolikšnem času je bolezen ozdravljiva ? koliko terapij bi bilo potrebno pri vas ?kaj lahko naredim sama, glede črevesne flore (glivic) ali naj se testiram na alergije?
hvala za vaše odgovore!

tudi jaz imam že 10 let UC(zelo huda oblika) Začela sem obiskovati Zdenka Domančiča(bioenergetika) in stanje se izbolšuje;)
Dominika Golenhofena pa bi prosila če bi lahko bolj podrobno opisal razlago kako zdraviti=)

Rada bi še vprašala koliko časa traja zdravljenej pri vas in kakšno dieto pedpišete(je morda to makrobiotika?)

Pozdravljeni!

Kot si lahko predstavljate, je potek zdravljenja pri pacientih z UK zelo različen (čeprav je diagnoza ista, se lahko vzroki in stanje pacienta zelo razlikujejo). Zato lahko samo približno ocenim, koliko terapij bi potrebovali: približno 20 terapij v času od 12 do 18 mesecev. Kaj bi lahko naredili doma, vam lahko povem šele po prvem pregledu, nikakor pa ne prej (glej prvi stavek). Vsi, ki si želijo pozdraviti kronično bolezen (katerokoli), morajo biti pripravljeni, da radikalno premenijo svoj življenjski stil (vsaj v času terapije), potem pa lahko občasno grešijo, vendar morajo ostati „na liniji“.

Druga možnost je večletno jemanje „zdravil“, omejitve in neprijetnosti v vsakdanjem življenju, veliko bolniškega staleža, operacije in zdravljenje drugih posledic zaradi jemanjazdravil …

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!

Zelo pozitivne stvari sem slišal o g. Domančiču. Tudi nekateri moji pacienti ga kdaj pa kdaj obiščejo in se dodatno podprejo pri zdravljenju. Vendar energijski način zdravljenja ne zadošča za celostno ozdravitev.

Pri ulceroznem kolitisu je potrebno sanirati črevo (tudi na kemični način, ne samo energijski), kamo sodi zdravljenje alergij, glivic, parazitov, in razstrupiti celo telo. Tega ne morete delati samo, ampak potrebujete izkušenega terapevta. Zdravljenje bo sigurno trajalo 12 mesecev, zelo boste morali spremeniti prehrano in se zdravo prehranjevati tudi po terapiji, če boste želeli ostati zdravi.

Makrobiotična prehrana v vašem primeru ni potrebna – nisem njen pristaš. Kaj natančno boste morali/lahko jesti, vam bo povedal terapevt po testiranju.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Hvala za odgovor. Zanima me če bi bilo možna ozdravitev po zdravnikovih besedah čisto vnetega debelega črevesja, ki nima več funkcije v telesu? Zdravniki mi želijo odstraniti debelo črevo. hecno pri vsej stvari pa je to da se jaz počutim čisto v redu imam energijo in nimam bolečin. Katerim jedem bi se mogla izogibat? In katere so priporočljive?

Pozdravljeni!

Ne morem vam svetovati prehrane brez testiranja z BRT. Pri kroničnih boleznih je potrebno jedilnik pacienta vedno določiti individualno.

Po mojem mnenju bi morali narediti vse, da bi obdržali debelo črevo.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close