Najdi forum

OJ!
Pred skoraj tremi meseci sem se z dvema otrokoma odselila od moža, ker enostavno ni šlo več. Več let sem se trudila rešiti nekaj česar več ni bilo.Bilo pa je veliko psihičnega nasilja, vpitja, dretja, dajanja v nič, ničesar nisem naredila prav, poniževanja – tud pred drugimi, vpitja vpričo otrok, vmes je bilo tudi nekaj pijače ( ni bilo važno da so zraven otroci ). Dokler sem bila tiho in jokala in prosila je še nekako šlo, ko pa tega nisem več počela in sem se postavila za sebe je bilo pa konec. Vpitju in dretju ni bilo več konca in potem ko sta otroka rekla, da naj gremo smo vzeli samo oblačila in nekaj osebnih predmetov in se odselili k moji mami.
MOž se seveda z mojim dejanjem ne moreč sprijazniti. Za polom zakona krivi vse druge (predvsem mojo družino), zliva gnojnico po meni ( da nisem kuhala, pospravljala….), da mu ne dam otrok ( v resnici pa sam ne pride ponje, ker pravi, da zanj ne obstajata dokler živita stra od njega), ampak v eni sapi zahteva, da se moram spremeniti in priti takoj nazaj, drugače se bo pa ubil. Pred nekaj dnevi sem si iz prejšnjega stanovanja prestavila priključek za internet in je dobesedno znorel. Grozil je, da bo “sesul” hišo, da bo “sesul” nas, da se bo ubil vpričo otrok. Tudi otorkoma po telefonu govori da se bo ubil, če ne pridemo nazaj in podobno.Ne da mi nič denarja, tako, presrašena sem pa do kraja.Enostavno ne vem, kaj naj naredim.Ustavila sem postopek za ločitev, ker me je strah njegove reakcije. Ne vem ali naj se uklonim in grem nazaj, ampak potem bo pa z mano konec. Enostavno ne vidim več nobenega izhoda.
Zanima me ali je še katera imela podobne izkušnje in kako jih je reševala.Ali se je kateri mož, ki je grozil, da se bo ubil to dejansko storil.
Prosim za nasvet!

Draga Tejka, svetujem ti, da se po pomoč obrneš na katero od društev, ki se ukvarjajo z žrtvami domačega nasilja (Društvo za nenasilno komunikacijo, tel. 01 434 48 22, Ženska svetovalnica, tel. 01 25 11 602, Društvo SOS Telefon za ženske in otroke-žrtve nasilja, tel. 080 11 55). Oni imajo izkušnje s situacijami, kot je tvoja in ti bodo najbolje vedeli svetovati. Jaz ti lahko povem le, da nisi odgovorna za dejanja svojega moža in da se nikar ne pusti pregovoriti, da bi se vrnila k njemu, ker to ni rešitev ne zate ne za tvoje otroke. Želim ti veliko poguma. Srečno!

Ne bo se ubil, ker je slabič. Ostale so mu samo še grožnje in teh se poslužuje. Dokler bo videl, da se bojiš in te je strah, toliko časa bo grozil. Vztrajaj pri svoji odločitvi, glej naprej in ne nazaj. Omogoči sebi in otrokom boljše življenje in ne pusti se več ustrahovati.

SREČNO!!!

Draga Tejka!

Obnašanje tvojega moža je otročje, nezrelo, manipulatorsko.

Ne glej ga in ne poslušaj ga, izogibaj se ga kolikor se da. Čas bo prinesel svoje in če ne bo tvojega odziva, ga bo počasi minilo. Samo pokazati ne smeš, da ti grožnje pridejo do živega. Povej mu, da je njegovo življenje samo njegovo in če se odloči za samomor, je to njegova pravica.
Če ne bo nehal z grožnjami, zamenjaj telefonsko številko, zagrozi mu tudi s policijo.

Naredi karkoli, samo nazaj k takšnemu nasilnežu na noben način, če imaš vsaj malo rada sebe in svoja otroka.

Lp in veliko poguma!

Tejka,imam podobne izkušnje(sicer brez groženj,da se bo ubil),zato ti lahko rečem le to,da izpelji ločitev do konca.Vse,kar si do sedaj naredila,je zanj že tako velik šok,da so vse grožnje (upam) le njegov klic na pomoč,kar ne zna živeti drugače kot da nekoga maltretira in ponižuje.

Pri meni je prišlo še celo do klofut,še tudi potem,ko sem bila že stran,ampak vse sem preživela,ker sem imela jasen cilj-stran od njega.Najbolj je norel,ko je videl,da se ga ne bojim več,da sem na njegove grožnje,da mi bo sesul stanovanje,itd…odgovorila”pa daj,vse lahko sesuješ,le mene ne več.”
Res sem bila v takem stanju,da mi je bilo vseeno,nisem se pretvarjala,ker mi ni bilo pomembno nič-ne avto,stanovanje,služba,starši(zanje sem si rekla,da se bodo že branili sami)-samo jaz sem si bila pomembna.

Pa naj se ubije.Se sliši grdo in kruto,ampak on je edini odgovoren zase in svoje življenje.Ne ti,ne otroci.

Moj bivši se je umiril po približno enem letu.Se sliši veliko,pa ni,vsaj meni se v primerjavi s preostankom mojega življenja ni zdelo veliko.

Srečno.

Ojojoj, Tejka… tole je pa skoraj tako, kot bi brala svojo zgodbo.

Izsiljuje in ustrahuje te na isti način, kot je moj mene, le da v svojih grožnjah ni stregel po življenju sebi, ampak meni.

In prav zaradi tega ne upaš ukrepati… kako dobro razumem tvoje bojazni, strahove, dvome, omahovanje.

Zberi pogum, punca, že zaradi svojih otročkov in nadaljuj postopek, ker bolje ne bo nikoli…
Ko bo zopet občutil premoč nad tabo in tvoj strah, se bo izživljal nad teboj dalje… še v hujši obliki.

Jaz sem to dojela in začela ukrepati. Kako? Preberi moje poste pod: arome (prvi v zadnjem tednu junija letos). Od začetnega strahu, dilem… do prvih ukrepov.

Nikakor nisem imela namena reševati stvari na tako drastičen način – veliko rajši bi po normalni poti, če bi se dalo z njim dogovarjati, ko bi hotel slišati…

Dolgo sem kolebala kaj narediti, strah me je bilo sprejeti najtežjo odločitev v mojem življenju, ker nisem imela pojma, kakšne posledice in v kolikšnem obsegu bo prinesla in kakšna bo njegova reakcija. Vedela sem samo to, da poti nazaj več ne bo.

Rezultat: za enkrat so njegove grožnje izpuhtele, ker si jih ne sme več privoščiti. Znašel se je v obratni vlogi – odvzeta mu je bila premoč in prvič je občutil, kako prestrašeno, nemočno in negotovo se lahko počuti žrtev. In priznal mi je, da je užival, ker sem mu dovolila manipulacijo z menoj in ustrahovanje. Da se je na tak način “filal” in mu je to dajalo moč.

Brez strahu… ne bo se ubil… to je le manipulacija, izigravanje in prazna grožnja – rešilna bilka, s katero te še naprej ustrahuje in preprečuje tvoje nadalnje ukrepanje. Zaveda se, da vas je izgubil in bo storil vse, da vas dobi nazaj. In potem bo nadaljeval po starem…

P.S.: Kako do brezplačne pravne pomoči sem napisala v odgovoru smeškotu.

Le pogum punca… in srečno!

Ko bo naslednjič grozil, da se bo ubil, mu reci, da imaš nekaj štrika odveč in če mu ga prineseš kar takoj.

In kaj potem, če se ubije? Bo svet vsaj malo lepši.

Naj ti pa prišepnem, da se nasilni egoisti nikoli ne ubijejo. To je samo način, kako svojo žrtev držijo v šahu.

Če mene vprašaš se gre s tabo samo besedno vojno, ker ve da tebe te besede prizadenejo in samo nekaj ti povem, še nihče ki je govoril da se bo ubil če ne pride žena nazaj tega ni naredil, naredili so ponavadi taki, ki si najmanj pričakoval in o tem niso govorili okoli.

Prosim te da samo pomisliš kam boš peljala otroke, ko boš šla nazaj k njemu, kako bo to otrokom škodovalo in zato glej samo na sebe in otroke, on je pa polnoleten se naj pa sam štima.

"Ne teci za srečo, če pa je tik za teboj!" (afriški pregovor)

Dokler grozi s tem, da si bo vzel življenje, po mojem še ni nič narobe (čeprav je to navadno čustveno izsiljevanje). Če pa grozi, da bo komu drugemu kaj naredil (ali kaj naredil njegovemu imetju), pa je to kaznivo dejanje in ga morata (po moji kurji logiki) policija in tožilstvo preganjati po uradni dolžnosti. Priskrbiš dokaze za kazenski pregon in če nadaljuje s svojim početjem, spremeniš telefonske številke in jih narediš tajne. Morda se da določene tel. št. tudi zablokirati (kot dohodne klice, za izhodne vem, da se da). Pokliči na Telekomove informacije, 080 8000 in preveri.

Veliko koristnih napotkov in informacij v zvezi s postopki in zakonodajo dobiš pri društvih, ki jih že nekdo navedel. Pravo in zakoni so napisani ravno za to in govorijo v tvojo korist, ne v njegovo. Izsilevanje in grožnje s telesnimi poškodbami ali poškodovanjem ali uničenjem tuje lastnine je iz pravnega vidika NEDOPUSTNO in KAZNIVO! Ampak ukrepati pa bo le treba. Mi tukaj na forumu zagotovo ne bomo.

Tejka,ne pusti se ustrahovati,ker on na ta način s tabo še kar naprej manipulira in on to dobro ve!
Tega mu ne bi smela dopuščati,ter se vračati k njemu,ker boš vedno tista,ko bo po njej “zlival gnojnico”.
On se “hrani in oživlja “na ta način.Od tebe je odvisno,če boš to še dopuščala!

Zastavljen cilj spelji tako v svojo korist,kot korist svojih otrok.Ti bosta hvaležna,ker vesta,kaj bi pomenilo se vrniti nazaj v teror.
Verjamem,da bo finančno hudo,vendar mislim,da je vredno.Gre za vas,za živa bitja….

Če grozi,da se bo ubil,je to njegov problem in ne tvoj.Ti s tem nimaš nič.
Prej bi naj mislil,ko si jokala in ga rotila.Te je upošteval?Ni!

Kaj pričakuje,da boš njegova večna žrtev? Vsaka mera je enkrat polna in tvoja je šla čez rob.Razumen človek to razume in se sprijazni.
Nasilnež pa tako ne razume nič drugega,kot sebe in svoj Ego.
On pa če ne more nastale situacije rešiti drugače,kot z grožnjami,si naj pa poišče strokovno pomoč.

Ti glej nase in svoj podmladek.

Ce si ustavila postopek za locitev, si spet dokazala svojo šibkost, ravno to mu je uspelo, da te je dobro ustrašil. Loči se!!!

Mene je fotr davil in mi grozil z nožem da me bo ubil, ker sem rekla da bom poklicala policijo (naj povem, da se njegovo maltretiranje mene in mame na razne načine dogaja že cca 20let), zadnjič mi je bilo na vratu tudi poznat, pa sem ga šla prijavit na policijo, nato je še mati rekla,da gre z mano, ker je tudi njo pred tednom dni davil, pa mi nič ni povedala. No starega so prišli 3 policaji dobro ustrašit, denarno kazen je dobil 150jurjev, pa opozorili, da ga bodo drugič odstranili najprej za 48 ur, da se ne bo smel približat do 250m k bajti. Mamo je bilo ful strah, kako bo reagiral, vsral se je in jokal in obljubil, da nam bo dal mir, tudi dret in zaklepat nam ne sme vrat, ne sme nas žalit,ker nas nikoli po imenu ni klical, temveč vse živo…to je vse v zapisniku in je šlo na tožilstvo (nasilje v družini), mamo je strah se ločit že cel lajf, ker je grozu, da bo hišo sesul. Pa so rekli na policiji, da je šele takrat namrdal, če bo karkoli poskušal. Zdaj samo upam, da se bo mat mal ojunačila čez čas, ker zdaj je že 1mesec stari tiho kot bubica, matki je žal, da ga ni že prej prijavla. Zdj sam čakamo, da pisne, pa ga bodo odstranili iz hiše (kar bi bilo super) in upam, da bo matka prišla takrat končno k pameti in se ločila. Zato bodi hrabra, ker če mu pokažeš, da te je strah, on postaja vse močnejši in uživa v tem, ker ve, da si kukavica. Naš stari je bil zdaj šokiran, ker je večno mislil, da si mama nebo upala, ga prijavit, pa sva se združili in ga prijavili obe.
Veliko sreče in poguma!!! Le tako boš v miru lahko zaživela.

New Report

Close