Najdi forum

Preživnina ali kredit, kaj ima prednost?

Iz sodišča sem dobila potrdilo, da je izvršba za preživnino pravnomočna in da mi bo mogel zdaja plačevati redno in kar je ostal dolžen z obrestmi. V njegovi službi pa so mi rekli, da ima že toliko kreditov, da mi lahko nakažejo le del preživnine, ker mu potem nič več ne ostane. Naj omenim, da za oba otroka skupaj znaša preživnina 31.000,00 sit.
Zanima me kaj ima prednost preživnina ali krediti?

Lp

V službi nimajo prav. Preživnina ima prednost pred vsemi odtegljaji tudi pred davčnimi, ki imajo drugače prednost.
Tistemu, ki obračunava plače v službi kjer dela vaš bivši povejte, da naj to upoštevajo oz. se malo pozanimajo, ker je res žalostno da tega ne vedo, drugače pa jim povejte, da jim boste poslali inšpekcijo.
Boste videli kako hitro boste prišli do preživnine.

lp

Absolutno preživnina in ti krediti so njegov problem, preživnin se mora izterjat…

Preživnina!

Hvala za odgovore. Sem jih že klicala in so rekli, da bodo nakazali le tekoče, ves dolg ki se je nabral z obrestmi pa ne bo mogoče zaradi kreditov. Ali imam kaj možnosti še za to izterjavo?

Preživnina!

ABSOLUTNO IMA PREŽIVNINVA PREDNOST, OČITNO V SLUŽBI DRŽIJO Z NJIM. KAR POSTAVI SE IN JIM POVEJ, DA KRŠIJO ZAKON, ČE NE UPOŠTEVAJO SKLEPA SODIŠČA. LAHKO MU V SLUŽBI NE ODTEGNEJO KREDITA, KI JE IZKLJUČNO NJEGOV PROBLEM. SKRATKA DELAVKA NA PLAČAH SI NE BI SMELA PRIVOŠČITI SPLOH DAJATI TAKE IZJAVE.

Glej kredit ni tvoj problem in imaš vse možnosti za izterjavo…tudi za obresti…daj si dopovedat, da ima preživnina prednost in lepo te prosim, da tem v njegovi službi poveš, da če ne mislijo tega uredit, da jim boš poslala inšpekcijo…mater me jezijo nekatere računovodkinje, ki se grejo hobi pravnike…

Najlepša hvaaala
Takoj ko sem prebrala to sporočilo sem jih klicala jim rekla naj preverijo sicer pošljem inšpekcijo, pa so rekli da jim je tako vseeno kam nakažejo in da naj ne skrbim, da bom dobila kar mi pripada še ta mesec. Ne morem verjet, da se na lep način ne da nobene stvari več rešiti in da je beseda INŠPEKCIJA tako čarobna.

Ja nogavička na žalost je to tako. Moraš dobesedno grozit, da sploh kaj dosežeš. Rek “lepa beseda lepo mesto najde” več ne velja.

Hm, čudno: podoben problem sem imela jaz kot ti nogavička, pa skoraj iste besede sem slišala od računovodkinje podjetja slovenskih železnic! Tudi jaz sem izgovorila čarobno besedo: “inšpekcija”, ki je delovala.

New Report

Close