Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kateri so osnovni pripomočki za novorojenčka?

Kateri so osnovni pripomočki za novorojenčka?

Drage mamice!
Ker se z velikim pričakovanjem pripravljamo na prihod našega prvega otročka, vas prosim za nasvet. Zanima me namreč, kateri so osnovni izdelki, pripomočki…,ki jih potrebujemo za našega malčka. V poplavi ponudbe stekleničk, prsnih črpalk, sterilizatorjev stekleničk… se sprašujem, kaj in koliko od tega bom resnično potrebovala.

Hvala za vaše odgovore,
Misxy

takole ti povem midva z ženo nisva kupovala sterilizatorja ker je brez veze pa še predrag je . pri flaškah sva kupila kako dudo več in jih malo prekuhala tako da sva za ostal denar raje kupila kako obleko za dojenčka,prsno črpalko pa najbolje da kupiš rabljeno kar se najbolj splača midva sva dobila čisto novo dva meseca rabljeno za 3000 sit

Zelo uporaben seznam ti dajo v soli za starse (midva sva jo obiskovala v Lj.porodnisnici).

Moj nasvet: cimmanj! Vse lahko dokupis postopno. Ce si se odlocila, da bos dojila, ne kupuj nobenih steklenick, crpalk…V primeru, da bos res imela kaksne resne tezave, bos sla kupit kasneje. Do 6.mes naj otrok itak ne bi dobil nic drugega kot materino mleko. Mi imamo doma skoraj 5-mesecnico in se se vedno samo doji. Dve steklenicki smo kupili, ko je bila ze nekaj casa rojena, saj sem si zelela nacrpati nekaj malega rezerve mleka za v skrinjo (za vsak primer)…sva poskusili, pa ji po steklenicki niti na misel ne pride, da bi pila…

Nujno rabis:

– sterilne zlozence (gaze)
– fiziolosko raztopino/ v nosek bos lazje spricala Nisito
– hladilno mazilo
– 70% alkohol
– najbolj nevtralno milo (mi jo kopamo vsak dan, milimo pa le 1x na mesec)
– olivno ali mandljevo olje
– otroške skarjice s topimi konicami-prvi mesec se nohtov se ne sme striči
– vodni toplomer (pazi: Babylove iz DM je kazal narobe za 3 stopinje-malo smo kopali v prevroci vodi, zdaj zmerimo kar z elektronskim, ki je tudi za merjenje vrocine)
– krtaca ali glavnik
– vata

Tale seznam sem prepisala iz predavanj in to smo tudi res rabili.

Pa se nekaj zate: mene je presenetila kolicina vlozkov, ki sem jih potrebovala! Si kar naredi zalogo. Svetujem ti tiste iz ciste vate VIR EXTRA, se posebej, ce bos sivana ali pa se bolje…v tosami lahko kupis vatirance-to do veliki vlozki iz vate, kakrsne dobis tudi v porodni sobi. Ne vem, kje bos rodila, a v Lj. je fajn, ce jih imas nekaj sabo (tam so na voljo le precej trdi). Meni jih je nosila ena kolegica-babica iz porodnega bloka! Pa ne pozabi na kremo za bradavice-znajo biti kar obcutljive!

Saj bi lahko pisala se in se, a gotovo se bodo tudi druge oglasile in ti dale kak fajn nasvet!

LP in veliko srece-veselo pricakovanje!

Stvari, ki smo jih (in jih še danes) mi trije resnično potrebovali: vata, hladilno mazilo, mandljevo olje, vatirane palčke, škarjice, alkohol, zloženci, trdo milo, fiziološka tekočina, duda, plastična žlička (od prvega meseca dalje)…

Stekleničke še do danes (4,5 mesecev)nismo potrebovali, če pa boš dojila boš morda rabila še blazinice za dojenje, nederček,…

Če te še kaj zanima, kar vprašaj!

Samo glede fiziološke raztopine v pršilu – meni so svetovali, da je zaradi pritiska šprice za male dojenčke na začetku bolj primerna fiziološka v kapljicah.

LP ANdreja

New Report

Close