Najdi forum

Hej,
se vam je že kdaj zgodilo?
Srečaš neznanca in te tako privlači, da bi takoj šla z njim…:)))))
Katastrofa….
Meni se je….
On me je poznal in je preko prijateljice stopil v stik z mano..sedaj si dopisujeva..
Med nama je strašna kemija….
Ampak ne smem ga sračkat…saj sva oba oddana :)))))
M.

Draga Merlin!

Upam, da bo svojo osebno izkušno podelil tudi kdo od obiskovalcev foruma, tako na splošno pa vam lahko rečem, da se situacija, ki jo opisujete, pogosto dogaja.

Kaj pa so drugega skoki čez plot kot izjemen privlak (lahko rečete temu tudi strašna kemija) med dvema osebama? Nekdo je poročen ali v resni partnerski zvezi, zaljubljenost je običajno že minila, pojavijo se konflikti, nestrinjaja, občutek nezadovoljstva in praznine. V takšnem odnosu je sedaj možnost za osebno rast in razvijanje prave ljubezni – nekatermi to uspe, drugim ne. Mnogo lažje kot potruditi se za odnos, je prepustiti se čustevni strasti in privlaku druge osebe, za katero se nam zdi, da nam bo zapolnila praznino. Pa jo samo za kratek čas.

Razpeti ste med razumom (zdravo pametjo, pravite: Ne smem ga sračkat, ker sva oba oddana) in med čustvi (izjemen privlak, kemija). Imate svobodno voljo, da se odločite, komu boste prisluhnili – preden pa se odločite, razmislite o posledicah ene ali druge poti. Verjamem, da se marsikatero varanje prične z dopisovanji, nadaljuje s kavo, kinom … in konča? S slabo vestjo, bolečino, prizadetostjo … In s prepoznanjem, da vsaka kemija in strast enkrat mineta in da nam partner v resnici ne more zapolniti praznine, lahko jo za kratek čas, na dolgi rok pa ne.

Veliko prave modrosti vam želim in razmislite tudi, kako bi se vi počutili, še bi se vaš partner šel kaj takega!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

Tudi jaz sem že doživela nekaj takega…Bilo je krasno in je trajalo 1 leto.

Tudi jaz sem dozivljala nekaj podobnega,ampak ta kemija,je tudi hitro minila.Pustila sem svojega partnerja z upanjem,z drugim pa bo,on mi bo napolnil to praznino,to vsakdanjost ,ki sem jo imela v mojem partnerstvu.
Moram rect,da je tudi to minilo,tudi pri njemu sem obcutla obcutke vsakdanjosti,tudi ta kemija ni bi bila vec kemija,in spet sem enako kot v prejsnji vezi stala na tej tocki,brez strasti.SEdaj razmisljam drugace,vse kot prej pride vedno do tega,da ni vec osvojitve,ni rozicic,ko mislis,da si kot v nebesih,vedno prides do tega ,ko zacnes logicno razmisljat,potem pa lezi na vsakem posamezniku,kaj naredi iz tega.Jaz osebno,sem prisla do tega,

Hvala, Tanja! Dragocena spoznanja ste podelili z nami in res je tako, kot pravite.

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

New Report

Close