Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina reaktivna bezgavka

reaktivna bezgavka

pozdravljeni

Pod pazduho imam reaktivno bezgavko. Stara sem 28 in imam otroka. Jaz si tiplem dve, rada bi zanosila vendar me skrbijo bezgavke,da se mi bodo povečale ali pa mi ne bodo izginile. Bila sem pri zdravniku, ki mi je dejal da to ni nevarno in da lahko to čutim več mesecev. Prav tako mi ni dejal da moram čez čas priti bezgavke pokazati, če ne izginejo.Prosim za vašo mnenje.

hvala za odgovor.

Spoštovani!

Torej so povečane zaradi neke oddaljene okužbe oz. vnetja in ni nobenih ovir za nosečnost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

meni so zatipali reaktivno povečano bezgavko po reduktivni mamaplastiki – kdaj oz. ali bo to izginilo?
hvala.
aleksandra

Spoštovani!

Lahko tudi več tednov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

uh, že pred skoraj tremi meseci sem šla samoplačniško na uz, ker sem se ustrašila. je velikosti 8×12 mm in je še vedno tam kjer je bila – je to lahko razlog za zaskrbljenost?
hvala.
aleksandra

Spoštovani!

Ne. Domenvam, da so vam jo punktirali, da veste, da je reaktivna.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

se opravičujem, ampak še vedno imam vprašanja:

-najprej sem zadevo pokazala zdravnici, ki mi je opravila red.mamaplastiko in ona je rekla, da tam ni nič delala, da naj zadevo spremljam in grem po potrebi v ambulanto za bolezni dojk

-ker sem bila zaskrbljena sem šla na uz, kjer so mi napisali, da gre verjetno za reaktivno povečano bezgavko in zadevo izmerili na 8×12 mm

-na oi so mi opravili konizacijo in zdaj hodim k ginekologinji tja na preglede. pokazala sem ji zadevo in mi je na izvid napisala, da gre za reaktivno povečano bezgavko in na moje vprašanje, ali je to treba odstraniti odgovorila, da to ni nič takega, v kolikor bo ostalo take velikosti kot je.

Odkrito povedano, ne vem kaj naj naredim. Zadeva me moti, ker vem, da “ne paše” tja kjer je. Več kot hoditi okrog zdravnikov ne morem in ker sama nisem iz te stroke ne morem preceniti ali so zame storili vse oz. me obravnavali tako kot je treba, zato vas še enkrat naprošam za nasvet: kaj bi vi storili na mojem mestu?

Najlepša hvala.
Aleksandra

Spoštovani!

Edino citološka punkcija, ki vam jo nan napotnico vašega zdravnika lahko opravijo na OI, bo odgovorila na vprašanje, ali je res reaktivna (99,9%), ali gre morda za tuberkulozno ali drugo vnetje ali za tumor oz. metastazo.

Mudi se prav nič. Če je reaktivna, mora izginiti ali se zmanjšati v 1 do 2 mesecih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

POZDRAVLENI

PO MESECU DNI SE MI BEZGAVKA ŠE VEDNO NI ZMANJŠALA, AMPAK SI JO ŠE VEDNO OTIPLJEM. PO OCENI MOJEGA OSEBNEGA ZDRAVNIKA JE BEZGAVKA VELIKA KOT ZRNO KORUZE. PO MOJI OCENI STA BEZGAVKI DVE IN STA TRDI TER SE POD KOŽO PREMIKATA.

ZANIMA ME KAKO DOLGO JE LAHKO TAKŠNA REAKTIVNA BEZGAVKA PRISOTNA IN KAJ LAHKO SAMA STORIM, DA BI SE ZMANJŠALA, OZ. DA BI IZGINILA. ZANIMA ME TUDI KAJ MORAM STORITI V PRIMERU, DA BO BEZGAVKA PRISOTNA DALJ ČASA, OSEBNI ZDRAVNIK MI NAMREČ NI DEJAL, DA MORAM NA PONOVONI PREGLED K NJEMU ALI KAMORKOLI DRUGAM.

ZARADI SVOJIH SKRBI VAS PROSIM ZA MALO BOLJ IZČRPEN ODGOVOR!

HVALA! SAŠA

Spoštovani!

Dokler ne raste(ta), lahko mesece mirno čakate, da izgine(ta), ali pa tudi ne. Če bi šlo za tuberkulozno ali tumorsko bezgavko bi se v nekaj mesecih pojavile nove in ta bi se povečala.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close