Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina hipertireoza

hipertireoza

Me zanima čimveč v zvezi s to boleznjio.. Vem za kaj gre (povečano izločanje ščitničnega hormona), zanimajo me predvsem posledice in zdravljenje.. Hvala

Spoštovani!

Zdravljenje je usmerjeno predvsem v zmanjšanje ščitničnega tkiva, ki izloča hormon. To se poskuša z zdravili atirazol, z radioaktivnim jodom ali z operacijo. Posledice trajajo toliko časa, kolikor časa je preveč hormonov: hujšanje, nervoza, nabiranje maščevja za očmi, razbijanje srca, visok talk, občutek, da je vroče…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala 😉 vse te znake sem opažala v zadnjem mesecu… Edino zanima me, kaj pomeni nabiranje maščevja za očmi?

Je vse to mogoče posledica stresa in nespečnosti?

Spoštovani!

To je polepšan izraz za neprijeten zaplet pretiranega delovanja ščitnice, ko se za očesnimi zrkli nabira tkivo, ki pritiska na zrkla in povzroča bolečine, dvojni vid… in se zelo težko zdravi in je edini znak, ki se ne izboljša zgolj z normalizacijo hormonskega statusa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Oprostite, da se vmešavam- Ampak na kakšen način pa se to odkrije? Ali je dovolj samo CT glave (pa čeprav ni barvno, ) , ali MR?

Oče ima namreč dvojni vid-traja že 3 tedne, pa zdravniki niso odkrili še nič nenavadnega. Začel pa se je s hudim glavobolom (za kar so rekli, da ima migreno (ki je prej ni poznal), mu predpisali tablete za migreno (tudi zelo močne), vendar se mu je glavobol ponavljal. Po 2-tedenski pavz, pa se je začel vse to z dvojnim vidom. In zdaj traja pribl. 3 tedne, ko ne odkrijejo nič…
Ali lahko vi kaj pripomnite? svetujete? Predlagate? Ne moremo biti mirni, in samo čakat…katere preiskave naj ponovi? Ali kaj? Nevrolog ga je mirno naročil čez 3 tedne…Kaj pa, če se mudi? Ne vem, nekateri so tako flegma, dajejo mu nekakšen- saj vam nič ni-pogled. On pa ne more niti gledat -kaj šele vozit se z avtom. Star 65.

Spoštovani!

Pri dvojnem vidu je več možnosti: tumor nekje v poteku vidnih živcev, miastenija gravis, poškodba ali pirzadetost enega od živcev, ki premikajo zrklo, hipertiroza… CT izključi marsikaj od tega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close