Najdi forum

Zanima me ali je kdo že letoval v Červarju pri Poreču. Zanima me kako je kaj tam, plaža, kakšna je , ali je primerna za otroke (3 leta, eno leto), ali je kaj sence,…

Hvala

Meni v Červarju sploh ni bilo všeč in, ko se spomnim na tisti dopust in njihovo plažo, dobim ošpice 😉

Res pa je, da sva bila takrat še sama in si okolice nisva ogledovala z “otroškimi” očmi. Spomnim se, da sence ni bilo, plaža je bila betonska in poleg marine. Na neko drugo plažo sva se vozila z avtom (uh, vročina!) v nek gozd, da sva na dveh kvadratnih metrih delila pol kvadratnega metra sence z eno hrvaško družino s tremi otroci.

Upam, da je zdaj že kaj bolje.

LPP

Kar se mene tiče – živa groza…

Nikoli več. Z otrokom pa sploh ne…

Tanja

Sam imam na Červar lepe spomine še kot otrok, do mojega 14 leta smo vsako leto hodili tja, potem pa so se začela sranja na Hrvaškem…

Plaža je betonska samo na začetku, mi smo iz centra oz. marine vedno hodili cca 20 minut daleč v smeri proti odprtemu morju. Nobene gužve, senca, mir… Dlje ko si šel, manj je bilo ljudi. Na betonski plaži pa, če verjameš, huje kot sardine v konzervi. Bilo je luštno.

Pred tremi leti smo bili v Novigradu in smo šli nazaj grede še v Červar pogledat (na kavo), nas je firbec matral, ker so baje bili tam nastanjeni begunci iz Vukovarja. Situacija je bila OK, poznalo se je, da niso nič vlagali v infrastrukturo, kar je bila najbrž posledica vojne.

Najbrž velja: malo denarja malo muzike. Ne moreš primerjat Červarja s kakšnimi letovišči v Tuniziji ali Egiptu.

Lep dan!

Lani smo šli pogledati v Červar (kampiramo v Solarisu – Lanterna). Groza od groze – umazano, človeški iztrebki in papirji od tega vsepovsod,… pa še kaj drugega. Za nas noro!

Pa smo mislili v prihodnosti kupiti tam kakšen apartma – Ne hvala! Tudi tja več ne gremo pogledati.

Poleg tega so tam več ali manj sami Hrvati in Slovenci – nam pa paše, da je bistveno bolj mešano, da se ravno vse ne razume kaj govoriš, čeprav nič takega, ampak…

Ja, nas v Červar ne bo nikoli več – čeprav smo bili do sedaj samo dve uri!

New Report

Close