Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja umivanje glavice pri 6 mesecev staremu dojenčku

umivanje glavice pri 6 mesecev staremu dojenčku

Naleteli smo na težavo, ki je nekako ne znamo rešiti. Naš malček, star 6 mesecev pri umivanju glavice le te nikakor ne želi nagniti. Hoče sedeti in pika. Kopam ga v Tumy-ju, glavico sva do sedaj umivala kar pod pipo v kopalnici. Ko se kopa v veliki bani z enim od naju teh problemov ni (izvedljivo samo med vikendi).

Jaz mu glavico našamponiram ko sedi v Tummyju, sperem pa z vrčem vode, tako da ga polivam. Ko spiram sprednji del glave mu na čelo pritisnem še pleničko, da mu voda ne gre direktno v oči. Do sedaj je šlo brez problemov. Star je 5 mes.

Moj osemmesečnik pa se že od vsega začetka sam potunka in nasplošno se rad skrije pod vodo potem pa se reži kot ” nor “

mi pa se tuširamo v veliki banji že od prvega meseca naprej – dala sem ga najprej na pleničko ležat v veliko kad in ga potuširana najprej po telesu, da se je navadil. Sčasoma ga lahko tuširam tudi čez obraz, pa se samo nasmeje in zamižika z očmi. Plenička mu je nudila neko varnost, ker ponavadi banja zelo drsi, pa tud pritisk vode iz tuša smo rešili tako, da sem najprej tuš usmerila v en lonček, ki mu je bil zanimiv, tako da je curek nanj tekel iz lončka. Sčasoma lonček ni bil več potreben. Obračanje glavice smo rešili tako, da smo si pomagali z eno zanimivo igračko, s katero smo mahali levo in desno.
Pozdravček Mateja

Naš tudi ne nagne glave, ni govora, zato ga jaz nagnem celega, torej tako, kot kopate novorojenčka, prijem pod pazduho…
M

Mojca Berdnik Vozel

New Report

Close