Najdi forum

Grčija-Zakintos

Zdravo!

Zanima me ali je že bil kdo na otoku Zakintos in kakšno je dopustovanje na njem?

LP Bojana

Z možem sva bila na tem otoku septembra 2002 na poročnem potovanju in sicer 14 dni. Bila sva zelo zadovoljna. Je zelo lep otok, bolj majhen in ga lahko prevoziš in spoznaš tudi v enem dnevu. Bila sva pa v mestu Laganas, ki je najbolj turistično, z restaracijami, zabavo in podobno in je od mesta Zakintos oddaljen nekaj kilometrov. Imaš pa potem še veliko organiziranih izletov.

Lp
BR

Je primeren tudi za manjse otroke. preko katere agencije je najbolje rezervirati?

Midva sva preko Kažipota na Čopovi, v Ljubljani.Oni imajo še največ ponudbe prav za ta otok.

BR

Na Zakyntosu sem bila pred nekaj leti preko agencije Kažipot Tours, v kraju Laganas. Otok je obvladljivo velik (priporočam najem motorja ali skuterja) in kar precej zelen. NAjbolj znan je po gnezdenju morskih želv (kareta kareta) ki v juliju prihajajo odlagat jajca na 6kilometrsko peščeno plažo v Laganasu. Mi smo letovali v juniju, tako da jih še ni bilo. LAganas je tipičen grški turističen kraj, narejen predvsem za Angleže, ki so pred leti tam tudi prevladovali. Gre v bistvu za skupek vzporednih ulic, ki se vse končajo na peščeni (mivka) plaži. ČE ste bolj mirne sorte predlagam najem sobe ali studia malce bolj stran od glavne ulice, kjer cocktail bari divje živijo do jutra. Zakyntos je tudi otok, na katerem je tudi tisti najbolj znani zaliv z grških razglednic (visoke stene, bel pesek, ladijska razbitina, turkizno morje). Do Ship Wreck Baya se pride samo po morju z organiziranimi ladjicami, če pa si malce bolj avanturistično razpoložen in najameš kros motor si lahko zadevo ogledaš z vrtoglave višine pečin nad zalivom. Na splošno je zunanja stran otoka pečinasta, le tu in tam so fantastični majhni zalivčki, primerni za kopanje in pivo (povsod je vsaj minimalna gostinska ponudba), le ceste do tja so divje strme, gramozaste ali nazobčano betonirane. So pa te plažice vredne truda, saj so menda nekaj najlepšega kar sem videla na grških otokih. Glavno mesto ni kaj posebnega, vozi pa večkrat na dan trajekt na celino, kjer je v razumni razdalji (cca 40 km, če se prav spomnim) kraj Olympia, kjer prižigajo olimpijski ogenj, ter še nekaj drugih znamenitosti.

Tudi če želite samo prijeten dopust je Zakyntos zelo primerna destinacija za otroke (mivknata plaža). Kažipotovci so takrat ponujali kar pester izbor izletov na in okrog otoka, za katere pa se zaradi interesa po lastnem raziskovanju nismo odločili. Še to – LAganas v bistvu gleda na jug, kraji na notranji strani otoka – tisti ki gledajo na celino in so severno od glavnega mesta Zakyntos, pa niso kaj posebnega, tudi plaže so bolj zanikrne. Glavnina dogajanja je v Laganasu, kjer je v bližini tudi letališče. Mi smo bili z letovanjem na Zakyntos zelo zadovoljni, ni pa to kakšna Kreta.

Lp tinca

SVA Z MOŽOM SVA BILA PRVO LETO,
KO SE JE TA OTOK POJAVIL V PONUDBI PREK KAŽIPOTA 14 DNI.
BILO JE NORO, OTOK JE LEP , PREKRASEN, ČUDOVIT,,,RES LEPO

Tudi midva sva bila tam na poročnem potovanju in sicer dve leti nazaj v mestecu Laganas. Bilo je super kljub temu da smo imeli zadnjo noč lahek potres ampak oni pravijo da jo to pri njih običajno in se sploh ne sekirajo.
nAJELA SVA SKUTER IN SPOZNAVALA OTOK. Meni je nasploh všeč Grčija in pa sploh njihova hrana. Šla sva tudi na ogled otoka z ladjo in na znamenito plažo zaliv tihotapcev. Nora plaža in voda.

Mislim , da ti ne bo žal res je čudovit otok.

pridružujem se dobremu mnenju. Bila sva tam na poročnem potovanju in še mojemu dragemu je bilo vse skupaj všeč. On, ki se mu vse čez prag stanovanja zdi brez veze. On, ki ne rad potuje, je rekel, da je Zakintos bil čudovit!!!

pa še poceni povrh.

lp

New Report

Close