Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Sin ne pusti umivati las; hčerka meče zemljo iz rož

Sin ne pusti umivati las; hčerka meče zemljo iz rož

Imamo dva problema in prosimo za nasvete:
1. Enajstmesečna hčerka meče zemljo iz rož. Kako bi jo odvadili? Kar naprej leze k lončkom, ali je rešitev le odstranitev rož?
2. Štiriletni sin ne pusti umivati las. Upira se, kriči, joka… Kaj priporočate?
Pozdrav vsem!

Mi smo roze obvarovali tako, da smo ga sicer vedno znova (brezplodno 🙂 opozarjali, da tega ne sme, potem smo pa, ko je zlezel do roze in pricel prckati po zemlji, prijeli rozicin list ali vejico sobnega drevesa in ga z njo pozgeckali pod vratom rekoc “Rozica ti nazaj nagaja”. :)) In tisto zgeckanje mu sploh ni bilo prijetno in je povezal potem, da ce bo on rozico, ga bo rozica nazaj. In je bil presenetljivo hitro mir. :))

AAA

Tudi moj sin ne pusti, da bi mu jaz šamponirala ali spirala lase. Problem smo rešili tako, da sam stoji pod tušem in se tušira, potem mu dam na roko šampon in se sam našamponira (jaz samo še popravim, kjer on ne doseže), potem pa se spet sam spira (iz tega se vidi, da ga v resnici čisto nič ne pečejo oči, le če mu spiram jaz, je kričanje, kako zelo peče). Preden zaprem vodo, vzamem tuš in ga do konca sperem še jaz. Porabi pa za tuširanje tudi po 20 minut.

Mi smo imeli glede las špansko inkvizicijo od 1 do 3.5 leta – naredili tako, da smo ločili kopanje in pranje las. Lase smo prali enkrat na teden tako, da se je usedel meni v naročje (noge okoli mojega pasu, trebuh na trebuh :), jaz sem sedela ob kadi in sem ga položila na mojo roko. Z eno sem prala, na drugi je ležal. In mu ni šlo nič v oči in je bil mir. Zdaj si pere brez težav med kopanjem.
T.

Moj sinko tudi ne dovoli, da mu perem lase. Ko mu začnem šamponirati takoj se začne jokati. Ne morem mu pomagati, če pa laske moramo oprati. Na vse mogoče načine sva z možem skušala, da ne bi jokal in ne pomaga NIČ.
Upam, da bo z časoma minilo. Najbolj se tolažim z tem, ker ga bova letos peljala vsak dan na plažo in tam se bo naučil oz. bo dovolil, da mu peremo laske, ko bo videl ostale otročke. Tukaj pri nas v Kopru imamo tako lepo plažo in za otroke je čudovita. Imajo se za igrati, skaklnico gungalco, mivko in še in še. Tako, da našemu čmrlju ne bo manjkala družba.
LP, Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

So bile težave z glavo. Zdaj ima 2 leti. Problem rešujemo tako, da ena račka “leti” sem in tja čim višje, se gleda v ogledalo…z atijevo pomočjo. Mala sedi v banji in jo gleda….Če sva sami z veseljem gleda lučko od bojlerja, ki je pod stropom. Jaz takrat seveda previdno hitim…. Koliko časa bo to še zaleglo, ne vem. Bo treba morda stuhtat še kakšno finto.

Joj, naša punčka bi pa vse naredila za lepoto. Sploh ni problema pranje glave, samo da bo potem lepa…..
Slišala sem za tiste obroče na glavi. Ali niso uporabni?
Drugače smo mi enkrat imeli krizo, tam nekje pri letu in pol. Pa smo se ene dvakrat vsi (družinsko) mazali s peno in špricali z vodo v kopalnici, pa je bil problem rešen.

naši hčeri sem umivala lase v kuhinjskem koritu; ležala je na pultu, pod vrat sva dali brisačo, glavo čez rob korita…in smo prali. In je šlo. Mali pa ni in ni sprejel tega načina. končno sem mu naredila iz kape na šilt en ščitnik, ki mu je varoval oči, pa se je počasi navadil (odrezala sem vrh kape). Vmes je moral držati brisačko trdo na oči, da ne bi slučajno kaj prišlo zraven. Počasi so živalski kriki minili. Mi je bilo že hudo nerodno, kaj si mislijo sosedi. Zdaj je mir, ker se je na plavalnem tečaju v vrtcu naučil namakat glavo v vodo (ker ga je bilo tam pred sošolci sram vpiti…)in potem je treniral potapljanje v kadi.
Mislim da se nekaj let že dobijo posebni ščitniki za umivanje las iz plastike v otroških trgovinah.

Za punčko ne vem rešitve, za fantka pa lahko kupiš poseben nastavek za okrog glave in mu ne gre nič v oči ter lahko brez skrbi umivaš lase.
Našo pa zavijem v brisačo, jo vzamem v naročje, da mi da “me zajaha okrog pasu”, usedem na WC in ji z eno roko podpiram glavo, z drugo pa opravljam vse ostalo.

Isto je počela moja prva hčerka v fazi plazenja 7.-11. meseca. Pravzaprav do 10. meseca, ker smo potem rožo, ki jo je napadala, umaknili iz bližine prehoda iz kuhinje v dnevno (res zelo prometno mesto) v bližino okna (ca. 2 metra stran). Takoj je pozabila nanjo (daleč od oči, daleč od …)

LP, maja

New Report

Close