Najdi forum

moz smrci kot strela

Tole vam moram povedat, dokler je jeza se sveza od ponoci.
Namrec kaj se dogaja v nasi spalnici.
Mirno spimo, potem jok in na vrsti je malo dojenja…vstanem, vzamem tamalega k nama v posteljo (vse delam tiho in nezno, da bi ja cimbolj mirno in hitro nazaj zaspal). Podojim, tamali omahuje v spanec, … nato pa HRRRRRR s sosednje strani postelje. Tamali odpre oci na debelo in … jovo na novo… uspavam tamalga in z nogo brcam moza naj vendar neha smrcat. Ko se stvari umirijo, tiho vstanem in nezno prelozim tamalga v njegovo posteljico. Se se bolj tiho splazim nazaj k mojemu smrcacu in ko ze mislim, da je akcija zakljucena…HHHRRRRR In tamali se zacne premetavat levo desno in takoj na to UUUEEEE. Tako spet z eno roko mirim in bozam sina, z drugo pa rukam moza (se dobro, da ne zamesam!). In tako kaksno uro in pol … potem deca naderem z vso silo, tamalga spet podojim (za tolazbo, seveda, ne zaradi lakote). Moz me nedolzno pogleda in zaspano predlaga, da bo spal v kuhinji. Tamali se koncno pomiri. Jaz objamem moza in spimo do jutra.
Kaj pa ve delate s svojimi smrcaci? A obstaja kaksno zdravilo??
Srecno in mirne noci,
M.

Zdravila ni, moj je po eni strani že ves “obrcan”. Pa zakaj, hudiča, ne more spati na trebuhu ali na boku ampak vedno na hrbtu kot mrlič. Za popizdit.

Al ko bi vsaj priznal. Zjutraj pravi, da ni smrčal, pač pa da sem smrčala jaz. Halo????

kako bi jaz naredila?
če bi se mali zbudil zaradi moževega smrčanja, bi v trenutku zbudila moža, malega mu potisnila v naročje…evo tu ga imaš, uspavaj ga nazaj. ne bodite no toliko požrtvovalne.
moj je šel sinoči na wc,pustil vrata odprta in spustil vodo, seveda se je mala oglasila iz svoje sobice…in jo je spotoma šel še potolažiti predno je prišel v spalnico..

---------------------------------------------------- Življenje je lepo, zato ga je vredno živeti!

ha ha ha….me to spominja na mojega…..pri nas pa kao sploh ne spi, ko ga zbudim, da smrči….mislm, jaz si domišljam, da smrči….

Zdravila ni:-(…..

Jaz sem svojega poslala k dr. Fajdigi. Spomladi bo sel na poseg, ki bo omilil smrcanje.

lahko o tem, kaj več napišeš??????
Prosim.
T.

Odgovor:
No, jaz vas povsem razumem. Smrčanje je lako resen problem. Z njim se ukvarjam in ga rešujem že nekaj let.. O tem je bil objavljen tudi članek v februarski reviji Jana (če ste že zamudili TV oddajo), ki bo razjasnil nekaj vaših dilem. Sicer pa me obiščite v ORL ambulanti na polikliniki (potrebujete napotnico, naročite se po telefonu 522 2462) ali pa se dogovorite za samoplačniški pregled (tel. 242-0700), bova že našla kakšno rešitev. LP, dr. Fajdiga Preberite si tudi že objavljene odgovore o smrčanju in prebrskajte internet (geslo: snoring).
dr. Igor Fajdiga

Vprašanje: smrčanje
Spoštovani. Že dolgo smrčim, da me ne morejo več prenašati. Tudi sam se zaradi tega zbujam. Včasih se zdi, da celo neham dihati in se naglo zbudim ves zadihan. Kako naj odpravim to nadlogo? Je nujna operacija? kje jo opravljao in koliko stane? Hvala za odgovor in nasvet. S pozdravi.

Odgovor:
Najprej: smrčanje ni le moteč zvočni pojav, pač znak za oviro v dihalni poti! Ta ovira je resnični problem in je vzrok za neprespanost, kronično utrujenost, glavobol, pomanjkanje koncentracije, v hujših primerih pa tudi prekinitve dihanja med spanjem z resnim poslabšanjem zdravja oz. morebitnih obolenj! Vzrok smrčanju je (v 95%) ohlapno mehko nebo, ki ovira prehod zraka iz nosa (in ust) v spodnja dihala. Ukrepi kot so izogibanje alkoholu in uspavalom pred spanjem, zmanjšanje odvečne telesne teže, telovadba, opustitev kajenja, razne »priprave« ter spreji so pri glasnem smrčanju navadno neuspešni. Utrjevanje mehkega neba z raznimi injekcijami sicer lahko zmanjša zvočni učinek, oviro dihanju pa še poveča. Tega ne priporočam. Oviro in s tem smrčanje lahko učinkovito odstrani le manjši poseg (uvulopalatoplastika) podoben operaciji mandljev. Za odločitev o posegu in za neposredne napotke pa svetujem pregled na Kliniki za ORL v Ljubljani (ali pa pokličite 01 2420700 za samoplačniški pregled). Lep pozdrav! dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga

Vprašanje: smrčanje&ženska
dr. Fajdiga! Jaz imam pa kar nekaj vprašanj za vas: 1.) Kaj mislite o raznih pripomočkih, ki bi naj odpravile smrčanje (blazina Contur, trakovi, ki podpirajo spodnjo čeljust in držijo usta zaprta… sploh kaj pomaga?) Razmišljam namreč o nakupu tiste blazine, pa me zanima Vaše mnenje. 2.) Kje je vaša samoplačniška ambulanta? Nisem iz Ljubljane in ne vem kje vas naj najdem. Mi lahko napišete ulico oz. kje točno to je? Si Vas pa srčno želim obiskati, ker mi za denar ni mar, samo da neham smrčati, ker je to za žensko še toliko bolj moteče. 3.) Seveda ne morem mimo cene samoplačniškega pregleda in operacije, zato me zanima tudi to. To bo za sedaj vse, že v naprej hvala za prijaznost!

Odgovor:
Spoštovana! Glede na to, da se ukvarjam z operativnim zdravljenjem smrčanja v omenjene pripopomočke pač ne verjamem preveč. Pri blagem smrčanju morda pomagajo. Če jih boste preikusila mi le sporočite, kaj (če) vam je pomagalo, me zelo zanima. Samoplačniško ambulanto imam v zdravstvenem centru Barsos, na Gregorčičevi 11 (tel. 01 242 0700), to je prva ulica za Dramo, blizu gostilne Pod Lipo, v centru Ljubljane. Na pregled pa lahko pridete tudi v ORL ambulanto na polikliniki, Njegoševa 4 (tel. 01 522 2462), kjer delam v četrtkih popoldne (od 14 -17h) vendar tam potrebujete napotnico vašega splošnega zdravnika. Ob pregledu boste izvedela še vse ostale podrobnosti in seveda tudi ceno operacije… LP, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga

M. mi imamo v spalnici cel koncert. No, moza mi je ze lahko utisati, ker je dovolj da ga malo rukam in se obrne na drugo stran in je mir. Tezje pa je s sinkotom. In potem deni se tamalo ki v sanjah krici “ne ne ne !!!!” : prava norisnica! :))))))

PS: pa je sel res spat v kuhinjo?

Moj pa od kar si redno spira nos s fiziolosko raztopino (po nasvetu zdravnika – diagnoza kronicni rinitis) smrci manj.
Pa naju s sinom njegovo smrcanje ni motilo. Malega je celo pomirjalo …. Mene sicer zdaj vcasih moti, ker slabo spim – druga nosecnost …..

Hehe, pri nas pa ocka in mali zagata v duetu. Mali hvalabogu prespi celo noc brez zbujanja. Ti povem, zadnjic je moja sestrica prespala pri nas, tudi ona je zagala. Smo mel cel koncert. Hehe. Mene sicer ne moti.
LP

Moj tudi smrči, pa sem ga zadnjič rukala, naj neha. Ponavadi seveda zanika, še kaj navrže, da to trditev podkrepi, včasih se opraviči.

Ampak – zadnjič me je pa vprašal, “naj spremenim besedilo?”
Jaz pa v smeh, “ja seveda, če bo brez smrčanja….”

Zjutraj seveda za ta dogodek ni vedel, kot za nobene ostale debate o smrčanju ponoči.

Kuku

ja tudi moj je tak veš, ko ga ruknem pa reče da je nekaj globoko razmišljal!!

Moj tudi smrci, da je za znoret. Pol pa trdi, da si jaz domisljam, med smrcanjem govori, da on ne smrci, ne zbudi se, ce ga brcam……Norisnica. Ga moram spravt do zdravnika, ce ne bom znorela.
Vcasih se zbidim cist unicena in neprespana. Imam tudi cepke za usesa, pa mi ne pomagajo, ker se vse trese od tega njegovega smrcanja.
Otrok pa zaenkrats e nimava.
lp

New Report

Close