Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ROJSTNI DAN-IDEJE PROSIM

ROJSTNI DAN-IDEJE PROSIM

Drugi teden bomo praznovali naš 1.rojstni dan.Povabljenih imamo okoli 30 ljudi.Ne bi rada veliko kuhala raje bi naredila več prigrizkov ,kakšno solato in seveda torto. Kaj pripravite ve,da je primerno tako za otroke kot za odrasle?Vsaka ideja bi mi prišla prav?Se vam zahvaljujem in vas prav lepo pozdravljam!

Saj se ne vtikujem in ne mislim nič grdega, ampak zakaj toliko ljudi, če pa je dete še tak majhno in se sploh še ne zaveda da ima rojstni dan.
Samo zmedeš takega majhnega otročka.
Mi se še letos odločamo če bi povabili veliko ljudi in otrok ali ne, pa bo star 2 leti.Lani smo povabili samo starše in sestro in brata.Pa je bilo lepo in dovolj.Otrok je bil s tistimi ki jih dobro pozna in je bilo zelo prijetno.
Bili pa smo na rojstnem dnevu prijateljičine hčerke (1.roj.dan) in je bilo okoli 40 ljudi (velikih in malih).Otrok pa zelo zmešan, jokav, tečen.

Pozdravljena!

Ima znanka prav glede prevelikega številka ljudi!

Tudi mi smo bili na 1. rd od kolegov pa je bilo okrog 20 ljudi. Katastrofa! Otrok je bil cmerav, preveč je bilo daril, divjanja starejših otrok…. Skratka ni se obneslo.

Mi smo 1. roj. dan praznovali v družinskem krogu in smo se imeli zelo lepo.

Vseeno vse naj naj

No da odgovorim!
To so le ljudje ki jih ima naša Nina najraje. Babice,dedki,pradedka in prababici ,strica,teti ,sesrtične in bratranci.Le ožja familija.Pa še to !Pač ima naša hčerkica rada veliko ljuddi okoli sebe već jih je bolj ji je všeč. Če bi videla kako uživa takrat ko ima milijon ljudi in otrok okoli sebe sigurno ne bi napisali tega kar ste. In če ne bi imela rada gužve ji tega ne bi delali saj bi bilo tudi za nas to veliko lažje in stroški bi bili veliko manjši.Ampak to je njen dan pa čeprav je še tako majhna vseeno zna uživati.Vsak naj praznuje po svoje a ne!
Pa lep pozdrav!

Smo zelo velika družina!:)))In samo družina pride na rojstni dan.In hčerkica ima vsakega družinskega člana rada….ne bo prvič ,da bo toliko ljudi okoli nje.

Če je to tako potem jasno praznujte!

Saj si spraševala za mnenje a ne? Samo to sem ti hotela povedati kako se je odvijalo pri kolegih!

Če se vaša piška tako dobro počuti med ljudmi pa jasno ni problema!

Še enkrat vse najboljše tvoji miški in jasno tudi tebi

lp

Prvi rojstni dan? Najprej čestitke! Uf, kje je že to, ko je moja frajla praznovala prvi rojstni dan!
Kar se hrane tiče, ne kompliciraj, saj tako mali otroci niso zahtevni, za starejše pa je najlažje, da v kaki trgovini naročiš narezek. Ne pride nič dražje, kot če ga pripravljaš doma. Nikakor pa ne smeš pozabiti na malo tortico za vašo frajlo. Tako, da jo bo lahko pojedla sama. In, prosim pusti ji, da jo poje z rokami! Ti pa vzemi fotoaparat in slikaj do onemoglosti. Še zdaj mi gre na smeh, ko se spomnim tistih okic in obraza, ki je bil vsako minuto bolj zapackan s torto.

Najlepša hvala!
Verjetno smo se narobe razumeli jaz sem spraševala za recepte in mnenja glede prehrane!Hvala vseeno pa brez zamere:)))

Po mojem je najboljše narediti kakšen narezek, pa si vsak vzame tisto, kar hoče. Zraven prav pride kakšna solata: francoska ali kaj podobnega, kakšen paradižnik, paprika, šobska, grška solata. S sendvički je več dela (sploh za 30 ljudi!) pa še vsem ni vse všeč. Malo pobrskaj na Kulinariki.net, tam boš našla ogromno idej. Aja, pa na sadje ne pozabi. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

Vse najboljše pikici za rojstni dan!

Kaj pa je 30 ljudi… saj to se hitro nabere. Zadnjič smo bili pri prijateljici na 2 rd… pa nas je bilo 12 odraslih in ene 5 otrok (pa dve sva noseči) no kako bo čez par let, ko bomo imeli vsi po 2 otroka… torej 6*4=24 ljudi….. pa če bo moj otrok ravno zadnji imel 1rd???? valda ne bom delala razlik pa ne vabila ljudi, ki jih do sedaj vedno???

Drugače pa glede hrane….. jaz bi naredila mini sendvičke.. pa lahko jih narediš take na francoski, pa daš za kakšno minutko popečt v pečico… gor daš pa poljubno al daš za podlago kečap, al pa samo šunko pa sir…. igranje pač. Pa otroci imajo to radi, starši pa tudi. Pa če je zraven še kakšna francoska solata, ali kaj takega, pa kakšen košček kruha… mogoče tatarc pa maslo, pa liptaver pa …. ne vem kaj je po moje fino. Če pa rada pacaš, bi poleg teh toplih kruhkov pasalo tudi… francoska štruca, ki jo izdolbeš in notri nafilaš (jaz naredim kao francosko solato majoneza, kisla smetana, grah, kumara, kuhano jajce, šunka.. kar imam) pa pol daš čez noč v hladilnik, pa samo narežeš pa na pladne zložiš. Drugače je pa varianta… majhni koščki kruha pa narezek. Pa solate pa tako… saj variant je ogromno. Pa za 30 ljudi je kar veliko za kuhat če hočeš nekaj narest… tako da meni so tile kruhki všeč…. je pa še ena varianta… da narediš par pladnov pice (ali jo kar naročiš)… pa narežeš na majhne koščke tam ene 5x5cm… mislim da jih pride cca 25 koščkov na pladen tavelik črn v štedilnik… to majo tudi vsi radi.

Pol pa torta… pa si zmagala.

Lepo se imejte… saj ni veliko idej a so take bolj, da vse prej narediš pol pa le nosiš. Aja pa pice lahko kar na alu folijo narediš, pa pol s folijo na rešetko vržeš…. dopoldan spacaš skupaj… popoldan pa samo za cca 15min v pečico…. gor pa po želji… probaj še vložene paprike gor narezat, pride zelo osvežilno…

Evo zdaj pa šibam domov.

Tudi jaz se opravičujem! Smo se pač narobe razumeli.

Imam recept za dobro solato:

1/2 kg marakonov (svedri)
2 rdeča paprika
2 zelena paprika
sol
poper
3 male konzerve tune
majoneza

Skuhaš makarone in jih ohladiš. Papriki narežeš na majhne kocke, streseš v eno veliko posodo, dodaš tuno, po želji soliš, popraš in dodaš majonezo po občutku.
Na koncu ohladiš!

Božansko!

Sem pozabila povedati da to ni glih za 30 ljudi je pa kar veliko tega.

Lahko pa vse skupaj podvojiš! Po občutku

Dobra ideja!!!Hvala ker si me spomnila!Sigurno jo dobi!Vma pošljem potem sliko če mi boste dali mail a prav!

Ja!!!! Pusti tu svojega, pa ti ga sporočim. Velja? Jaz sem zdaj že čist v pripravah na 9. rojstni dan! Je čisto drugi štos. Zdaj je pa treba poskrbeti, da mladim frajlam ne bo dolgčas. Sem se zmenila, da jih pride zabavat čisto pravi čarovnik! Samo psssssssssssttttttttttttt, je presenečenje!

Najlepša vam hvala VSEM!

Sem dobila kar nekaj fajn idejc!!!!Super ste!

ja, problem je za toliko ljudi, če boš kaj pekla sproti, boš ti čisto zdelana in sploh ne boš poleg na praznovanju, mislim ves čas boš pri štedilniku. Čeprav, po mojem se pizze full dobro obnesejo, ampak naredit jih boš pa morala eno goro.

Druga varianta pa so res solate: francoska, s testeninami, tuno, itd itd. in pa narezki, ki jih daš kar narediti v kakšno delikateso-stanejo enako, kot če kupiš posebej salame, zložijo ti na pladnje itak zastonj. Na mizo pa samo zložiš en kup oz. stolp krožnikov in je pol kao ruski bife.

Na prehrani sem našla enkrat en super recept za domače kifle iz ene kile moke, polnjene s šunko in sirom, ki se lahko naredijo vnaprej, dobri so baje topli ali hladni. Za otroke bi taki kiflčki prišli sigurno v poštev, ker ponavadi na praznovanjih nimajo kaj dosti časa za hrano, to pa lahko vzamejo kar v rokice, pa je.

Lepo praznovanje želim in vse najboljše!!!!

:)))

OK ne bom nič povedala:)))! Skrivnost je na varnem!Joj kaj nas še vse čaka:))Zanimivo bo ja!

Je zanimivo, ja. Sam moraš biti tudi sama ravno prav nora, da ti vse to ni v breme ampak v veselje. Joj, komaj čakam, da pozvoni in jo pošljem vrata odpret!

Poglej na forum Prehrana in poišči recept za pitulice. Jaz sem to naredila za sinov 3. rojstni dan in so vsi ful hvalili in seveda vse je zginilo v trenutku. Recept je enostaven (bolj kot se bere), lahko vse skupaj narediš že dan prej in potem samo spečeš, pa še različne vrste lahko delaš, odvisno od tega kaj imaš v hladilniku. Možna je sladka in slana varianta. Res suuuuper recept. Sicer pa poglej na sosednji forum in boš videla o čem govorim. Toplo priporočam.
Pa še enga lupčka za tvojo sončico !

Tudi pri nas je vedno polno ljudi…za vse rojstne dneve-veliko sorodstvo in nekaj prijateljev…torej te popolnoma razumem.

Jaz navadno pripravim hrano v naprej.
Včasih narezke in solate…sem pa za sinov rojstni dan naredila Carting varianto…hrano na eni mizi, spodaj gorilniki..

Na gorilniku sem imela zrezke (majhne) v gobovi omaki, za zdraven sem spekla ocvrtke iz krompirjevega testa, potem sem majhne koščke piščanca spanirala v drobtinah(kot koketi), puranje meso, ravno tako majhne koščke sem pomakala v pivsko testo in nato eno stran v sezam, ter ocvrla-tudi super okus. Spekla sem tudi lazanjo s šunko in sirom (polagaš bešamel, lazanje, bešamel, sir, šunko, lazanje, bešamel, sir, šunko…na vrhi lazanje in polite z bešamelom ali jajcem in smetano…zapečeš, prevrneš v večji model, zaliješ s paradižnikovo omako in še enkrat daš pečt, da omaka zavre, narežeš na kockice preliješ z omako in je super tudi mrzla, kot pizza)
Potem sem pripravila še mesne kroglice, v katere sem poleg mletega mesa, kruha, jajčka, začimb..zrezala še kisle kumarice, naredila kroglice, spekla in ponudila -tudi mrzle so lepo pikantne in okusne.
Zdraven sem pripravila še solate…koruzno(koruza, malo paradižnika na kocke, veliko petršilja, bazilike in drugih dišavic, pa žlico smetane, majoneze in lahko jogurta, sol, poper)
Še porova solata…por narežeš na kockice, soliš, pokuhaš, odcediš, dodaš jajčka, narezana na kockice, začimbe, koruzo, jaz sem namesto koruze dala fižol, olje, kis, paše bučno olje…premešaš, in nastane fina polna solata.
naredila sem še namaz in tune, zmiksane čebule, majoneze…to je dobro za k narezku…ali kot samostojen namaz, jaz notri vržem še pest koruze, če ni že v drugih receptih.
Mi smo imeli še poletne solate, ker smo praznovali poleti…

Toliko….dela imam pa vedno….pa saj boš videla.

Lepo praznovanje…in lp

New Report

Close