Najdi forum

Alo alo!

Ve kdo, kaj sploh je rahitis? Kaplice AD3 povzročajo bolečine v trebuščku pri naši muci maci, pa bi rada vedela, za kaj trpimo. Ali pa, če kdo ve, kako se temu reče v angleščini, da pogledam po netu. Hvala!
LP,
Matilda

Rahitis je nenormalna rast kosti zaradi pomanjkanja vitamina D. V angleščini uporabljajo za to izraz rickets.

Pozdravček, Neja

Morda z zdravnikom poskušajta najti alternativo – mi smo imeli krče zaradi AD3, D3 pa nam ni povzročal težav skrči, še vedno pa s prebavo. Na lastno pest, potem pa še na potrditev pediatra, sem kapljice opustila, ker smo se dogovorili, da bomo vitamin D vzpodbujali po naravni poti. Se pravi vsak dan ven utd.

Poskušaj najti s pediatrom kakšno alternativo, vedno so.
T.

Matilda, rahitis je po angleško RICKETS.

Prilagam povezave, kjer boš zvedela kaj več:

p.s. vitamin D sploh ni vitamin ampak hormon, kdo bi si mislil kaj?

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Prehranjuj se z orehi, lešniki, arašidi,jajčnim rumenjakom,maslom,svežimi olji v solatah, kjer se D vitamin nahaja, za dobro absorbcijo pa še pomaga sadje in zelenjava z vitaminom C in čim več sonca.Za dober razvoj kosti je pomemben še kalcij, ki se poleg zelenjave nahaja v mleku in mlečnih izdelkih.Ko bo muca maca malo zrstla, pa bojo tudi krči po kapljicah verjetno minili.Lep pozdrav
Alenka

OK, bili sva z miško pri pediatru, in ukinili smo kapljice!!! Kako sem vesela, pravzaprav olajšana!!! Hvala vsem za odgovore, bom pregledala tudi predlagane strani.
Pregledal ji je kosti na glavici in rekel, da so v redu. Povedal je, da je trenutno priporočena doza 4 kapljice vitamina D in to je pri nas predpisano, vitamin A je pa naš dodatek. Sicer pa da gre za priporočila, ki se vlečejo še od povojnih časov. Rekel je, da če živimo normalno, kakor smo do zdaj, bo vse v redu. S soncem ni treba pretiravat, je pa dobro dat kak mlečni izdelek zaradi kalcija (ker vitamin D ali hormon, kot pravi Karmen uravnava presnovo kalcija) pa kak korenčkov sok zaradi vitamina A. Kaj pa na to pravi Karmen, pa me zelo zanima, da bi namreč dodajali mlečne izdelke že tako zgodaj, pri petih mesecih. A ni v mojem mleku dovolj kalcija?
Uživajte z malčki!!! Mi bomo z našo, ko ne bomo več tako bruhali! Jupiiii!!!
LP,
Matilda

http://sl.wikipedia.org/wiki/Rahitis

New Report

Close