Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Težave s prebavili

Težave s prebavili

Sicer se zavedam, da niste pediater, pa vas vseeno prosim za mnenje…

Doma imam dve hčerki. Ena je stara 4,5 leta , druga pa 2 leti. Opažam, da pri starejši hčerki, kadarkoli nastopijo težave s prebavili, te nastopiji v veliki večji meri kot pa pri mlajši. Tako naprimer starejša bruha na 15 minut in ima bolečine, mlajša pa ne bruha ali pa samo enkrat naprimer, in bolečine čez nekaj časa izginejo (veliko hitreje kot pri starejši). Zanimivo je, da bolezen nastopi skoraj istočasno, s kakšnih uro ali dve razmakom (nikoli bistveno več). Tako smo imeli starejšo že zaradi te preobčutljivost hospitalizirano (dehidracija). Kaj lahko jaz pri tem naredim. Skrbim za nego oz. čistočo, skrbim za prehrano, kolikor pač znam oz. vem, se mi pa zdi, da je vse skupaj še vedno premalo.
Se to dogaja zaradi nepravilne prehrane, je mogoče na kaj alergična, pa jaz ne vem za to, pa je zaradi tega preobčutljiva… ? S čim, s kakšno hrano naj jo hranim? Ali bi bilo smiselno narediti kakšne preiskave?
Kaj predlagate, mislite?

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Najverjetneje gre vsakič za virusno pogojene težave, ki poleg dihalne sluznice prizadenejo tudi sluznico prebavil, pri čemer se vska človek nanje odziva drugače, če niti ne upotševamo različno količino mikrobov, ki pridejo do enega ali drugega. Če skrbite za redno umivanje rok in ostale splošne ukrepe pri prehrani, vam ni treba storiti nič drugega. Otroka sta majhna, igrata se skupaj in z vrstniki, prenos klic je več kot enostaven – virusne okužbe praviloma po zraku, zato ukrepajte ob bolezni, drugače pa se ne obremenjujte s tem. Tudi bolezen različno prizadene posameznika, kot ste opazili že sami. Pogosto eno uro naprej ne vemo, ali bo otrok uspel popiti dovolj tekočine, ali bo potrebna infuzija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close