Najdi forum

vnetje očk

Živjo!

A je kdo slučajno kdaj omenjal, da vnetje očk povzroča virus, ki je žđi samo toliko in toliko časa? Zanima me koliko je ta ”toliko in toliko” časa. Pri nas smo imeli vnetje najprej pri najmanjši, potem ga je imel ta velik, potem mami in spet ta velik in sedaj je spet na vrsti mala… Kako zdravite to nadlogo? Prekuhali smo že vse igrače… Pa tako lepi dnevi so zunaj, mi pa z gnilimi očki…

Lep dan.

Moja mala je stara eno leto in je imela vnetje očk. Zdravili smo jih s kapljicami 4x na dan po 2 kapljici v vsako oko in so se hitro pozdravile.

Katere kapljice? Tako nerada grem namreč k zdravniku – tam bomo staklnili še kaj drugega!

Trenutno sem v službi tako da ne vem imena, ker jih imam doma. So pa na recept. Jutri se oglasim!

Vnetje zdravimo z mamicinim mlekom-mu našpricam v oko. V dveh dneh je vse zdravo. Smo pa le 5 mes.stari.

Naš tamali je bil star 3 mesece, ko smo dobili zelo močno vnetje očk. Ker smo itak hodili na kontrole k okulistu (nedonošenček) sva dobila kapljice Dexamenthason, katere sem mu morala dajati na 2 oz. 3 ure na dan.
Če je kasneje imel očke rdeče in malo gnojčka sem mu pri dojenju kar mleko v vsako oko kanla. Je tudi zaleglo.
Sva pa imela očke kak mesec nazaj in je dobil kapljice Torrex ali Torbex (ne vem, če sem prav napisala-so pa tudi za se mi zdi uho al nos). Obojne kapljice sem dobila na recept, tako da ti ne vem povedat al se dajo kupit brez njega. Najbolje da povprašaš v lekarni.

Čimprej si pozdravite očke, da boste lahko uživali še v teh lepih dnevih.

Lp, K.

kaplice so tobrex ali bivacyin, anitibiotične, vačsih dajo mazilo…odvisno…..vse je na recept

nam se pogosto to ponavlja, mogoče da je povezano s kako alergijo, imamo jih doma in pač damo ko se pojavijo gnojne očke……po nasvetu ene mamice iz vrtca – ki je zdravnica

a ja, dve leti smo stari…..

Hvala Lepček…….sem vedla, da nisem napisala prav. Mi smo pa zdaj stari 21 mesecev.

Lep dan, K.

Ma kaj nima bivacin omejenega roka ?? – tamala jih je dobila cca 2 tedna nazaj in nam je lekarnarica rekla, da zdržijo tri tedne.

Za rdeče očke od prehlada pa so kaplice Adamide (??? prva črka je sigurno A, za naprej pa ne vem :-))

Moji dečvi se vnetje očk pojavi vsakič, ko je prehlajena – močno zamašen nosek, ne pomagajo ne masaže ne prekuhana voda – samo antibiotiki-kapljice. Ima pa 19 mesecev.

rahle kamilce mu skuham in mu zvečer in zjutraj sperem oči. Pomaga

Naša je infekcijo staknila v vrtce in ker je baje zelo nalezljivo sva se odpravili k zdravnici. Dobila je mazilo Kloramfenikol (krka) in kapljice Sulfasol (Pliva) – oboje je na recept, se pa mazilo doplača.

Potem pa je isto staknil še očka in dobil enaka zdravila.

Predlagam ti, da se kljub vsemu odpravite k zdravniku – oči so zelo občutljive in brez zdravljenja se boste te infekcije le težko znebili.

LP, Diana

Za oči obstaja veliko različnih kapljic-antibiotikov, vsake pa delujejo na različne bakterije. Mi smo preizkusili že štiri (Neotracin, Tobrex, Ciloxan, Garamycin), pa ni nič pomagalo…
lp

Baje, da res razsaja po vrtcih očesna bakterija.Mi smo za obe dobili kapljice in mazilo Tobrex.Se pa rado širi na ušeska, tako da je naša mlajša poleg vnetja oči staknila še vnetje ušes, vse skupaj pa se je potegnilo na pljučka,tako da smo imeli zopet lažji laringitični napad, ki se je seveda končal z bronhitisom.Upam na bolj zdrave čase!

Lp
Andreja

sulfasol kapljice

New Report

Close