Najdi forum

Pozdravljeni,

Na Vas se obračam s svojo težavo, ki se zares vleče že predolgo. Stara sem 22 let in sem v resni zvezi s fantom že 7 let. Spočetka je bil najin odnos resnično lep, še vedno je, imava se rada, vendar pa najin odnos in tudi mene vedno bolj obremenjuje moja težava. Po 7 letih namreč še nisva imela resnega spolnega odnosa, samo medsebojno zadovoljevanje na vse druge možne načine. Problem je v tem, da naj bi imela vaginizem. Sprva je bilo nemogoče celo, da bi v nožnico vstavila tampon. Po napotilu ginekologinje sem že nekaj časa nazaj hodila na terapije k neki psihologinji. Od takrat so težave nekoliko manjše, lahko npr. prodre vame s prstom, vendar spolnega odnosa nikakor ne zmorem.

Ker se zavedam, da je brez spolnosti kljub ljubezni, dober partnerski odnos malo verjeten, če ne že skoraj nemogoč, Vas prosim za odgovor in pomoč. Ali mogoče poznate kakšnega strokovnjaka, ki bi se pri nas ukvarjal s takimi težavami in bi mi lahko posredovali njegov kontakt? Že vnaprej najlepša hvala za odgovor.

Prosila bi za pomoč tudi vse, ki ste se mogoče že srečale s takšnim ali podobnim problem.

LP, SS

Če imate vaginizem pomeni, da svojega fanta, kot moškega ne sprejemate. V tem primeru se nikakor ne silite v spolne odnose, ker si s tem lahko samo škodite. Strokovnjak vam bo pomagal odkriti, kaj se z vami dogaja in vam pomagati. Po pomoč se obrnite na ambulanto za spolne motnje pri Kliničnem centru v Ljubljani.

Alenka B

Pozdravljena,
tudi sama sem imela in tudi uspešno prebrodila ta problem. Zato verjamem, da ga zmore vsaka ženska tudi prebroditi. Pravzaprav morata biti oba s fantom za to. Pri naju je trajalo 6 mesecev, da nisva mogla imeti spolnih odnosov, ker pač ni šlo, kot bi imela močno oviro, močan “varnostni” sistem. Potem pa sva šla k dr. Merlotu na pogovor in me je pregledal in rekel: “Imate popolnoma zdrave spolne organe, imate čudovite pogoje za uspešno seksualno življenje. Včasih pa se je treba potruditi in na tem delati, vztrajati. Nekeda dne se boste nasmehnili na ta spomin.” In to mi je dalo zagon! Sledila sta dva meseca trdega dela z mojim fantom. Prst si je namazal z lubrikantom, mi najprej dražil ščegetavčka, nato pa začel prodirati s prstom.Najprej še en prst ni šel noter. Moje mišice so bile zelo napete, ko je bil en čas noter, so se začele sproščati. Ko ga je dal ven, so se v sekundi spet postavile v “varnostni položaj”. To sva počela teden ali dva, potem je poskusil z dvema prstoma, po kakšnem tednu z tremi, …. Naj povem da je zame to takrat predstavljalo pravo trpljenje, ampak zavestno sem to sprejela, to trpljenje je namreč imelo svoj smisel, saj je bil cilj nekega dne to trpljenje spremeniti v užitek. Moj fant je bil čudovit, razumevajoč in z veseljem sva ugotavljala kaj se dogaja v moji nožnici… Torej sva to vadila dobra dva meseca vsak dan kakšne pol ure ali več, kolikor je pač to dopuščal čas. In nekega dne sva poskusila s spolnim odnosom. Mislim da nekajkrat nama to še ni uspelo, potem pa enkrat je. Bila sva presrečna, bilo je noro!
Moje mnenje je: verjemita, da vama bo uspelo, vsak dan si vzemita čas, vadita z radovednostjo, spoznavajta kaj se dogaja v nožnici… In uspelo vama bo. Meni je dr. Merlo dal vedeti, da je rešljivo in jaz sem mu verjela. Njegove besede so meni in fantu dale moč, da sva vztraljala in tudi osvojila najin cilj.
Nekaj pa moraš vedeti, da v vsakem spolnem odnosu, ko penis prodre v nožnico, mora le to razpreti, nekako umakniti mišice, jim dopovedati, da naj se nekoliko sprostijo. Tako da je vstop v nožnico nekoliko boleč, ampak zelo malo. Bolj kot je nožnica vlažna in vzburjena, manj je to prisotno, manj je tudi upiranja.
Ko sva midva s fantom imela ta problem, nisem nikjer našla prave pomoči, v nobeni knjigi ni bilo ne vem kaj napisano, nihče tu na internetu mi ni znal zares pomagati. Zdaj vem, da so za to rešiti potrebne 3 stvari: vera (da je to možno), vztrajnost in pa vedno zraven dobršna mera humorja…!
Želim vama vse to!
p.s. : pa sporoči ko vama bo uspelo!
Pozdrav,
Itka

itka hvala

New Report

Close