Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija uvajanje hrane pri alergičnemu dojenčku

uvajanje hrane pri alergičnemu dojenčku

Zanima me kko ste ve uvajale hrano pri svijem alerg. dojenčku. Jaz se vrtim v začaranem krogu, kar dam mali pojeti, dobi pikice po telesu, ali vneto rit ali kakšen lišaj. Že 2 meseca jeva tako le riž, banano, cvetačo krompir, bučke in pijeva pregomin.
Katere vrste hrane ste ve na začetku uvajale ?
Mala ima ves čas v pregibih rdečino in kakšen lišaj ekcema, in na obrazu včasih rahlo hrapavo kožo. Ali to pomeni, da ji tudi ta hrana, ki jo seda je ne odgovarja ?
Ali lahko zelenjavno juhico mali naredim s prepraženo čebulo in dodam česen (7,5 meseca ). Okus je res drugačen in to tudi raje je.
Katero meso naj ji dajem, kajiti pri piščancu in zajcu so se ji pojavile pikice ?

Lepa hvala

Banana je alergena.

Mi imamo 8-mesečnika alergika (mleko, jajce, soja, arašidi, gluten, ajda), ki mu uvajamo gosto hrano od 6 meseca dalje. Zaenkrat še nismo imeli nobene slabe izkušnje z njo (razen s krompirjem), moram pa reči, da smo pri tem res zelo previdni, počasni in dosledni. Začeli smo s kuhanim sadjem, prešli na svežega in potem kmalu na svežo zelenjavo, vendar samo tisto, ki ni alergena (bučke, korenček, cvetača, koleraba). Vse sadje in zelenjavo mu olupim, zelenjavo pa samo skuham na vodi ali sopari. Močnejših stvari kot so čebula in česen sploh še ne uporabljam, ker mora mali najprej spoznati “originalne” okuse živil, tako je moje mnenje. Uporabljam le malo soli. Od žitaric jemo riž, koruzo in proseno kašo.
Za meso so mi svetovali, da naj ga uvajam po 8-em mesecu, tako da ga bomo šele enkrat sedaj v kratkem in sicer samo zajčjega in puranjega (tega preverjeno jem lahko tudi sama, da ni pri njemu nobene reakcije).
Svetujem ti, da se vrneš malo nazaj in vse skupaj daš v prvo, da najprej razčistiš, kaj ji od že preizkušenega res odgovarja in kaj ne. Ponujaj ji po en teden samo po eno od teh živil (ali pa dopoldne samo eno vrsto sadja, za kosilo samo eno vrsto zelenjave) tako, da boš mogoče lahko bolj nazorno videla, na katero je bolj odreagirala. Naj se ti nikamor ne mudi! Sploh pa z mesom lahko zaenkrat še kak teden malo počakaš, saj je pri taki kožici uvajanje še novih živil res samo vrtenje v začaranem krogu. Če imaš možnost, ji zaenkrat ponujaj res samo domače pridelano sadje in zelenjavo.
Verjamem, da ti je težko, ampak boš videla, da se vama bo potrpežljivost obrestovala. Srečno!

New Report

Close