Najdi forum

sinov apetit

No, sedaj pa eno čisto resno vprašanje, zaradi katerih je pravzaprav ta forum (včasih pozabljam, da mogoče moje zgodbice ne pašejo sem gor). Prosim za vaše mnenje.

Moj 5 mesečni sin je danes po vrsti pojedel:

0,3 l mlečnega obroka z riževimi kosmiči
1 taveliko sadno kašico , 190 g, breskev in riž
0,3 l krompirjevega in korenčkovega pireja
0,2 l mlečnega obroka, spet riževi kosmiči
sedajle pa 3 babane u šusu (res da jih ima zelo rad in tulil je, dokler ni zmazal vseh treh) in
kolikor ga poznam bo danes še 0,3 l mlečnega obroka.

Tako je zadnje čase približno vsak dan. A se tudi vam zdi to malo veliko, ali samo meni?

To pa je apetit, da se reče. Kam pa spravi vse to “pet mesečnik”?
p.s.:koliko pa tehta,seveda če ni skrivnost?
Je pa kar fino imet otroka ki rad je ?

Nazadnje tehtal 9,5 kil, pred enim mesecem pri pediatriji. Je že ona malo debelo gledala. Saj je lepo ko ima apetit, ampak ne želim pa narediti kakšne napake sedaj, da bo potem preveč debel. (kot jaz :)))))

Ne skrb.Ko bo začel tekat bo vse zgubu.Vidva kar uživajta.Veš kako je šele hudo,če otrok noče jest in gre vsa za otroka pripravljena hrana mamici v želodček.Te nabrane kile so šele hude,pa sploh ne veš kdaj jih pridelaš.
Malo tukaj,malo tam,pa smo…….siti….in debeli.

Nekam so mi znane te kile ja….. :)))) Jaz skrbno pazim, da je bilanca moje dnevne porabe kalorij vedno v plusu. In se nabere lep, neobdavčen dobiček čez čas. :)))

Jest tud.Sem se vdala usodi.Kako naj čokolino pa pretlačene banance pa frutki pa…..romajo v kanto,ko je pa vse tako ZDRAVO in DOBRO! Tolk dnarja pa tud nimamo,da bomo kr stran metal, a ne!?! Pol se mi pa ena vitka mim sprehodi mam pa en teden posta in slabe volje. Pol po enmu tednu je pa spet vse po starem,seveda do ta prve vitke in moževega godrnjanja.

Meni se zdi to ogromno.Moja hči je stara skoraj 6 mesecev, ima malo manj kot 8 kg, pa poje dopoldne pol banane in jabolka,v času kosila malo juhe z riževimi kosmiči, ostalo jo pa dojim.Ni mi jasno kam da 3 banane. Koliko je pa velik?Naša je 66 cm. Sicer pa poje toliko kot mu paše.Saj ti ne moreš o tem odločat.Kaj pa boš, a ga boš pustila stradat. Jaz svoji zvečer pripravljam mlečni obrok z riževimi kosmiči, da bi dlje spala ponoči, pa ga še povoha ne, hoče samo dojenje, ampak potem jo moram proti jutru še ene dvakrat poservisirat. A tvoj spi celo noč?

Ja, odkar smo uvedli hranjenje po žlički, spi celo noč, včasih se zbudi, in mu damo samo čaj. Kam je pa zbasal tri banane mi pa ni jasno, je pa res, da jih ima najraje in da drugega sadja ne poje toliko.

Naša tamala hči je tudi jedla kot za stavo. Dostikrat sem ugotavljala, da je pojedla več kot njena 3 l starejša sestra, ali pa celo toliko kot jaz (pa me ni glih malo). Skrbelo me je že, kaj bo, ko bo zrasla. No pri 15 m se je pa kar naenkrat umirilo. Punca je začela jesti večkrat po malo. Še sedaj pri 6 letih je skoraj na 1 uro, (razen, ko je v šoli), ni izbirčna, ima izredno dobro kri in je “prekla”.

Pozdravljena ZOFa!
Če vam pediatrinja ni svetovala zmanjšanje obrokov, potem nadaljujte po otrokovih zahtevah. Še naprej dober apetit in veliko zdravja obema,
Anika

Uh! To ti pa je apetit za tako malega otroka! Pri našemu smo pričeli z uvajanjem hrane kak teden nazaj, pa se bolj kot ne zmrduje. Pridno papcajte še naprej!

ej ampak tolko pa veliko krat še jaz ne pojem, res ne!
A,pak če pediatrinja pravi, da je ok… :))))

Brez skrbi, naša je tudi pri enem letu zmazala 4 fruchtswerge, zdaj ko ima tri pa poje samo 2. Opažam, da vsako leto manj poje 🙂
Jaz sem se takrat tudi spraševala, kam vse zmeče, saj je bilo meni npr. 100g skuta od mlekarn preko glave.
Pa banane smo tudi oboževali. A so bile tvoje morda mini, pa je rabil tri? 🙂

z.

Moja je tudi velik jedec, ampak tri banane… Stara je skoraj šest. Poje pa recimo naenkrat eno banano, eno jabolko in eno nektarino. Ali kako drugo kombinacijo, banana mora bit obvezno zraven. To ima za malico okrog desetih, pred tem ziza ob šestih in ob osmih. Kosilo je ob dvanajstih, takrat poje eno mešanico zelenjav z mesom ali kako žitarico (npr. polenta, riž), sledi sladica (sadje), potem pa se zbackava v posteljo, da še malo poziza in lepo zaspi(va) za skoraj dve urici. Potem spet ziza, naslednji obrok spet kaj kuhanega ali sadje, pa spet ziza in po kopanju zvečer še enkrat ziza. Če bi jaz toliko pojedla, bi imela probleme, ha, ha.

Zdaj ko sem tole spravila v pisno obliko, šele vidim, kolikokrat je. A ne pravijo, da ima otrok pri tej starosti samo 5 obrokov?????

Zofi, zdej pa čeljust z rokami gor pobiram! Naš ima deset mescev pa 8,5 kil (osem pa pol)! Lubi Matildk!

Ampak vseeeno- uživaj dokler je, jaz vem, kako je, če otrok NE JE!!

Majčkeno pa vseeno pazi, saj pretegnjem želodček ni najboljša popotnica!

Moja hčera bo drugega stara šest mesecev in je tudi kar dober jedec vendar pa v primerjavi z vašim poje zelo malo. Ko smo bili nazadnje pri zdravniku (zaradi ceplenja) so mi rekli, da zdaj se pa ne smemo več tako redit. Dam ji pa kuhanega toliko kot hoče, flaške pa 150 ml pa je kar zadovoljna. Zjutraj poje 150 ml mleka
ob 10 h sadje; pol banane, ali eno jabolko in podobno,
ob 13 h je kosilo; špinačo in pire, bučke, riž, meso, kaj pač je na jedilniku. Tega poje do 150 ml ( včasih izmerim da vem koliko poje)
ob 17h ponovno flaško
in ob 20h tudi mlekeca polovico zgostim (z rižolinom, ali z raznimi dru7gimi žitnimi kašicami), drugo polovico pa dobi samo (njeno) mleko po flaški da lepo zaspi.
Če bi moja hčera toliko jedla bi jo poskušala pretentati z čajem.

P:S.:

Pred časom sem klicala v svetovalnico za prehrano dojenčkov in mi je tista gospa rekla, da otroci niso debeli zaradi hrane, ki je zdrava ampak zaradi sladkarij.

Vsaka čast. Naš še pri sedmih mesecih ni vedel za kako drugo hrano kot tisto, ki jo je “pridelovala” mama. Nadaljna dva meseca smo pa porabili za to, da je pospravil karkoli v količini četrtine banane.

Veliko kulinaričnih užitkov vam želim,

Maxi

Zanima me samo kdaj ste že začeli z uvajanjem goste hrane? Naša je stara 5 mesecev pa ji ne nameravam vsaj 1 mesec še nič dat (razen maminega mleka da ne bo pomote).

[url=http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/ZdRyp2/.png[/img][/url]

Jaz sem začela pred enim tednom, 8. novembra bo dopolnil 6 mesecev.

Tudi pri nas je sin od 4. meseca pa nekje do enega leta imel neznanski apetit, za razliko od starejše hčerke, ki je pojedla le po par žličk. Sin mleka ni preveč maral, malo pred 4. mesecem pa je poskusil banano in zmazal kar celo! Seveda je bil potem malo zaprt in sem potem pazila, kaj mu dajem. Potem je jedel razne kašice in kar odpiral usta, jaz pa se pediatrinji sploh nisem upala povedati, koliko poje. Bil je kar lepo zalit, a pediatrinja je rekla, da je teža normalna. Potem ga je apetit počasi minil in po 2. letu sem povedala pediatrinji, da fant sploh nima apetita in da mu teža že skoraj leto dni ni narasla. Zdaj ima 4.5 let in je suhec. Je bolj malo.

New Report

Close