Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ginekomastija

ginekomastija

Prosim za vaše mnenje, ker mi pediater moje hčerke ni znal odgovoriti. Pri 21 mesečni hčerki je namreč desna dojka povečana in dobila je napotnico za enokrinološko amb.. Mene pa zanima ali je možno, da gre le za povečane žleze iz razloga, ker se hčerke še 3-4 krat dnevno doji. Ko je bila še dojenček se spomnim, da se ji je to pojavljalo.

Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Najverjetneje pri vaši hčerki ne gre za kaj nevarnega. Asimetrija prsi je dokaj pogosta. Dojenje sicer s tem nima nikakršne povezave. Vsekakor priporočam nadaljevati z dojenjem.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Moja 7 mesečna deklica ima prav tako povečane prsi, in to obe. To ima že od rojstva. Pediatrinja ni nikoli nič rekla, vendar me vseeno zanima, ali je možno da gre za kaj resnega ? Mastitis?
Sama sem sicer to povezovala s tem, da imamo vse ženske v naši rodbini večje prsi. Morda neumno, ampak vseeno… ne vem.
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Nekoliko povečane prsi so lahko normalen pojav pri nekaj mesečnem otroku. Glede na to, da so prsi povečane simetrično verjetno ne gre za mastotis, ampak hormonske vplive.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala lepa dr. Pirnat!

Pozdravljeni!

Star sem 33 let in sem bil pred kratkim na pregledu za ščitnico. Ugotovili so mi da imam povečanje delovanje ščitnice.Zdravljenje bo potekalo v bolnici z jodom. V času ko imam težave z ščitnico so se mi nekoliko povečale prsi. Zanima me ali bo se bodo z zdravljenjem ščitnice( v kolikor je ščitnica vzrok) prsi zmanjšale ali je za to potrebna operacija.

Hvala za odgovor

Lep pozrdav, Alan

Spoštovani!

Izjemno redko se lahko pri hipertirozi (prekomernem delovanju ščitnice) pojavi tudi ginekomastija. Kadar je ginekomastija posledica hipertiroze,izzveni po zdravljenju z radiojodom, ko se normalizira delovanje ščitnice.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav, Alan

New Report

Close