Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hashimoto in povešene veke

Hashimoto in povešene veke

Spoštovani!
Poleg vseh težav povezanih s Hašimotom, je pri meni postala zelo moteča povešenost in “težkost” vek. Trenutno sem brez terapije, najbrž na prehodu iz hiper v hipo. Pred 2 mescema sem nehala z Athyrazolom.
Okulistka mi je povedala, da pri boleznih ščitnice pride do zamaščenja vek in da se zadeva kirurško uredi z izsesavanjem maščobe.
Prosila bi še za vaše mnenje, ker imam dejansko vseskozi utrujene oči in težke veke.
Hvala in LP, Mina

Spoštovani!

Bolezenske spremembe na očeh (endokrina oftalmopatija), ki jih označuje otekanje vek, izbuljenost oči (egzoftalmus) in motena gibljivost zrkel, so značilne za bazedovko (avtoimunsko hipertirozo) in ne Hashimotov tiroiditis. Blago otekanje vek se včasih pojavi pri hipotirozi, tako, da gre pri vas morda dejansko za postopen razvoj hipotiroze. Glede na to, da ste prenehali z jemanjem Athyrazola imate verjetno predvideno kontrolo pri tirologu, ki bo opredelil stanje in priporočil ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close