Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hashimoto in nosečnost

Hashimoto in nosečnost

Spoštovani!

Vljudno prosim za informacijo, kolikšna je še tolerančna vrednost TSH v začetni nosečnosti (se pravi prvi mesec, oz začetek druugega), da pri otroku kasneje ne pride do sprememb v mentalnem sklopu (IQ).
Pred dvema mesecema sem imela vrednost TSH 6,55, ta čas jemljem Euthirox 50.
Po prehodnem izboljšanju so se mi zadnji teden simptomi povrnili, močne bolečine v nogah, predvsem mečih, ter delno po telesu, ekcem na rokah, zatekanje (sicer ne tako izrazito, bolj okrog oči), utrujenost.

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor, ter vsem želim lep dan. Blanche.

Spoštovani!

Klinične študije so pokazale, da imajo otroci nosečnic, ki so bile med nosečnostjo hipotirotične (imela so premajhno delovanje ščitnice, oziroma so prejemale premajhen odmerek tiroksina) počasnejši in slabši nevrointelektualni razvoj, kot otroci zdravih nosečnic. Zato je potrebno pri nosečnicah, ki prejemajo tiroksin (Euthyrox, Eltroxin) v začetku nosečnosti določiti TSH in prilagoditi odmerek zdravila. TSH je priporočljivo določiti v čimbolj zgodnji fazi nosečnosti. Bolj kot sama raven TSH je pomembno koliko časa je nosečnica hipotirotična. Če so vam odmerek Euthyroxa prilagodili in imate sedaj normalen TSH in ščitnične hormone, negativnih posledic na plod in nosečnost ni pričakovati.

Pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

ce imas simptome, ti svetujem, da gres na ponovno testiranje…
meni so v Avstriji svetovali, da je TSH med nosecnostjo idealno med 1 in 2, vendar verjetno tudi ni kriticno, ce je pod 5.5. simptome menda lahko vcasih cutis tudi zaradi protiteles. ce ne gre drugace, se testiraj samoplacnisko, ker je v prvih treh mesecih res zelo pomembno, da imas stabilen metabolizem (simptomi pa se tudi meni pojavijo obcasno, ce sem prevec pod stresom, prevec delam etc., jaz si razlagam, da takrat porabim mogoce prevec T3, to je biolosko aktivnega hormona: v zdravilih imas namrec biolosko neaktivnega, ki se po tem glede na potrebe organizma po potrebi razgradi, vendar ni dobro, ce so prevelika nihanja v psihofozicnih obremenitvah, ker zgleda bolna scitnica temu ne more sledit, ampak to je le moje laicno mnenje. Ce so simptomi samo obcasni, potem verjetno ni krize, ker TSH iitak tudi dnevno niha.
lp Pika

Pikia00 ali si bila v Avstriji na umetni oploditvi.Če je tako, ali mi lahko pošlješ kakšen email klinike ali naslov??? Ali je drago. Zanima me oploditev s tujim jajčecem. Za mano so tri umetne oploditve, vse neuspešne. Jajčeca opolojena, toda zarodek odmre…predtem pa še dve naravni nosečnosti,ki so se ttragično končale…srček je neahal biti v 10 tednu in malo kasneje…Hvala za odogovor in lep pozdrav!

Ne samo med nosečnostjo, tudi pred zanositvijo priporočajo TSH med 1 in 2, ker naj bi bila tako verjetnost za donositev večja. Nekatere ženske pa sploh niso mogle zanositi, če so imele TSH višji, čeprav je bil še v “normalnem” območju. O čemer smo že pisali (prispevek KatarineV). Jaz bi na tvojem mestu veliko pozornost posvetila čim natančnejšemu doziranju.
Vso srečo ti želim.

Alenka

New Report

Close