Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Za zdravstvenega tehnika

Za zdravstvenega tehnika

Prosim pomagajte mi.
Ali bi po vašem mnenju lahko šlo za MS glede mojih težav.

-občasna omotica
-rahlo tresenje telesa, malo močnejše ob naporu
-slabše čutim levi del oraza in trbuha
-včasih hodim negotovo,kot bi bila pijana
-v glavi se včasih ne počutim dobro (kot bi me hotelo zmanjkati)
-večkrat mi oslabi celo telo npr. za kakšnih par sekund kot nekak napad oslabelosti celega telesa
-včasih pa imam občutek kot da ne čutim celega telesa npr. jaz sem z mislimi tu , s telesom pa nekje drugje
-včasih imam tudi občutek,da ko sedim na stolu,da me bo kar vrglo v eno stran to je neko nestabilno sedenje
-enako imam probleme pri vožnji ko vozim avto

Pred 3. leti sem opravila MR in bilo je vse ok.
Drugih preiskav mi žal niso delali,ker moj osebni zdravnik pravi,da gre za izvor psihičnega stanja.
Stara sem 30 let a žal jaz mislim kar se meni dogaja, da ni vse psiha.

PROSIM ZA VAŠE MNENJE IN ČIM HITREJŠI ODGOVOR.

HVALA!!!!

Lep pozdrav

Skoraj vse naštete težave ima znanka z epilepsijo, ki so se po zamenjavi terapije omilile.

srečno

Hay TIFFANY a ti misliš,da bi lahko šlo za epilepsijo .
Ali jo mogoče ti imaš in ali je zanjo tudi značilnost oslabelega telesa in ostalo.
Opravila sem tudi 3 krat EEG in bil je ok.
Ali je EEG točen,da bi pokazal ali bi lahko šlo za epilepsijo.
Prosim te za odgovor.
Hvala in cao.

hja tole zagotovo ni epilepsija!!če smo že pri epilepsiji jo ločimo tako

napad petit mal-odstonoat inneodzivnost,trzanje glave ali zgornjih okončin

napad grand mal-nezavest,rigidnost in trzanje mišic,v trenutku napada lahko uhaja blato in voda.ponapadu bse bolnik ne spomni ničesar

žariščni napad-trzanje enega uda ali celega telesa in bolnik je pri zavesti

napad temporalnega režnja-odstotnost,nenadno čudno vedenje,lahko se pred napadom pojavi avra

vročinski napad-temperauta lahko hitro naraste ali pade,nezavest,mišične konvulzije,ponavadi se ne pojavljajo.

če mri ni pokazal nobenih žarišč potem bi bilo smotrno ponoviti mri ker je lahko izvid zelo specifičen.laho gre za GAD(generalizirana anksiozna motnja).tudi če zdravnik meni da je povezano z psiho bi morali dobiti anksiolitično terapijo ter antidepresiv.nekaj pa se zagotovo dogaja.koliko časa trajajo taki simptomi???

JA vsi ti simptomi se mi dogajajo že 11 let s tem da izrazitejše 3 leta.
Poslabšalo se mi je tri mesece po porodu (takrat se je predvsem začela ta oslabelost telesa in nekakšni nenavadni občutki v glavi)
Simptomi so prisotni vsak dan skoraj čez ves dan slabše je zjutraj ko vstanem .IN vsi ti našteti simptomi so skoraj vsak dan enaki,skiraj ni dneva da katerega od simptomov nebi imela.
Prosim vas tehnik napišite še kakšno vaše mnenje.
Hvala.

se pravi da to traja neprekinjeno že ves ta čas da ni niti dneva vmes da bi bilo vse okej??pri MS je značilno da so obdobja v katerem je stanje popolnoma normaliziriano potem pa se pojavi zagonki traja od 7 do nekje 35dni in je potem zopet vse okej.če je zdravnik posumil na psihične motnje bo verjetno res nekaj na tem.porod je za žensko lahko zelo stresna stvar.čeprav ne zastopim zakaj potem ni predlagal zdravljenje teh vaših težav z ustreznimi zdravili če je rekel da so psihične motnje.po enem mesecu jemenja zdravil bi se vedelo če sta z zdravnikom na pravi poti

ja to res traja neprekinjeno.
Takole saj zdravnik psihiater v Mariboru mi je predpisoval tablete vse od Xanexa, Cipromila , Edronaxsa ,Prozaka z Eglonylom Seroxata do Efektina er 75,ki sem ga jemala najdlje dobro leto če ne več a nobene mi niso lahko rečem nič pomagale.Zato sem jih letos junija prekinila in ne jem nobenih stanje je pa enako.A tudi če mi nobene tablete niso pomagale a je tudi lahko vseeno vse od psihe.
In ali je ta negotova hoja in moteno sedenje na stolu in avtomobilo tudi lahko vse od psihe .
Pišite še kaj in hvala za odgovore.

hm če se je psihiater odločil za zdravljenje z antidepresivi in anksiolitiki bi rekel da je nekaj z psiho.ker če bi psihiater mislil da niso vaše težave povezane z psiho ne bi reskiral zdraljena z takimi zdravili.če to res traja neprekinjeno potem bi rekel da to ni MS.morate pa vedeti da sam nisem zdravnik in ne morem takih stvari trditi.če pogledava nekako realno bi po 11 letih nepersatnih težav z MSjem verejtno bili že nepokretni če bi plo za hudo obliko MSja.

kakšna je ta vaša negotova hoja??imate dejansko težave z hojo ali imate le občutek da vas na čase noge držijo hodite pa lahko čisto normalno??

LP!

zdravo,
Sem pacientka s sumom na MS od leta 2003 in sem na študiji betaferonal, torej se injiciram vsak drugi dan.
Menepredvsem zanima, kak spada obcutek sibkosti nog in neravne hoje v glavi, ceprav hodim popolnoma normalno.

Ja hodim ne vedno ampak večinoma kot bi bila pijana tako malo, zdi se mi da me bo zaneslo na levo to mi govorijo ti občutki v glavi noge imam takrat vredo razen včasih ko imam oslabelost telesa hodim bolj z petami navzgor ne pa tako normalno kot bi morala.
Pa še to tudi plesati ne morem več mogoče dve tri pesmi pa še te ne prehitre, ker sem kar omotična in se moram vsesti.
Vse to mi je tako nenavadno.
Kaj naj še storim,da bom končno vedela ali res ne gre za MS

MRI bi bil potrebno naresti.glede na težave če bi šlo za MS bi bile na sliki vidne lezije

Ja upom,da bo vse še o.k vam pa hvala za odgovore.

Lep pozdrav

New Report

Close