Najdi forum

dolgotrajno bolan otrok

Zanima me, ča dolgotrajno bolan (kronično bolan) otrok lahko dobi odločbo s katero se ga usmeri v “navadno” OŠ, se mu naredi I.P. in nudi prilagoditve (daljši čas pisanja, napovedano spraševanje…), ne dobi pa ur DSP?
Gre za otroka, ki na intelektualne področju nima nobenih težav, seveda mu kdaj “zmanjka” ker manjka zaradi bolezni, a sam otrok noče pomoči, češ da noče biti izpostavljen. Prav pa bi mu prišle prilagoditve pri preverjanju znanja.
Hvala in pozdrav.

Seveda.
Dolgotrajni bolni otroci se tudi lahko usmerijo. Na CZŠ oddajte prošnjo oz. vlogo za začetek postopka in zadeve bodo stekle. To lahko naredite sami brez šole.
Lp,Vesna#

Seveda lahko dobi, o strokovni pomoči odloča komisija. Čimprej sprožite postopek usmerjajanja, ker mu bo koristil. Sama sem imela odločbo v srednji šoli in daljši čas na maturi, kar mi je zelo pomagalo. Glede strokovne pomoči je pa tako: meni so jo nekateri sošolci zavidali češ da mi jo starši lahko plačajo, profesoji pa so se izredno izredno potrudili daleč čez obveznosti in poskrbeli, da je bila pomoč uspešna.

Aagata,

teoretično je možno vse. Vse pa je odvisno, kako bo otroka “videla” komisija za usmerjanje. Največ informacij boste dobili na oddelku oz. pri zdravniku, ki zdravi vašega otroka ali socialni delavki v bolnici (dolgotrajno bolne otroke namreč usmerjajo komisije v bolnicah).

Lep pozdrav in lep dan, Petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Točno to je bil naš primer.
Moja hčerka je epileptik z nenadzorovano epilepsijo.
Vključili smo jo v normalno šolo,dobila je status otroka s PP , v odločbi (po pregledu vseh strokovnjakov) pa so ji določili 5 ur tedensko posebne pomoči pri učenju (da je nekako nadoknadila zamujene ure),napovedano spraševanje, podaljšano pisanje testov oz. spraševanje namesto pisanja testov, prilagoditve pri telovadbi in minimalno število preverjanj znanja. Če je odsotnosti veliko,se da konec leta delati razredne izpite. To je sicer obupna obremenitev,ker je treba delati tudi med počitnicami … pa vendar.
Otrok konča normalno osnovno šolo in ima tako možnost nadaljevanja šolanja na katerikoli srednji šoli.

Vse to se da , če le vztrajate pri svojih pravicah.
Mi smo in ravno te dni moja deklica zaključuje devetletko z dobrim uspehom,jeseni pa bo začela obiskovati srednjo zdravstveno šolo.

Bodite pogumni in vztrajni , pa bo !
Veliko sreče !
A.

New Report

Close