Najdi forum

dojenje in služba

Lep pozdrav!
Zanima me, koliko mamic vas doji in hodi v službo, oziroma ali koristite tisto “po zakonu” možno uro, ki jo lahko koristiš, ko še dojiš. Zanima me, kako delodajalcu dokažeš, da še dojiš in kdo plača tisto uro (delodajalec, država??). Kam naj pokličem za informacije, ne mi svetovat CSD, ker nimajo pojma.
Stokrat hvala in lep dan!
Inja

Hodim v službo od januarja in dojim. Ne, neizkoriščam tiste ene ure, ker si ne predstavljam, da bi mojemu šefu (težak šovinist) razlagala, kako dojim svojega 20 mesečnika. Po njegovem bi tako ali tako morali ukiniti oz. skrajšati porodniške, možnost skrajšanih delovnikov, nadomestilo za malico in prevoz, ukiniti plačan odmor za malico in skrajšati letni dopust vsem, ki nimajo IP.
Kdo bi se bodel z njim! Imam pa sprintane Moje pravice, kar nam jih je linkala Karmen M in če bi bila kakšna beseda o odpustu, bi ga mahnila z mojim polnim joškom po g####.

Nisem kaj dosti pomagala, no ja, bo pa kakšna druga…

Tisto uro po zakonu ženska lahko koristi za dojenje (tako da pride v službo kasneje, gre prej ali gre vmes ven še za eno uro (poleg tiste 1/2 ure za malico)), vendar pa je to zgolj pravica do odsotnosti in ne do plačane odsotnosti (tega predpis o starševskem varstvu ne pokriva, ker je bil sprejet pred Zakonom o delovnih razmerjih, ki je to uvedel, uskladitve pa še ni). Ta ura torej ni plačana, bo pa (po uskladitvi zakonodaje) in sicer s strani države.

Lp
P.

New Report

Close