Najdi forum

Pred mesecem dni sem vam napisala jetrne izvode mojega moža na zdravniškem pregledu. GGT je imel 5,5. Dejali ste mi, naj vam napišem kakšni bodo izvidi po mesecu dni ob popolnem abstiniranju. Torej:
BILIRUBIN CELOKUPNI 22,9
AST 0,49
ALT 1,19
GT 1,95
Kaj naprej? To pomeni, da ne sme več uživat niti kapljice alkohola?
Nisem zagovornik alkohola, sama ga sploh ne pijem.

LP

Spoštovani!

Bravo!!! Čeprav bi ob popolni abstinenci pričakoval še nižje vrednosti. Vsekakor je na pravi poti. Če pa se drži stran od alkohola in bo imel čez čas še vedno povišane vrednosti, bo treba preveriti tudi druge vzroke za slabe izvide. Kamne, vnetje…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Bila je popolna abstinenca. Je šele mesec dni od zadnjih izvidov. Zdravnica je bila prepričana da bodo vrednosti višje. Verjemite mi. Ne zaužije kapljice alkohola in pravi da ga sploh ne pogreša, pa še veliko bolje se počuti.

Spoštovani!

V naslednjem mesecu morajo biti normalne, če ne je vseejo potrebno pomisliti tudi na druge razloge za povišane vrednosti encimov. Kakšne so vrednosti železa?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Sedaj mu je delala samo te tri oz štiri preiskave, bom se pozanimala, ker je prvi izvid zadržala zdravnica.
Pozabila sem napisat še S-A fosfata 1,64.
LEP POZDRAV!

Mojca!

Spoštovani!

Ta je navadno nekoliko povečana ob žolčnih kamnih, ali ob drugi zapori v žolčnih izvodilih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani,

pred kaksnim mescem sem opravil sistematski pregled kjer sem ime povisan ggt in sicer 119, normalna vrednost je najvec 60. Malce je bil tudi povisan holesterol. Star sem 31 let ,182cm visok in 75kg tezak. V zadnjem casu me je tudi zacela srbeti koza po vsem telesu. Je to lahko povezano z jetri?
Dugace tudi uzivam alkohol. Kaj proporocate.Hvala

Pozdravljeni,

to dvoje je lahko povezano. Opustite uživanje alkohola v celoti, vrednost gamaGT bi se morala normalizirati.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close