Najdi forum

Pa še to, kako premagati preprečitev strij? Imate kako posebno kremo?

Jaz se že od 9 tedna naprej mažem z kremo baby love od DM-a.Glede na to,da nimam preveč elastične kože,še nisem dobila strij,pa sem v 27 tednu,kar se pa trebuha tiče je pa že precej velik.

Jaz sem imela zadnje tedne takooo suho kožo, da se je kar luščila 🙁 Mazala sem s surovim vazelinom, pa je vseeno zadnji dan (!!!) na boku počilo :((

Čimbolj mastno kremo kupi. Jaz vem, da bi že v začetku začela mazati z vazelinom.

lp,

ewy

lp, ewy

Uporabila sem razlicne. V prejsnji nosecnosti sem se ze od zacetka dvakrat na dan mazala z eno zelo mastno kremo (dobis v dm ali pa tudi v sparu – se ne spomnim imena…). Sem bila zelo zadovoljna, ker nisem imela nobene strije, pa imam zelo slabo kozo. No, dva tedna pred porodom pa se mi je koza na trebuhu obupno poslabsala, polna enih ranic in vse se je nekaj luscilo, pa ubopno srbelo (se babica me je gledala ko sedmo cudo, ko je to videla…). Takrat sem poskusila z vsem – od olivnega olja, ribje masti, vse, kar mi je prislo na pamet. Pa ni nic pomagalo.

Pravijo, da na strije ne mores kaj dosti vplivat, kljub vsem moznim kremam, da se ti bo natrgala, ce pac imas tako kozo, pa ce se se tako mazes….

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

tudi jaz sem se redno mazala in sicer z ognjičem,ki je pošteno masten. Do 14 dni pred PDP je bila moja koža lepa in gladka potem je pa začela pokati(po trebuhu) in sedaj 6 dni pred PDP-jem imam kar nekaj strij.
Očitno je res vse in še enkrat vse v elastičnosti kože in ne v kremicah. Ne bi verjela,če se mi ne bi tozgodilo.

Jaz sem se mazala z DM-ovim Baby love oljem in je res mogoče malo masten, da se vse vpije je treba res kr nekaj časa mazati… ampak to je delo mojega moža in jaz zraven uživam. Res pa je, da se maževa samo cca. 3 do 4-krat tedensko, pa še to sva se žacela po nekje 20-25 tednu. Nimam pa še nobene strije, sem pa 3 dni pred PDP-jem. No, pa trebušček tudi ni med večjimi.

Lp

jaz se že od začetka mažem z baby love oljem Mama od DM in zaenkrat nimam nobene strije (razen vseh iz pubertete 🙂 – se pa mažem vsaj 1x na dan in rok imam čez 2 tedna.

Verjetn je tudi bolj odvisno od kože.
No jaz se že od samega začetka mažem z Bubchen Pflege Oil, zdaj proti koncu pa tudi še z naravnim E ojlem, oboje je zelo mastno kar je ok.

Zdj sem v 35t. pa ni nobene strije – uh upam da je tud ne bo, če pa bo pa pač bo a ne.

Lep sončn pozdrav z dolenjske
S.

jaz pa sem jih dobila sedaj po porodu-strije,pa sem se mazala največ s kremo sanosan pa še z drugimi vendar mi ni pomagala nobena.tako sem jezna ker se mi zelo vidijo,imam jih po trebuhu pa si tudi sedaj mažem da bi mi izginile pa jih še vedno imam,sem pa že skoraj dva meseca po porodu,pa še zdaj ta nadloga,verjetno mi bodo ostale,žal
ali katera ve katera krema bi mi pomagla da bi mi saj malo izginile,če jih že moram imeti
lp

Z letim zbledi zgine pa nikoli,jaz sem jih dobila nekaj samo po prsih,tega je 13 let in se še vidijo sploh pa sem 3 noseča in se potem samo razširijo.

Jaz sem se za vsak mazala z vsem mogočim, pa mi ni nič pomagalo. Strije so prišle in ostale, ampak jaz se ne sekiram.
Mož mi je pa rekel, da nekje se mi pa lahko spozna, da bom na svet spravila tri zlate sončke.
Resnično je vse odvisno od kože posameznice.
Ena moja kolegica je suha kot prekla, pa ima polno strij, druga je pa kar močna, pa ni fasala ene same strije.

LP, S.

Se mi zdi, da je pri strijah zelo dosti odvisno kašen tip kože imaš.. po moje, bolj ko si elastičen, manj strij fašeš:):) jst se moram kar naprej mazat, zaenkrat nimam strij (sem v 34 tednu), ma če nisem namazana, fanj, z eno res mastno kremo, se mi zdi, da mi bo trebuh kr razneslo.. mažem pa se z eno zeloo mastno kremo, ki sem jo kupla kr v navadnem marketu, kombiniram pa še z intenzivnim mlekom od Bepanthena in z enim mlekom za telo, ki ima notri olivno olje… mi ful paše… strije če bodo pršle, pač bodo.. :):)

Tretjič sem noseča in nisem dobila ene strije v nosečnosti, pa sem se kar precej zredila. Vse je res odvisno od elastičnosti kože. V drugi nosečnosti sem se namazala mogoče enkrat na teden z navadnim mlekom za telo, zdaj v tretji se namažem vsak dan pač z enim losjonom ali mlekom, ki je pri roki in nimam strij. Imam prav lepo kožo, tudi po nogah ni suha (pa se sploh ne mažem). To je res pri vsaki drugače. Ampak imam pa nekaj drugega: celulit – vsakič več:-)).

H. 39 t.

Noseča sem tretjič, in glede na to da sem se v obeh prejšnjih nosečnostih veliko zredila, nimam kaj dosti strij. Kot so tudi druge povedale je res odvisno od kože. Mazala sem se in se še z kremo sanosan, zame je super.

Glej, izgleda da je resnično vse odvisno od vsake posameznice (koliko elastično kožo imaš in koliko hitro in za koliko ti raste trebuh), kajti jaz sem 1. strijo dobila na koncu 24. tedna, pa se stalno mažem z mastnimi kremami (namenjenimi za preprečevanje strij) že od začetka, po 2x na dan. Danes sem v 30. tednu in 4/7 in tista strija iz 24. tedna je že kakih 10 cm dolga, na najširšem delu široka cca 0,5 cm, vijolična in pridružila se ji je še ena ki staro križa. Koliko imam velik trebuh je težko oceniti, meni se seveda zdi velik ker sem v prvo noseča, meritve ploda pa so v čistem povprečju – niti ni premajhen niti prevelik – zaenkrat ravno pravi. 🙂
Moj nasvet bi bil, da se maži z mastnimi kremami, morda pa do neke mere vseeno pomaga. Pa še – če vseeno pridobiš kakšno strijo in tudi če ti ostane po porodu – PA KAJ! Vse ima svojo ceno. Vsi se staramo. Zunanja lepota je minljiva, ok?

Mazanje nima kakega večjega vpliva, koža je kakršna je.
Jaz sem se v prvi nosečnosti mazala, da sem že kar pretiravala, rodila v 31. tednu, trebuh pa imam takšen, kot bi mi ga nekdo s sekirico nasekljal.
Moja kolegica, ki je pred kratkim rodila tretjič, nima ene same. Pa mislim, da se niti ni kaj dosti mazala.

Sem se tolk hvalila, da nimam nobene strije dva dni nazaj, da mi je morala prav kakšna se naslikati na trebuh… 🙂
No, pa jo imam, dan pred PDP-jem. Upam, da grem kmalu rodit, da ne bom…

Lp

New Report

Close