Najdi forum

streptokok

Pri odvzemu brisa mi je ginekologinja odkrila okužbo s streptokokom. Dala mi je le svečke Vagisan, antibiotikov pa ne. Nič ni omenila, da naj ne bi seksala ali da bakterija lahko nastane zaradi seksa, čeprav je ponavadi ful previdna in prej kaj prepove kot ne, zdaj pa berem Pušenjakove odgovore in on pravi, da se spolne odnose ob odkritju streptokoka odsvetuje do poroda.

Ima katera od vas streptokok, kaj so vam svetovali ginekologi?

Jaz sem bila okuzena s streptokokom, ko sem rodila. Na zalost je to ginekolog spregledal na pregledu dan pred porodom. Imel je vse izvide, pa jih verjetno niti pogledal ni. Hcerka se je med porodom okuzila s porodno vodo in nevarno zbolela. Po 8. dneh zdravljenja z antibiotikom se je vse uredilo, ampak zares ni prijetna izkusnja.

Vsekakor se moras pozdravit preden rodis. Ni pa mi znano glede spolnih odnosov. Jaz sem jih imela do zadnjega dneva.

Oj!

Tudi jaz sem bila očitno okužena s streptokokom in tako se je med porodom okužil tudi moj sin. Porod se je začel 5 tednov prezgodaj z odtekanjem plodovnice.
Ker sem tretjič noseča veliko sprašujem svojega G o tem, o pravilnih ukrepih, kaj lahko storim, da zdaj do tega ne bi prišlo….
Moj G je tudi porodničar in razen tega, da moram takoj ob začetku poroda dobilt flašo s penicilinom, ki naj bi delovala kot zaščita in ščistila porodno pot, mi ni prepovedal ničesar.
Tudi spolnih odnosov ne.
Meni je rekel, da prej kaj dosti ne moremo storiti. Tudi če bi zdaj dokazovali prisotnost bakterije in jo ob odkritju zdravili, ne bi naredili dosti, ker do poroda bi se lahko spet okužila in vse ne bi imelo smisla. Pomembno je da zaščito dobiš med samim porodom in to čimprej, potem pa po 4 urah, če porod še traja še 1x.
Vsako vnaprejšnje zdravljenje pa baje nima pomena.
Tako je bilo rečeno meni in jaz kar zaupam mojemu G. Upam pa da bo tako pri meni kot tebi čimmanj zapletov, čeprav pri meni zdaj v tretje okužba še ni billa dokazana.

Vso srečo.
V.

ko sem brala lanske zapise, piše, da ta preiskava sploh ni obvezna. Kako je pa po novem s tem? se mi zdi, da je moja ginekologinja precej temeljita, dala me je na test za sladkorno (čeprav za to ni bilo nekih razlogov), pa tudi za streptokok je naredila bris in mi potem po pozitivnem izvidu vse razložila.
Je to zdaj redna praksa ali imam srečo, da je bolj skrbna? le glede spolnih odnosov ni nič omenila, jaz pa nisem vprašala…

V prvi nosečnosti sem rodila v 35 tednu – kasneje sum na prisotnost streptokoka. Otrok se na srečo ni okužil. V drugi nosečnosti mi je g preventivno po odvzemu bris ugotovil prisotnost streptokoka. Je tudi porodničar. Na NS sem se posvetovala tudi s Pušnjakom. Oba sta mi razložila, da če sem jaz okužena, je verjetno tudi moj mož, torej četudi se sedaj pozdravim, se lahko ponovno okužim. Edina zaščita (ki pa ni 100%, saj se lahko okužiš tudi s prenosom streptokoka iz danke) je abstinenca od spolnih odnosov (vseh vrst!, oralni še posebej nevaren, saj se streptokoki zadržujejo v žrelu pri prehladih) do poroda ali stroga uporaba kondoma. Sicer pa je streptokok nevaren tudi zato, ker povzroča prezgodnji porod. No, jaz sem se prejšnjič držala teh pravil, a sem kljub temu rodila v 34 t. Otrok se na srečo ni okužil, niti mi niso ponovno preverjali, ali je šlo ponovno za okužbo s streptokokom.

A za odvzem brisa za to preiskavo lahko zahtevaš sam (pri pregledu ginek.)??
Kajti potem bi tudi sama (preventivno) to zahtevala.

LP

po moje nič ne stane, če mal zatežiš 🙂

sem šla še mal prebrat po netu. Obstajata dve vrsti streptokoka, A in B. A je v žrelu in se lahko prenaša z oralnim seksom, B je pa v vagini oz. danki in ni spolno prenosljiv. Lahko povzroča nožnična vnetja, zato sem dobila svečke Vagisan, ki to uravnavajo. Sicer pa je lahko bakterija nevarna samo ob porodu, ko odteče plodovnica in otrok pride prvič v stik z našim okoljem oz. z nožnico, zato dajo v porodnišnici antibiotik, preden predrejo mehur.

je pa baje ful pogost, samo očitno ta test še ni obvezen.

To ni rutinski pregled. Če so kakšne posebne indikacije (razen, če je bil v prejšnji nosečnosti potrjen, ali prezgodnji porod) ne vem. Iz izkušenj lahko povem, da če meni ne bi naredil brisa, ne bi vedela, da ga imam.

Tudi meni je ginekolog v 22. tednu odkril okužbo s streptokokom, vzel je bris, ker sem imela močan beli tok. Dobila sem Ospen 1500 in seveda prepoved spolnih odnosov. V 28. tednu mi je še enkrat vzel bris, ki je bil hvalabogu negativen, zato še naprej po njegovem nasvetu nimava s partnerjem spolnih odnosov. Pri porodu dobiš penicilin, pri meni je rekel, da pač odvisno od poteka poroda, glede na to, da zdaj bakterije nimam ( 32. teden ) pa lp

New Report

Close