Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pregled v 16-17 tednu

Pregled v 16-17 tednu

Drage aprilčice povejte mi kakšen pregled ste imele v 16 oz. 17 tednu?
Pregled vode, krvi? Kaj pa ultrazvok? Ali ga delajo?

HOPY

Pozdravljena,

sem v 16 tednu, pregled pa imam naslednjo sredo, tako, da nimam pojma kaj mi bodo delali.

lp!

uPAM, DA hitro dobiva odgovor.
Jaz ga imam namreč že jutri!
🙂

Sej boš poročala kako je blo, kajne?

en sončen pozdravček!

Seveda!

po pravilih boste imele naslednji UZ med 20.in23.tednom-morfologijo.To baje je tudi zadnji Uz ki ga nosečnici plača zavarovalnica.Sicer pa je vse odvisno od ginekologa.Ene ga imajo ob vsakem pregledu,ene pa res samo dva.Tako je nažalost v naši državi.Ko bi kje drugje malo bolj šparali.

Srečno B 30t

Kri in vodo je treba pregledat, če so bili prejšnji rezultati bolj slabi. Predvsem gre tukaj za slabokrvnost in kakšne bakterije na vodi, sicer pa ne. Zna pa se zgoditi, da v 16 tednu G dela zadnji vaginalni pregled. Gre bolj zato, da pretipa maternični vrat in lego maternice. Lahko pa že z aparatom posluša otrokovo srce preko materinega trebuha. Če vam tega ni še nikoli naredil, si ponavadi presenečena, da otroku tako hitro bije srček. UZ pa delajo po presoji.

Lp, Ela S

LEPO prosim, če mi poveš s kakšno aparaturo posluša otrokovo bitje srca?

Jaz sem poslušala srček že v 7 tednu. Z notranjim UZ. Neverjetno kako hitro bije srček. Lepo slišati. 🙂

Ojla

jaz sem imela pregled v 16tednu, daš vodo, teža, pritisk, pogovor- posebnosti. Uz ni bilo. Zdaj pri naslednjem okoli 20tedna je spet.
Aja jaz sem imela že od 11 tedna naprej UZ čez trebušček in nič več vaginalno.
Vsaj tako je pri meni.

Lp.

S.17t.

Živjo aprilčice,

eno vprašanje:
ali je pregled v 16 oz. 17 tednu obvezen oz. priporočljiv? Jaz sem namreč imela pregled v 14 tenu, sedaj pa sem nanj naročena šele v 19 tenu.
Ali ste vse naročene v teh tednih (16-17 t) na pregled?

Hvala za pomoč.

LP

Hopy, glede poslušanja otrokovega srca. V bistvu je to en mikrofon in zvočnik. Sem videla, da ga imajo nekje celo v prosti prodaji. (oglas v eni od revij za nosečnost) Tam je pisalo, da je možnost priklopa radia na to napravo in si lahko na kaseto (CD?) posnameš zvok otroškega srčka.

Piškotek, naročanje na preglede je stvar G. Ponavadi dajo pregled okoli 16 tedna in potem okoli 20, da naredijo morfologijo otroka. Kar pomeni natančen UZ pregled, kjer pogleda vse notranje organe, prešteje prstke na rokah in nogah, pregled srček,…. Ker se morfologija dela med 20 in 22 tednom je tudi naročanje v tem obdobju, lahko pa bo pri tebi naredil ta pregled pri 19 tednu ali pa te bo še enkrat naročil v 22.

Lp, Ela S

Evo, naj porocam iz prve roke kako je bilo danes na pregledu.
Tehtanje, merjenje pritiska, pregled izvidov (urin), pogovor, ce je vse ok oz. ce so kaksne tezave in poslusanje srca z eno posebno napravico (kot je opisala *piškotek*-btw: hvala za razlago).
Pri meni je bilo vse ok.
Cez 4 tedne bo spet tehtanje, merjenje pritiska, urin+toksoplazmoza+UZ morfologija+pogovor.
Srecno

Hopy

New Report

Close