Najdi forum

100 vprašanj

no kot sem povedala včeraj sem nova med vami. sedaj pa me seveda muči sto vprašanj. torej kdaj je najbolj nevarno za ss, pa če zdej ne smem česa jesti in ali se moram sedaj full pazit….100 stvari me zanima seveda..

‘Ta hudi’ seznam prepovedanih stvari, kolikor sem ga jaz razumela, vsebuje: vse meso pridelano na kmetijah (domači zakol), ker ni kontrole na toksoplazmozo in najbrž še na kaj, slabo pogreto hrano (izogibati se menzam), suhomesnate izdelke (pršut!), salame, paštete, plesnive sire, smetane, majoneze, slaščice s smetano (tortice!),…

Priporočljivo je uživati Tifol, tabletke s folno kislino.

Ne druži se z mačkami (vsaj mačjega stranišča nikakor ne smeš čistiti). Pa močno se izogibaj kadilcev, kadar kadijo. Ukini alkohol, ne pij preveč kave.

No,no tako hudo pa spet ni.Jem zdravo hrano pridelano doma pa sem dala srečno skozi že kar nekaj nosečnosti.S toksaplazmozo se okužiš preko mačk,če si bil kdaj veliko v stiku z mačkami ti kri skoraj gotovo pokaže staro okužbo,kar pa je nenevarno za otročka,ki ga nosiš pod srcem.Nevarno je,če se okužiš v nosečnosti,zato moramo biti previdne pri čiščenju mačjih stranišč(če imaš mačka:)) in pri delu na vrtu je priporočljivo nositi rokavice…
Zdravniki pa priporočajo,da se je čimbolj naravno pridelano hrano,ker ima več vitaminov in je bolj zdrava kot “umetna”
Lepo se imejte in brez panike

Najprej: cestitam!! upam, da bo tvoja nosecnost minila brez zapletov in da se bos nanjo vedno rada spominjala.

Glede prehrane: nekatere jedo vse, nekatere zelo pazijo. svetujem ti, da si malo pogledas na tej strani:

http://www.ezdravje.com/si/zenska/nosecnost/prehrana/

SS je najbolj pogost v prvem tromesecju, torej nekje do 12. tedna. Nanj zal ne mores vplivati, saj narava (mogoce ti bo zvenelo kruto…) pokrbi, da plodi, ki niso sposobni prezivetja ali pa imajo hujse napake, odmrejo.
V nosecnosti pazi na prehrano, drugace pa ni nobene omejitve. Ce nimas tezav, lahko v miru seksas, telovadis (no ja, v prih treh mesecih sicer odsvetujejo) – na telovadbah za nosecnice…
Predvsem pa se ravnaj po obcutku. Ce ti ne pase, ne delat oz. ne jest, in obratno.

Na veliko vprasanj je sicer ze bilo odgovorjenih na tem forumu, ps tudi pri Pušenjaku, tako da bos veliko informacij nasla ze s pomocjo iskalnikov.

Lp

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

ne pretiravaj s tem ar lahko kaj ne.jej kaj ti paše,delaj kaj hočeš,pa če je to tudi skakanje do stropa vsak dan

Dodi!

S toksoplazmozo se veliko prej okužiš preh slabo oprane zelenjave in premalo kuhanega/pečenega ali pa surovega mesa kot preko mačke!Kužni so samo mačji iztrebki, če je mačka seveda okužena!Jaz sem se družila z mačkami celo življenje, še sedaj se, pa sem nagativna na tokso!

lp
škratek

– paštete se odsvetujejo, ker je večina jeternih in v jetrih je preveč vitamina A, dobiš pa tudi paštete, ki so npr. piščančje, puranje
– majoneza ni priporočljiva, če je iz svežih jajc, industrijske majoneze niso iz svežih jajc (razen ena od Tomy se mi zdi, ampak prav piše gor, da je iz svežih jajc)
– za smetano še nisem slišala, mogoče slaščice, ki niso pečene ali je njihova krema iz svežih jajc (npr. tiramisu)?

Sem seznanjena s t.i. prepovedanimi živili, ampak še vedno mislim, da se je bolje čim manj obremenjevati s tem, kot se sekirat za vsako živilo, ki ga poješ.

jaz jem majonezo,smetano in tortice(največ tortice),pa ni nič narobe.mislim,da ni dobro preveč komplicirat.
je pa Pušenjak rekel,da v eni sami pašteti nikakor ne more biti toliko vitamina A,da bi lahko kaj vplival(v jeterni pašteti mislim).

saj to sem hotela povedati, da se lahko je majonezo, ker skoraj nobena ni narejena iz svežoh jajc, paštete, ker jih je kup vrst, smetano sploh,…
in vse to sem jedla pri prvi nosečnosti in jem v drugi

New Report

Close