Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina slabosti

slabosti

Spoštovani,
bližam se petdesetim in čeprav zelo zdravo živim in se redno rekreativno ukvarjam s športom, so se mi v zadnjem mesecu pojavile nenavadne težave. Neke sobote zjutraj po zajtrku mi je v trenutku postalo slabo, temnilo se mi je in ves dan sem preležal. Ker so mi pred leti ugotovili razjedo na požiralniku, sem za slabost krivil to, čeprav je bilo takrat zdravljenje uspešno in s prebavili nimam več težav. Težave s slabim počutjem in trenutnimi omedlevicami so se nadaljevale in moj zdravnik me je napotila na vrsto preiskav : CT-glave, EKG, biokemične preizkave, UZ ledvic, pregled srca (z obremenitvijo), vendar so bili vsi izvidi v mejah normale. Ugotovili so le povišan spodnji krvni tlak (150/105) in mi predpisali zdravilo Tritace, ki je tlak primerno znižal, vendar so težave s slabostmi ostale. Na zadnji preiskavi (poševna miza) pa je bil izvid naslednji:”nevrokardiogena refleksna sinkopa vazovagalnega tipa” . Prosim vas za bolj poljudno razlago izvida, kaj to pomeni in kako se (če sploh) zdravi, oziroma kaj v tem primeru lahko naredim sam za svoje zdravje. Ker nisem bil nikoli v življenju resno bolan, bi rad tudi te težave čimprej odpravil, zato se vam že vnaprej zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Prevod tega bi bil nevrokardiogena = povezna z žvici, ki nadzorujejo srce, refleksna = odziv na določen dražljaj, sinkopa = kolaps, vazovagalnega = povezan z reakcujo živca vagusa na nek dražlaj tipa”.

Vse skupanj ne pove nič. Verjetno je bilo krivo psihično ozadje. Se še slišiva.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close