Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje ZAKAJ TAKO ODLAŠA POVEDATI STARŠEM?????

ZAKAJ TAKO ODLAŠA POVEDATI STARŠEM?????

Drage nosečke!

Danes sem pred dopustom, zvečer naj bi odrinila!
Jaz pa sem tako žalostna, saj ne morem pripraviti svojega dragega, da bi doma povedal da sem noseča. Mojih staršev ni več, tako da imava samo njegove in kar odlaša da bi povedala. Ne razumem ga zakaj. Ko sem ga vprašala, zakaj tako odlaša mi je odgovoril, da ni treba da takoj vedo. Toda kar nekaj najinih prijateljev ve in tudi moji sorodniki. Ne zdi se mi pošteno do staršev oziroma bodoče tašče in tasta, da jima ne poveva. Ko se je najina debata o tem vnela prejšnji teden je rekel, da boo povedal v roku dneva ali dveh. Minil je že več kot teden pa sem mu danes zopet omenila, da naj pove preden gre na dopust. Zopet ni reakcije. Celo očital mi je da mora vse sam, sem mu predlagala, da greva skupaj povedat. Ni reakcije. Na koncu sem mu v besu rekla, da bom jaz povedala, če ne bo on saj mi je nerodno hoditi dol( živimo v isti hiši, lastno gospodinjstvo). Pošteno povedano nisem bila dol že tri tedne. Mogoče boste mislile da pretiravam ampak glede na mojo postavo se že malce opazi, v službi so vsi sami ugotovili, kaj da ne bodo domači!!!!
Kaj naj naredim dekleta moja. Aja pa še to ko sem mu rekla da bom sama povedala, če ne bo on je rekel” pa daj”.
Ali se sploh veseli tega otročička???

Tako sem obupana.

lp
vms

Daj mu čas! prav gotovo bo povedal tedaj, ko bo njemu do tega, da bo povedal. ne sekiraj se preveč in ga pusti, da se sam odloči.

Sicer pa. če si v dobrih odnosih s taščo, ji tudi sama lahko poveš! ali pa namigneš, ko bo tvoj zraven.

mogoče mu je celo malo nerodno in ne ve kako bi zadevo speljal. malo se postavi na njegovo stran in ga poskušaj razumeti!

Po moje mu je nerodno. Sicer pa – včasih sploh ne razumem moških.
Pri nama sva isti dan povedala tako mojim kot njegovim. pri mojih je bila reakcija po pričakovanjih – fenomenalna. Vsi srečni, jokali od veselja, takoj začeli nazdravljati,… Pri njih pa precej nasprotno. Njegova sestra nama je čestitala in potem takoj zapustila prostor. Starši hladni. Tašča se je nekaj trudila pretvarjati, pa ji ni najbolj uspelo. Tudi sedaj, ko se že bližam koncu, se nerada pohvali s tem, da bo babi. Sorodnikom, ki ne živijo v bližini, sploh niso še povedali. Samo tistim, ki me itak vidijo s trebuhom. Kot bi se na nek način sramovali ali ne vem kaj.
Saj vem – nič nisem pomagla, tudi v situaciji nisem bila podobni.
Pa vseeno en nasvet – z dragim se pogovorita. Povej mu, da njegova starše spoštuješ in da si vsekakor zaslužijo to novico izvedeti od vaju in ne od nekega znanca v trgovini (kar se bo slej ko prej zgodilo). Najprej “pripravi teren” doma, potem pa pojdita skupaj k njegovim staršem. Vzemita s seboj buteljko vina in skupaj nazdravite prihajajočemu članu družine.
Pa srečno!

Fantje so včasih pri zadevah kot je ta malce nespretni. Posebno ko gre za mamo. Vedo, da je to zelo resna situacija in nočejo se v mamini luči pokazat kot nesposobni. Vem da je zoprno, ampak na tvojem mestu bi počakala še malo, če pa ne bo nič, pa namigni staršem pred njim. Vsekakor pa ne tega naredit ko njega ne bo zraven. Občutki, ko poveš staršem in vidiš njihovo zadovoljstvo (počutijo se namreč kot da so izpolnili svoje poslanstvo – zdaj si odrasla oseba in odgovorna), so odlični.

upam, da razumeš, kaj sem hotla povedat 🙂

Oj! Še moja zgodbica: midva sva vsem povedala pribl. v 13t (se še ni nič videlo, čeprav so že malo slutili, ker smo se večkrat pogovarjali o otročkih). Oboje starše sva (v razmiku 1 dneva) povabila na večerjo: mojim sem povedala jaz, tako da sem samo pokazala majhne bele copatke in je bilo vsem jasno, kaj bo in potem so bili seveda vsi navdušeni. Svojim je pa povedal mož (malce sramežljivo, resda), je rekel: “No, zdaj bosta pa dobila nove nazive” (kao službene) in potem jima ni bilo čisto jasno, sta rekla “kakšne nove nazive?”, on pa: “mami, ti boš babi, ati, ti boš pa ata”. In to je bilo to, seveda sta bila vesela in tudi zdaj komaj čakata.
Mislim, da če partner še noče povedat, je mogoče še sam malo presenečen nad novo situacijo. Naj se najprej on navadi misli na novega člana, potem pa jima skupaj povejta, ne pa ga silit ali pred njim tašči povedat, moj bi mi to zameril. Saj lahko to storita tudi po dopustu, kajne? Tudi če se ti trebušček že malo vidi, ni panike (saj lahko mislijo, da si se malo zredila). Pa veliko sreče in veselja!

Uh, saj ga razumem, tudi jaz sem bolj obotavljiva in kar čakam na pravi trenutek – kar pa zna trajat 🙁

Koliko pa si noseča? Če je še zelo na začetku, bi jaz vseeno počakala.

Sicer pa pojdi dol in če se opazi te bodo že vprašali ali pa vprašali njega. Pa bo. Ne tok komplicirat.

Oj, jaz sem mami povedala takoj, ker sem imela neke probleme in sem bila takoj na bolniški, drugače bi se ji zdelo čudno zakaj ne grem delat, njegovi mami pa je povedal včeraj, ko je imela rojstni dan, je rekel da bo januarja še enkrat nonka. 🙂 No najin bo prvi, sem pa imela lani decembra porod-splav, zaradi anomalije, pa sva tud takrat povedala. Se mi zdi kr pametno, da ti vsaj kdo pomaga prebrodit to. Zdaj sem pa v 17 tednu, in so kr malo slutili, vidi se še ne veliko, sam bolj popoldan je buši že kr opazen 🙂
No sej tud po dopustu lahko povesta, midva sva bla par dni na morju, sem tud mislila da bo pred dopustom povedal, pa je zdaj, no sej kadar bosta bo v redu, le pogumno.

Moj je prav isto delal. Kot da se boji povedat. Mi je šlo prav na živce. Isto je govoril, da bo takoj ko bo pravi trenutek. Čisto vsi so že vedeli, saj ne da bi jaz tako rada da ona ve, ker nisva ravno v dobrih odnosih, sam se mi je zdelo, da ko ji bo, če sploh ji bo povedal, bo to naredil na en tak čuden način, da bi se mu še posmehovala, ker je pač čudna za znoret. Ma to je že druga zgodba. TAko da sem ji enkrat kar sama povedala in to pri mojih 4 mesecih nosečnosti. Reakcija? Brez besed in vprašanj. Torej je že vedel da ji ni za povedat

New Report

Close