Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje first sign, rezultat?

first sign, rezultat?

Danes, na prvi dan izostanka, sem delala test First sign (dm).
Rezultat: po eni minuti oba oknčka roza, v drugem (kontrolnem) debela roza črtica, v prvem samo roza ozadje, brez črtice. Po nekaj minutah (manj kot deset), ko je v obeh oknčkih izginil roza zmazek je bila v drugem oknčku zelooooooo nežna roza črtica v kontrolnem pa razločna roza.
Nosečnost ja ali ne? Če imate izkušnje s temi testi, prosim za mnenje.
Hvala :).
LP

hm zanimivo.
jest sm že dost prebrala o tem testu na tem forumu pa ne vem al nej mu čist zaupam:) jest sm ga učeri zvečer delala, pa ne vem al bi blo bolš k bi ga zjutri takoj? no u glavnem po treh minutah sem mela črtico sam u kontrolnem okenčku in potem sem ga pač vrgla v koš, bom pa poskusla še s katerim drugim testom, kar priporočam tud tebi:))
pa velik sreče

Načeloma ga lahko delaš kadarkoli, ni nujno, da zjutraj.
Mene je zmotil tisti roza zmazek…in potem tista res zelo rahla črtica, ki jo niti ne opaziš, če na hitro pogledaš.

Živjo.

Naj ti povem, da si me prehitela, ko si odprla to temo. Meni M zamuja danes že 4 -ti dan (vedno imam točno). Imam tudi vse znake da sem noseča. KO sem se zjutraj (prvi urin) spravila naredit test, nisem pričakovala takega rezultata.
V testnem okenčku (tisti,ki je v obliki srca) se je naredila svetla črtica, v kontrolnem pa čisto normalna močno izrazita. Na navodilih piše, da je testna črtica lahko tudi manj izrazita in da to pomeni nosečnost. Meni se je zdelo, da mi test kaže nosečnost in laufam svojemu dragiju povedat veselo novico. Ko se vrnem na wc, pa je ta črtica izginla. JOj, meni se bo zmešalo. Prokleti testi. Sploh ne vem na čem sem???????

ja sej pravm najboljš da nazaj mal pogledaš kaj so punce pisale;) vem da sem enkrat zasledila, da je najboljš zjutri delat.
zdj mi je pa žal, da nism včeri mal dlje počakala da bi vidla kaj bi se men še pokazal;(((

Živjo,
tud men tale first sign ni všeč, danes grem po clear blue, kot pravijo, ko sem malo prebirala, cena ne laže, tud men se je izneveril.
petnajst let imam menstruacijo točno na minuto, pa že tri dni zamuja, delala sem romed in danes zjutraj first sign, sam se mi je kontrolna črtica močno obarvala šele po desetih minutah-test ni veljaven, če prav razumem. ne kupim več nobenega testerja razen CB. je pa res da človek pričakuje dve II in je potem če ni tako tud tester prvi moment vsega kriv.
mi ga bomo delali če ne pride teta…., čez tri dni in nič prej, če ne bomo zapravli vse za teste.
pa vsem želim II
lp

Sergeja žal je test po 10 min lažno pozitiven, ker takrat zazna drug hormon, ki je prisoten pred M.
Želim ti čimprejšen plusek

Ja se strinjam, najbloljši je CB. Sama sem sicer delala najprej ROMED, en je bil neveljaven (se ni nič pokazalo), drugi pa negativen in to ko mi je M zamujala že 8 dni in sem imela tako kot prvič že vseh teh 8 dni slabosti.

No, čez 4 dni sem naredila CB (prej ga nisem delala, ker sem mislila -mogoče si pa res samo domišljam) in takoj se je pokazal +.

Sem pa vse delala z jutranjim urinom.

Sem brala kar si napisala Pušenjaku.
Tudi jaz na klomifenu, nobenih znakov PMS, M zamuja en dan, test nejasen….
Držim pesti!

hvala enako sergeja, javi kako si in kako se ti je izteklo

kot mi je razlozila g. lahko test delas kadarkoli – ce je nosecnost prisotna se bo sigurno pokazala ta druga crtica. Ce je pa se prezgodaj za test ali pa nosecnosti ni, potem tudi crtice ne bo. Je pa logicno, vsi testi niso vec uporabni po 10 minutah. Jaz se vedno mislim, da je First sign najhitrejsi in zelo jasen za uporabo pa se bistveno cenejsi od CB. Pa se nobenega ti ni treba vprasati, ampak ga lepo kupis v Drogerimarktu, kjer te nihce nic ne vprasa ali se za tabo ozira cela lekarna.

no ne strinjam se popolnoma s teboj, diskretnost prodajalk je zelo vprašljiva.
ponedeljek, 30.1.2005 – v dm-u
vzamem dva first signa
jih položim na trak pri blagajni in
blagajničarka mi podari pogled – stremenje
potem pa:
blagajničarka(veliko mlajša od mene): a kr dva boste kupili
jaz: ja, ker nisem blizu doma
blagajničarka (še vedno stremi v moj obraz, gre ji na smeh): ja sj to je pa res, pa še dragi niso
jaz: res je
blagajničarka: no sj, sam da bo ane
jaz : ja upajmo
(blagajničarka v nobeni zadregi, meni pa je kr zakurilo, ko sem stopila pred trgovino, je čisto malo manjkalo, da nisem šla nazaj, vrnila kupljeno in zahtevala dnar nazaj)
toliko o diskretnosti prodajalk

ha ha ha….sem se pa nasmejala….

Meni je prodajalka v lekarni NA VES glas razlagala, da je “Beby C. zelo zanesljiv pri dokazovanju nosečnosti, pa še zelo poceni…pa dva testa imate priložena….pa lahko ga delate takoj po ovulaciji oz. nekaj dni po s.odnosu…ker CB pri dokazovanju nosečnosti ni nič boljši in v bistvu plačaš samo škatlico in lep izgled….saj, če ste noseča, bo zagotovo pokazal…pa pri nosečnosti test delajte zjutraj…………” jooooooooojjjjjjjjjjj….groozzaaa…pa cela lekarna je buljila….tri čakalne vrste, v majhnem kraju……

eni pa res ne poznajo meja…..

Sergeja, prebrala sem, da si delala test first sign in ne veš, kakšen je rezultat. Si mogoče test že ponovila? Jst sem dons zjutri namreč delala test in podobno kot praviš ti, ko je roza zmazek izginil, se je v kontrolnem okenčku narisala lepa roza črtica, v testnem pa bleda senca črtice. Sem gledala proti luči, da sem jo vidla. Ker nisem bla prepričana zarad stekla, ki je povrh, sem test razdrla in ven vzela listič. Tako se je pa testna črtica bolje videla. Tako, da lahko trdim, da črtici sta dve! Ampak mori me to, da v plastiki in za stekelcem ni dobro vidna. Če ni bi bila pozorna in pogledala proti svetlobi, bi lahko rekla, da črtice ni. Se je kateri to zgodilo? Kaj to pomeni? Hvala.

New Report

Close