Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Peticija za brezplačni vrtec

Peticija za brezplačni vrtec

Predlagam, da začnemo zbirati podpise za brezplačne vrtce. če so brezplačni vsi ostali vzgojno-izobraževalni programi: osnovna šola, srednja šola, pa tudi fakulteta, je povsem krivično, da je potrebno plačevati vrtce!

Takoj podpišem !

Ravno sem huda kot…… saj sem včeraj dobila odločbo o plačilu vrtca, morala sem oddali vse iz leta 2003 sva bila z možem še sama in dobila za plačevati 50%, jaz imam že dve leti borih 130 tisočakov, mož 180 pikica je stara 15 mesecev možev sin pa 13 let……sosedeje pa imajo vilo, pa tri avte, pa barko v Kopru, pa Hawaje gredo na dopust ………. vrtca plačajo pa 12 tisoč tolarjev……………………

MA MI GRE KAR NA BRUHANJE TO VSE SKUPAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sem takoj za. Če se že trudimo za večjo rodnost, potem začnimo tako, da vrtci niso več v domeni občin, ampak države in da se plačuje simbolično ceno. Tako je tudi v nekaterih evropskih državah.

Podpišem takoj, tudi sredi popadka…

Sicer srednja šola in fakulteta nista ravno brezplačni (pa če pogledamo bolj strogo, tudi osnovna šola ne, saj te učbeniki in ostale potrebščine stanejo ene plače), bi tole za vrtec takoj podpisala, saj se mi zdi od vseh vzgojnovarstevnih ustanov še najbolj takšna, ki spada v javno dobro in zato dostopna vsem (ne glede na dohodke). Sicer pa kot je napisala MalaAja – tisti ki imajo veliko, se itak zmeraj zmuznejo skozi to in ono luknjo in ne plačajo ničesar, mi revčeki pa še ta drobiž državi potalamo.
Zdaj pa nam s temi reformami zmanjšujejo pravice, da bi pa kdo davke zmanjšal, to pa jim ne pride na misel. Namesto tega vneto usklajujejo pokojnine. Pa ne da imam kaj proti upokojencem, ampak ob vseh izračunih bomo mladi dobivali (če bomo kdaj) okrog 40T pokojnine od tega kar se plačuje sedaj!!!! Če jim pa kdo kaj omeni, pa čist znorijo, kot da nismo mladi tisti, ki bi že zdavnaj mogli znoreti. Če bi si jaz dajala na stran tole, kar sedaj plačujem državi, bi imela (glede na to da bomo itak delali do 70.) ogromno pokojnino…..
Zdaj pa sem že sebi zatežila in čiiiisto skrenila. Se opravičujem.

Meni bi bilo že to fino, če bi v vrtcih plačevali “dejansko porabo”, torej hrano, plenice, igrače,… ne pa tudi plač vzgojiteljic ipd.
Trenutna položnica v šoli (2x malica, kosilo, kakšen izlet) me pride za starejšega sina (mlajši je bil 5. razred, starejši avtomatično 4.) me stane natančno 2000 SIT manj kot smo dali za vrtec, s tem, da dobi otrok en obrok manj, pa vse reči za delo (zvezke, knjige, likovni material…) smo kupili sami.

V naši državi je nažalost veliko lukenj v zakonu. Če mogoče spremljate vsaj malo politike veste, kaj se dogaja… totalna svinarija. Včeraj, ko sem gledala TV, je naš alpinist Humar pozival slovence naj mu skupaj z dobrodelnimi organizacijami finančno podprejo… naštel je Karitas, Rdeč križ… da bo lahko država plačala velik račun za njegovo reševanje… to je po mojem sebično od njega- ja res je težko pripeljat mal novinarjev pa se neki afnat.. res mu privoščem, če se bo še kdaj kaj takega lotu, da umre!!! Naše organizacije, bi morale skrbeti za ogrožene… ne pa za ljudi željne slave…

Kriva je politika, mi pa na volitvah podpiramo in volmo same idiote… sami smo si krivi. (če sploh gremo na volitve)

Naš župan Kranja se grem stavt, da bo na naslednjih volitvah spet izvoljen, čeprav ima za sabo cel kup umazanih poslov… npr. pod Joštom se zidajo nadstandrdne hiše… največjo, najlepšo, z največ zemlje pa bo dobil župan… podarjena mu bo. Zakaj, ker priskrbel vso dokumentacijo za gradnjo… medtem ko en navadn smrtnik te papirje ureja po par let, ker gre vse po postopkih… sami smo krivi!!! Smetan se okorišča na račun davkoplačevalcev!!! Potem pa ni za vrtce denarja… škoda je zgubljat besede, ker se ne bo nikoli nič spremenilo…

se strinjam!!!

NO PUNCE, KAKO BOMO ZAČELE?

Kje podpišem?

Vse lepo in prav, ampak kdo ga bo pa potem plačal? Nekdo ga namreč mora, ane. Ker hrana in ogrevanje in ostalo pač stane, pa tudi vzgojitelice ne bodo delale brez plače, zakaj pa bi.

Lp,
Katarina

Naj ga plača država!!!

Saj tudi mi državi marsikaj ”plačamo”, da se lahko potem naši politiki frajerišijo v najdražjih hotelskih sobah, pa vozijo z limuzinami…. da ne govorimo o njihovih plačah za čas, ko dobesedno prespijo tam gor v parlamentu!!! itd.

Kdo misliš pa da to plača?

Pa nas tudi nihče ne vpraša ali zmoremo!!!

katarina, ampak ogrevanje stane tudi v OŠ, srednji šoli in na fakulteti, pa ga ni potrebno plačevati!…

zakaj pa ne bi bil vrtec financiran tako, kot OŠ? oziroma, zakaj naj bi delale vzgojiteljice brezplačno?!? jaz “brezplačnega” vrtca ne razumem v tej smeri… tudi učitelji delajo za plačo, vendar se le-te financirajo iz proračuna…

osebno se mi zdi pošastno, da lahko razni s.p. oz. zaposleni v lastnih firmah frizirajo svoje plače do minimuma in so upravičeni do najnižjega plačevanja vrtca + otroški dodatek je višji, tisti, z malo večjimi dohodki (kjer se itak odvajajo večji prispevki) pa zvisijo in plačujejo polno ceno. jaz sicer še nimam nikogar v vrtcu, se mi pa zdi zelo krivično, da moraš zaradi nekaj več dohodka plačevati veliko več vrtca in da so tvoji stroški, ko poračunaš vse olajšave , veliko večji, kot stroški nekoga, ki ima nizko plačo (po možnosti fiktivno)… ne vidim logike v tem, da ima po plačilu vrtca in obračunanih dodatkov tisti z večjo plačo manj denarja, kot tisti z manjšo?!?

vse skupaj je res na glavo postavljeno… manjka samo še to, da bo potrebno tistim z višjimi plačami v trgovini plačevati polno ceno, tistim z nižjimi pa samo del…

ps. a katera ve, na kakšen način se peticijo objavi na ?

Joj punce, ne bit hecne. Ja kje pa mislite, da “država” dobi denar? Če bo morala plačevat še vrtce, bo jasno ožela spet nas, državljanje. saj država ni nek fitivni denar, ki kar nekje leži. Mi ga damo. zdaj neposredno za vrtec, potem pa posredno državi, če bi bil vrtec “brezplačen”.

Se strinjam, da odmera plačila ni vedno pravična, ampak kaj hočemo. Pa da ne bo pomote, sama plačujem najvišji možen znesek za vrtec. Vem, da si nekateri kvazi reveži prilagodijo podatke, da potem plačujejo tako malo, ampak briga me. Pa že raje plačujem 8. razred, kot pa da bi bila oproščena plačila. To namreč pomeni, da dovolj zaslužim, pa še čisto vest imam.

Lp,
Katarina

Že res, da bi za ta ”brezplačni” vrtec plačevali mi sami, vendar mislim, da bi bilo to še vedno manj, kot mesečna položnica…

O.K. Mislim, da bi hrano že moral vsak sam plačat, pa še kakšen materialni strošek npr. za materijale, ki jih potrebujejo v vrtcu (plenice pa pri nas itak vsak sam prinese). Vseeno pa je to bistveno manj kot sedaj. Delež delovne sile v ekonomski ceni vrtca namreč predstavlja tudi 80%. Popolnoma brezplačno pa naj ga imjo res reveži, ki to dokažejo z vsemi možnimi dokazili, ne pa lastnik d.o.o., v kateri je direktor, plačo ima minimalno, regresa nima, premoženja tudi nobenega, še avto je služben… Potem pa na vrtčevski prireditvi tak revček primašira spedenan do konca, seveda ne manjka najnovejša kamera itd., otrok je vključen v vse možne tečaje, ambonmaje in pošiolja razglednice iz all incluzive počitnic. Ne mečem vse v en koš, vendar tolk socialnih problemov pa le ne verjamem da je.

Moj predlog: vse razen plač vzgojiteljic naj starši plačujejo sami, vzgojiteljice pa država s sredstvi, ki bi jih prišparala na ta način, da ne bi v prihodnje več usklajevala pokojnin, ki so nad povprečno plačo v RS.

12 jurejv za vrtec ? tega pa jaz ne verjamem ! Kako pa to veš – so ti to povedali ti “bogati sosedje”? Si z njimi v dobrih odnosih ?

Kolikor jaz vem je najnižje plačilo za vrtec 25 000- toliko namreč plačuje moja sodelavka in naj bi bilo to najnižja možna stopnja

jaz pa poznam ene, ki plačujejo okrog 6.000 sit za vrtec – ne v lj. so pač “ubogi” privatniki. pa še poleti je en mesec zastonj.

jaz tudi podpišem peticijo takoj.

Tudi jaz podpišem peticijo!
Imam pa še en predlog: vse kar se plača za vrtec gre avtomatično pri dohodnini v olajšavo, pa ne tisto v okviru 3% oziroma sedaj 2%, ampak vse, kar se pač plača se odšteje od bruto dohodkov!

Torej nanjnižji razred je 10% od ekonomske cene vrtca in če vrtec stane 80.000 na mesec, torej tisti v najnižjem razredu plačajo 8.000 SIT. Če pa imajo v vrtcu 2 otroka naenkrat pa so potem za starejšega oproščeni plačila, torej plačajo za varstvo dve otrok 8.000 SIT na mesec. Glede na izkoriščanje statusa “socialni revež” smo seveda lako tisti, ki imamo vse dohodke pošteno prikazane, ogorčeni. Pa ne nad tistimi, ki izkoriščajo sistem, temveč nad tistimi, ki tak sistem omogočajo in podpirajo – to pa je ministrstvo za šolstvo in šport, ki je to pametno lestvico sestavilo in za njih ta nefer odstopanja v plačilih pomenijo le manjši problemček.

New Report

Close