Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje “to še ni plod”

“to še ni plod”

včeraj sem bila pri ginekologinji, ker sem domnevala, da sem noseča. zadnja menstruacija 22.8., noseča naj bi bila 6 tednov, tud test pokaže nosečnost. maternica povečana, ko pa me je pregledala ultrazvočno (vaginalno) pa je videla samo nek mehurček pa še nekaj, ampak mi je rekla, da to še ni plod. glede na to, da je od zadnje menst. minilo že 6 tednov, bi moral plod že bit. pomirila me je, da je lahko ovulacija bila kasneje… sedaj moram na pregled čez 3 tedne, ko pa se že resnično mora videt plod. ali poznate podoben primer, ko je iz tega “mehurčka” nastal dojenček???

na primer pri meni, v šestem tednu samo mehurček, nič notri, čez dva tedna pa že plod in viden utrip, mehur pa dvakrat večji. Brez panike.

Tudi pri meni ista zgodba kot pri Orchyd.

Prav zaradi tega je pametno s prvim pregledmom počakati. jaz sem se tista dva dneva zelo presekirala. Plodka se ni videlo, ker je bila ovulacija kasneje.

Tudi pri meni se je videla takrat le gestacijska vrečka, čez en teden viden plod in srčni utrip.

Mene je naročila na prvi pregled šele v 10. tednu ravno zato, da se že kaj vidi.

Pri meni je bil tudi prvi pregled pri 6 tednih in se ni videlo še ploda!Ker,pa sem imela iste izkušnje pri prvi nosečnosti,se nisem nič zasekirala!
Zdaj sem noseča 17/18 tednov in je vse ok!Pa doma imam tudi 2,5 leta staro hčerkico!
Ženske mamo pač različno ovulacijo!Jaz sem v obeh primerih zanosla malce kasneje(gin.je rekel da verjetno 1 .teden)!

Lep dan še naprej!

Lea

hvala vam za odgovore, sem se že pomirila!

Sprva se vidi le gestacijska vrečka, nato rumenjakov mehurček, šele potem se slišijo srčni utripi in zazna plod. Meni ga je šele v 7. tednu, zato se kar pomiri, sploh, če je viden rumenjakov mehurček!

V 6. tednu le vrečka, v 7. tednu pa že srček.

New Report

Close