Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje izpah kolkov in porod

izpah kolkov in porod

Pozdravljene.
zanima me, če ima katera izkušnje s porodom, ki je imela izpah kolkov? Jaz sem namreč 1.noseča in sem imela pri rojstvu izpah kolkov, hkrati pa imam plitve čašice in me sedaj skrbi, če je lahko kaj narobe pri porodu.Svojega ortopeda pa nikakor ne morem dobit, da bi se posvetovala z njim. Jaz bi se najraje odločila za carski rez, pa so mi že rekli, da ni potrebe, ker ne bom s kolki rodila, nog pa tud ne bom dala za vrat!To je bilo strokovno mnejnje ginekologa v LJ porodnišnici.

Hvala za pomoč, taja

Ce si dobis mnenje ortopeda, da to ni dobro zate in to predstavis zdravniku, pri katerem bos rodila si lahko zagotovis carski rez.

Ce pa cegla od ortopeda ne bos imela, pol pa zelo tezko.

LP in vso sreco.

Tudi jaz sem imela izpah obeh kolkov ob rojsvu in bila potem v otroštvu tudi operirana. Kljub temu sem potem petkrat normalno rodila brez vsakršnih problemov. Tako da ti zaradi tega po mojem ni potrebno preveč skrbeti.

Enak primer kakor ti. Rodila brez problemov. V PO porodnišnici so oklevali glede carskega. Odločili so se, da kolki niso noben problem, kar se naravnega poroda tiče. In res niso bili. Niti najmanjši.
Pripravi pa se, da boš verjetno proti koncu nosečnosti (porast teže!) težje hodila. Mene so zadnji mesec kolki tako boleli, da sem se skoraj plazila naokrog. Težave so izginile nekje teden dni po porodu.
Brez strahu in lep porod.

Tudi jaz sem imela izpah kolkov in bila v otroštvu operirana. Rodila brez težav po normalni poti. V porodnišnici so mi rekli, naj dam pač “noge narazen” kolikor lahko.

New Report

Close