Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje koliko vas razmišlja o EA

koliko vas razmišlja o EA

Ko vas prebiram, vidim da nas je kar nekaj septemberk.
A vas je že kaj strah? Koliko se vas bo odločilo za EA? Mene mika, nisem pa še čisto odločena. Me je kar pošteno strah poroda, pa čeprav v tretje.
Pofočkajte se prosim! Upam da nisem edina strahopetnica, ki se tolažim z lajšanjem bolečin.

Lp

Toplo priporočam!
Prvič rodila z EA in nikoli ne bom drugače! Pardon, ker nisem septemberka! (nisem še ponovno noseča)

Jaz razmišljam o epiduralni..čakam, da bom lahko šla na razgovor z dr. zabavnikom (MB), da mi vse obrazloži..sem pa 60% za epiduralno in 40% za naraven porod. Mene še ni strah poroda, ker nimam niti časa, da bi še o njem razmišljala..namreč delala bom do zadnjega..bomo videli kaj bo v zadnjem mesecu, ko bo več časa za razmišljanje..

Fajn bi bilo, če se kdo javi, ki ima izkušnjo z epiduralno..vem, da je to že malo zlajnana tema ..ampak vseeno:)

Jaz sicer še nisem noseča, ampak me je že zdej strah poroda, zato bom sigurno vzela EA, pa čeprav bo treba 100 km daleč.

Aja1

Definitivno grem na EA, rok imam januarja. Toplo mi jo je priporočila moja ginekologinja. Prvi porod.

Imam znanko, ki je hotela roditi s pomočjo EA, vendar ko je bila na pregledu jo je G domov poslal. Ko pa je prišla domov, ji je odtekla voda in je doma rodila. Edino srečo je imela, da je bila takrat prisotna njena mama in mož. Nato so poklicali reševalno, vendar sta bila reševalca tako zmedena, da sploh nista vedela kje se jih glava drži.

V glavnem rodila je brez EA, brez bolečin.

PDP imam sicer 8.12. samo grem definitivno drugič roditi z EA.
Gin. mi je vse lepo obrazložil,sem ga namreč vprašala,ker so ženske imele tako nenavadne izjave o škodi na samega otroke,pa sem čist pomirjena in sem se že odločila.

haj, rok imam proti koncu septembra, če le ne bo šlo še kaj narobe, grem na EA v Po. Mi jo sicer (lj) ginekologi bolj odsvetujejo (bolje iti v Lj, kaj pa če bo s hrbtenico kaj narobe…), ampak vedno bolj ugotavljam, da gre za konkurenčnost med posameznimi porodnišnicami.

Včeraj sem imela lažne popadke in pregled, če sem že kaj odprta, pa je bilo že to vse skupaj daleč od prijetnega, tako da je moja odločitev še konkretnejša.

Nikoli še nisem rodila, želim pa si, da bi imela porod v spominu kot lep dogodek.

lp

Rodila sem v Postojni, z EA in jo toplo priporočam. Sem pa šla več kot 100 km daleč. Porod je bil hiter, brez zapletov, otroček takoj živahen in spočit, ker se nisva preveč matrala. In od prvega trenutka dalje sem že mislila brez strahu in zadržkov na drugi porod in drugega otroka. Ni pa niti slučajno čisto brez bolečin, sem občutila prave popadke na začetku, ker se moraš odpret 4 cm da ti dajo EA, pa tudi tiste zadnje popadke pred rojstvom moraš čutiti, da znaš sodelovati in pritiskati. Po 3 urah sem šla na noge. Skratka prekrasna izkušnja in tudi drugič jo bom vzela.

Sem oktoberka, katera bo definitivno se odlocila za EA. Rodila bom prvic in zakaj ne bi ce imamo to moznost?

Sama imam rok cez 19 dni in bi vsekakor rodila z EA, pa jo zaradi predhodnega CR ne priporocajo prevec…tako sem “obsojena” na upanje, da bo tokrat slo po naravni poti kar se da gladko in kratko…

Gre EA na zdravstvo ali je samoplačniško?Sem nekje brala da se plača okoli 40.000SIT.

v PO se plača 40.000 – tako si jo zagotoviš, drugje je zastonj, vendar se je ne dobi 100%, odvisno od razpoložljivosti anestezista.

lp

V Po se placa, ker jo dobis tud ponoc ja, v LJ npr. pa je cez dan, ponoci pa je ni (je pa zastonj). Za Kr pa kolikor vem, samo dopoldne, pa je nic kaj ne prakticirajo radi…Zakaj le??? Bols, da boli u nulo ane???

Na Jesenicah dobiš EA 100%- rodila sem popolnoma brez bolečin…fantastično, sploh ne morem opisati!!!

Rodila bom brez EA. Prvič.Če bo pa prehudo bom pa za drugič vedela.

Rodila sem brez Ea, je bolelo, je pa bila vsaj zame to bolečina z dobrim razlogom, pa še moja pikica me je takoj potolažila. Jaz bi jo priporočala za drugič, če je bilo prvič res tako hudo, drugače ne. Vsekakor je več možnosti za komplikacije, četudi jih ni veliko…

jaz sem 1. brez in 2. z EA – NEPRIMERLJIVO BOLJE. TOPLO PRIPOROČAM!!!!!!!

New Report

Close