Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje barvanje las v nosečnosti

barvanje las v nosečnosti

Zanima me če je tudi že katera izmed vas zasledila, da bi naj bilo barvanje las v nosečnosti škodljivo? Lase si barvam že kakšnih 10 let in mi je kolegica, ko sem ji povedala, da sem noseča rekla, da to menda odsvetujejo in da si jih ona ni. Mi sicer ni jasno, kako bi barva na laseh lahko škodovala zarodku, zato me zanima če katera ve kaj več o tem?

Hvala in LP

Jaz si barvam lase na 2 meseca tudi med nosečnostjo. Sicer ne uporabljam agresivnih sredstev in poskrbim, da je lasišče, torej koža dobro sprana.
Ginekologinja mi barvanja ni odsvetovala.

Mislim, da ni razloga za paniko, če delaš z glavo. Vsekakor pa se ne zadržuj dalj časa v večjem frizerskem salonu z več strankami, saj razni razpršilci in druga sredstva, ki jih uporabljajo tam, škodujejo tebi.

Frizerke, ki so noseče, delajo v salonih skoraj celo nosečnost, pa jim ni hudega. Res, da so navajene, pa vseeno imajo zdrave otroke, no vsaj manjka jim ne nič, mogoče kakšne astme ali alergije pridelajo, ampak to ni kritično v današnjih časih.

Lahko pa povprašaš svojo G, da boš mirna.
V nosečniškem obdobju boš dobila mnogo neumnih, vendar pa tudi pametne nasvete.

Srečno!

Meni pa je frizer obrazložil, da barvanje nosečnicam odsvetujejo zaradi morebitne alergije, ki bi lahko nastala zaradi barve, nosečnica pa v tem primeru ne sme jemati zdravil proti alergiji.

Evo jaz sem si ravno prejšnji teden pobarvala lase pa sem v 9. tednu. Frizerka mi je rekla, da včasih nosečnice malo matra to sedenje pri frizerju (ocitno kako se počutiš). No meni ko je barvala narastek, pa ko sem vonjala barvo, moram rečt da se mi je malo v glavi svetlikalo:-)

Komaj sem čakala da mi spere, ker mi je bilo res zoprno, barva je prijela, naj pa ne bi prijela trajna.

Skratka jaz sem šla…upam da bo vse ok!

v bistvu je tako, da ne vejo, ali je škodljivo, ali ni, zato raje odsvetujejo barvanje, še posebej v prvih treh mesecih, ko se razvijajo otrokovi organi.

tvoje telo namreč (hočeš, nočeš) absorbira majhne količine barve s katero se barvaš, ni pa jasno, ali ta barva doseže tudi plod ali ne.

jaz sem se barvanju odpovedala med nosečnostjo, kar se mi zdi še najmanj od vseh ostalih “razvad”, ki sem jih opustila.

Kaj pa ko vdihujemo izpušne pline vsak dan, kaj pa ko jemo dobesedno vse škropljeno, pa z raznimi E-ji konzervirano hrano. Misliš da so sadni jogurti zdravi, ma kaki, notri je tolk e-jev da glava peče.

Pa razni kupljeni sokovi, pa meso (raje ne vprašaj, kako so živali krmljene…da so čimprej velike…)

Skratka…osebno mislim da so to tako male koncentracije (recimo jaz sem imela samo barvanje narastka), da je nekak zanemarljivo. Je pa res, da nikol ne veš!

nakup jogurta z e-ji ali pa barvanje narastka je stvar preproste odločitve. opustitev kajenja – verjetno malo težja… še težja se je verjetno ogniti dihanju zraka, ne glede na to, koliko je onesnažen.

skratka: ja, nekaterim stvarem se lahko izogneš, nekaterim ne. oz. nekaterim lažje, drugim težje.

v vsakem primeru pa stvar posameznice, da se odloči.

Glede barvanja imam en nasvet. če je barvanje neizogibno, potem svetujem, da vas prijateljica ali pa frizerka pobarva doma, za barvo pa uporabi naravno kano, katera se dobi v obliki šampona.

Ne bom rekla, da je to zdravo, ampak če primerjamo z ostalimi barvami je sigurno najboljša mozna resitev.

pa veliko uzitkov.

New Report

Close