Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje nosecniska oblacila za majhne in mocnejse postave

nosecniska oblacila za majhne in mocnejse postave

Zivjo!

Ali morda katera ve kje se dobijo oblačila za nosecnice, ki so majhne in mocnejse postave.
lep dan zelim se naprej

Za močnejše boš še kaj našla, za istočasno majhne pa skoraj nič. Jaz imam podoben problem (163cm in 80kg nenoseča) in stvari pač odrežem spodaj. Edina stvar, ki mi je bila kolikortoliko v redu, je bila trenerka od Kepice (trgovina v BTC v Ljubljani) vendar je za vse druge letne čase, kot za 30°C v senci. Ima pa trakec za zatisnit spodaj v robu hlačnice.

Drugače imam nekaj stvari iz LaVie, nekaj od H&M mama (zelo malo), nekaj več od C&A mama in par kosov celo od Neckermana (hlače 7/8 nosim kot dolge, pač :)) ). Popek je razočarujoč, ampak se da tudi tam kaj najti (če si v osnovi max št. 44, za 46 še niso slišali, da bi bila kaka nosečnica)…

Dejansko so v večini trgovin mnenja, da tiste, ki imajo konfekcijo več kot 38 sploh ne bi smele zanositi. Oz. se celo poročiti (sem imela enak problem tudi, ko sem pred leti iskala poročno obleko).

In potem so tu še tiste forumovke, ki ti bodo svetovale, da kupi raje kaj, kar ni za nosečnice, samo kakno številko večje in da boš bolj poceni prišla skozi (večje številke dobiš samo na moškem oddelku). Žal, za nas debeluške je to čisto nakladanje, morala boš dejansko najti stvari za nosečnice, sicer se niti usesti ne boš mogla. Edina trgovina, ki ti tu lahko dejansko RES ustreže je Sariko, kjer imajo indijska oblačila, ki so že v osnovi široka, vendar če boš vzela XXL, boš morala rezati ne samo hlačnice temveč tudi rokave (no, v poletnem času lahko tako ali tako vzameš stvari brez rokavov).

Še dva do tri tedne, pa se sama začasno izvlečem iz tega….

Srečno,

Tanja, 37t 4/7

---------------------------------------------------------------------------------------------- Ker ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce. <http://tamala0801.moj-album.com>

Imam podobne mere kot Tanja. Veliko večino oblačil sem kupila v C&A.

LP

Jaz sem ob svoji postavi nad trgovinami čisto obupala. Med nosečnostjo sem se iz 75 kg zredila na 95. Že tu so bile resne težave. Potem pa po nosečnosti še malo depresije, ki je dodala moji kilaži še 10 kg. Ko sem se končno spravila k hujšanju in izgubila nekaj kg, pa sem ponovno zanosila. Zdaj imam 115 kg, obseg trebuha pa 130 cm(!!!!!). Tako da se lahko skrijete pred menoj (:-) ).

Kupit nekaj za mojo rit in nosečniški trebuh je pravi podvig. H&M in podobne trgovine z nosečniško robo odpovejo. Ko sem že skoraj obupala, pa sem našla hlače na TRŽNICI. Ne se zgražat, nič kaj slabše niso od tistih v trgovini kupljenih. Kupila sem jih v 5. mesecu, zdaj sem v 9., pa so še vedno prav. Pa še eno trgovinico ob Mb tržnici sem našla (Darja se imenuje), kjer sem našla celo kopalke zase. Za 4 ali 5 tisočakov, čisto solidnega kroja in lepih barv. Ne vem sicer natančno, koliko stanejo kopalke za osebe normalne kilaže, sem pa pred nekaj tedni malo poškilila po dveh trgovinah na stojala za kopalke, pa me je skoraj kar zadela, ko sem videla cene od 15 do 25 tisočakov.

V tej trgovinici Darja sem našla kar nekaj robe zase (tanke hlače, kratke hlače, majčke s kratkimi rokavi). Ni sicer ogromne izbire, ampak v moji kategoriji se pač sprijazniš s tem in si zadovoljen že s tem, da sploh najdeš kaj dovolj velikega. Ne kupim karkoli, kar je pač dovolj veliko. Gledam na to, da oblačilo ne povdarja vsakega odvečnega kilograma. Trgovke so mi povedala, da oblačila tako velikih številk najhitreje prodajo. Ko kakšna debeluška mojega kalibra najde oblačila za svojo postavi, trgovino izropa. Kupi vse, kar ji je všeč. Tudi jaz sem to že nekajkrat naredila. Namesto enih hlač in dveh majic, kupiš trojne hlače in sedem majic. Samo potem za druge nič več ne ostane.

Hvala bogu zadnjih nekaj mesecev več ne pridobivam na teži. Po porodu pa se mislim vzeti v roke in spraviti svojo težo v normalno stanje. Glede oblačil se zaradi tega niti ne sekiram preveč. Zadnje tedne, ko je vroče, boma nosim samo še spalne srajce in oblekce (podobne spalnim srajcam), ki mi jih je sešila soseda in so res samo za doma.

Ojla!

pri visini 160 cm imam v 7 mesecu nosecnosti 103 kg in res zgledam kot velikaa zoga:) V torek sem bila v ljubljani in sem v trgovini kepica kupila hlace z naramnicami. Hcerka ki je bila zraven je rekla da sem ful v redu v njih. Je pa res da vecje stevilke kot 46 skoraj ne najdes….
Zaenkrat pa hvala za informacije. A je katera mogoce kaj gledala v Emporiumu v Evansu.
Lep dan se naprej!

New Report

Close