Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Predporodni obisk patronažne

Predporodni obisk patronažne

Včeraj je bila pri meni patronažna na predporodnem obisku. Skoraj me je vrglo, ko se je prikazala na vratih. Imam že dva otroka, pa prej nikoli ni bilo nobene pred otrokovim rojstvom. Zdaj so jim malo zamenjali rajone, pa je na naš rajon dodeljena ena druga.

Sicer mi ni povedala nič, kar ne bi že vedela. Je pa bilo vseeno prijetno. Kakšni mamici, ki pričakuje prvega otroka, bi tak obisk ogromno pomenil. Opomnila me je na vse – od hrane do znakov poroda in kaj potrebujem za otroka. Pa kar začudena je bila, da me pri prvih dveh otrocih patronažne po prvem kopanje niso več obiskale. Potem je poklepetala še z mojima starejšima sončkoma, povedala, da je njihova naloga, da vsaj okvirno spremljajo otroka skoraj do vstopa v šolo in se prijazno poslovila. Moram priznati, da mi je resnično popestrila dan, sploh ker je zdaj proti koncu že grozno dolgočasno in ob tej grozni sopati še ven ne morem. Sem imela vsaj eno prijazno ramo, da sem malo pojamrala in počvekala.

utrujena, mi poveš iz katerega konca si.

lp, s.

Brala sem, da vsaki nosečnici pripada predporodni obisk patronažne sestre.Pri prvi nosečnosti (pred tremi leti) o njej ni bilo ne duha ne sluha, me prav zanima kaj bo tokrat.Čeprav močno dvomim, da bo do tega obiska sploh prišlo.

Simonaa – iz Štajerske sem, kakšnih 25 km Z od Maribora. Ti to kaj pomaga?

Res vsaki nosečnici pripada obisk patronažne pred porodom, obiski dokler ni popek zaceljen, pregledali naj bi tudi mamico, pa potem kopanje in še najmanj en obisk z nasveti o prehrani, v starosti kakšnih 5 mesecev. Ampak glede na to, kar sem brebrala na forumu, so ponavadi obiski omejeni na poporodni čas. Tudi jaz sem za ostale obiske prvič izvedela šele pred nekaj meseci na forumu. Sicer pa je enako z mnogimi ostalimi pravicami nosečnic in mamic – bolje da ne veš zanje, ker bi jih potem lahko zahtevala in koristila. :-((

New Report

Close