Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kako ločiti prebavne motnje in bolečine v maternici?

Kako ločiti prebavne motnje in bolečine v maternici?

Mogoče se vam zdi to malo trapasto vprašanje, ampak jaz sem v dilemi. Zadnji teen imam občasno hude bolečine v trebuhu. Če ne bi bila noseča, bi bila prepričana, da gre za prebavne motnje. Dejansko je bolečina locirana vse čas na istem mestu in popolnoma enaka kot prebavne motnje ob trebušni gripi – od bolečine me dobesedno zvije, traja nekaj minut, potem pa povsem poneha. Kot da bi imela v črevesju ujet zračni mehurček. Imam tudi občasno drisko in vertove.

Najbolj pa me skrbi, ker mi ob teh bolečinah močno otrdi maternica. Kot da bi okamenela. Po napadu je maternica še nekaj časa bolj napeta, obenem pa se pojavijo še tope bolečine v spodnjem delu trebuha, zelo podobne bolečinam v jajčnikih ob ovulaciji. Vse skupaj traja že kak teden, zadnja dva dni postaja vedno huje. Ginekologa imam šele čez dva tedna, noseča sem 33 tednov.

Mislite, da bi bilo pametno se iti pokazati v porodnišnico?

Hojla!

Tudi jaz sem imela podoben problem v 28 tednu: mene je eno noc mocno zvilo – tako kot ti opisujes, vendar je bolecina trajala 45 min brez prekinitve. Mislila sem, da sem kaj takega pojedla in da bom dobila drisko, pa nic.
Sploh nisem mogla lezat, hodila sem po stanovanju gor in dol ter cakala. Ker ni bilo bolje sem vzela en buskopan (pomaga proti krcem) in v 15 min sem zaspala.

Drugi dan sem morala k moji G (po injekcijo, ker sem Rh neg) in ji opisem zgodbo – mi nardei UZ in pravi, da imam tonizirano maternico in da tisto ponoci je bil popadek, ceprav je trajal brez prekinitve 45 min. Naredila mi je tudi CTG – tudi tam so se videli blagi popadki, ki pa niso bili vec boleci. Narocila mi ja naj se naprej jemljem buscopan, rekla pa je, da se ni panike, da bi rodila – ker je bil otrok se visoko – morala sem samo vec pocivati.

Po tistem se mi stvar sicer ni vec ponovila, vendar pa se mi je (v 30 tednu) otrok ze spustil nizje dol, tako da moram s tabletami nadaljevati in se izogibati telovadbi.

Mislim, da je pametno, da se vsaj pokazes svoji G… Raje enkrat prevec kot premalo!

Malo dolgo, ampak upam, da ti bo kaj pomagalo!

Katjusa

Pozdravljena!

Meni se je to začelo dogajati okoli 30. tedna. Prepričana sem, da so pri meni lažni (Braxton- Hicksovi) popadki. Začutim krč (podoben menstrualnim), maternica otrdi. Včasih traja minuti, včasih petnajst minut, lahko v sorazmerju petih min. ali pa dveh ur.
Zdaj sem v 37. tednu in je to skoraj vsakodnevna stvar.

LP, Pika

Jaz sem pa šele v 18 t uin me danes že cel dan orng boli tam kjer je levi jajčnik. Kot da bi nekaj utripalo orng notri. Je to običajno? Mogoče se je mali lih tja postavil.. zdajle spet boli, prav neprijetno..

New Report

Close