Najdi forum

Jok med hranjenjem

Imam 3 mesečno hčerko. Že 2 tedna imam nenehne borbe pri hranjenju (hranimo se po steklenički). Namreč, ko dobi cucelj v usta, nekajkrat potegne, potem pa se začne jokati. Nato jo moramo umiriti in spet dobi cucelj in spet začne jokati. To se kar nekajkrat ponovi, potem pa jo položim v posteljico in hranim leže. Le tako se umiri oz. začne normalno jesti, ko nad sabo opazuje plišaste živalice, ki visijo nad posteljico. Ne vem, kako je prišlo do tega, ker jo leže hranimo le ponoči, takrat pa ponavadi miži.

Pomagajte, prosim, ker mi je hranjenje postalo res mučno.

tudi moja je bila taka,potem pa smo ugotovili da je bila žejna in ne lačna.poskusi ji dati-mi smo tako naredli-par šlukov čaja potem pa hitro zamenjaš flaško z mlekom.

Bom probala, hvala Mojca.

Zanima me še, kdaj ste zamenjali cucelj z večjim. Naša ima za zdaj še dvojko, pa se mi zdi, da je včasih ravno zato jezna, ker se ji ne da več vlečt (včasih tudi na sredini obroka začne jokat).

mi smo za conformil imeli aventovo flaško z tremi luknjami,za čajek(sedaj je stara pet mesecev)imamo pa z dvema tako kot vi.
smo kupili tudi večjega pa se mi je skor zadavla zraven ker je preveč teklo.
je pa možno ja da je lačna tolk pa ne teče prehitro pol se pa joka-poskusi z več luknjicami-če ne bo vredu ti bo pa kaseje prav prišlo.

lep pozdrav

Joj Darja tudi mi smo imeli podobne tezave pri 3 mesecih in to taksne, da prakticno sploh ni hotela jest, pa sva se samo dojili. Trajalo je priblizno 14 dni, potem pa je samo po sebi minilo in je spet jedla kot pred tem. Sem slisala ze od vec-ih mamic za podobne tezave. Upam, da sem te kaj potolazila. Vidve pa kar poskusajta leze, velja.

LP Petra

Tudi smo imeli (v začetku) zelo neješčo hčerko. Od rojstva naprej sva imeli borbe s hrano. Ni se hotela dojiti, ni hotela stekleničke. Ob pogledu na stekleničko je začela jokati. Sicer je bila zelo živahna in vesela, le pri hrani je bil jok. Ko sem začela z uvajanjem goste hrane je bil isti problem. Jedli sva vsak obrok po eno uro. Pojedla je pa vse skupaj 10 žlic. Kadar sem jo hranila so mi tekle solze. Bila sem že čisto iz sebe. Na teži je komaj kaj pridobivala, pediatrinja jo je hotela poslati na vse mogoče preglede, pa jaz nisem dovolila saj je bila sicer čisto zdrav otrok. Tudi noč je celo prespala od prvega meseca dalje. Ko sem jo v dispanzerju, v posvetovalnici slekla, mi je bilo nerodno, da si ne bo kdo mislil, da otroka ne hranim. Poiskušala sem z različnimi vrstami jedi, s spasirano, pretlačeno, v koščkih – ona pa nič. To so bile muke vseh muk. In to je trajalo približno do treh let. Danes ima punca 15 let in 10 kg preveč kot bi jih morala imeti.
Tako, da mislim ti ni potrebno preveč skrbeti, saj otrok poje toliko kot rabi. Eni malo več, drugi pa premalo. Vsekakor, če je otrok zdrav.
Zdaj imamo še tretjega otročka, sinčka, ki pa papca tako kot treba a spi pa žal izredno malo. Ponoči me vsaj 3x zbudi.
Sonja

Saj leže gre (ko gre), ampak jaz bi jo tako rada imela v naročju, ker prav uživam pri tem, ko jo gledam jest. Zdaj pa tole.

Hvala tudi tebi.

New Report

Close