Najdi forum

Obisk patronažne

A vam je patronažna sestra na prvem obisku na domu pogledala, kako se vam celijo šivi (če ste bile šivane)?
Mene je pogledala! In dala pripombo, da se mi en šivček malce razpira, da moram full pazit… Seveda me je vse bolelo in skupaj vleklo po šivih in ker sem morala iti naslednji dan nazaj v por na kontrolo, sem prosila, če mi še šive pogledajo, pa je gin rekla, da je vse ok..
Tri znanke pa ni pogledala-vsaka je imela drugo pat. sestro.

Sedaj, ko bom drugič rodila, sem odločena, da ne kažem spolovila…patronažni sestri, če bom imela kakšne težave, bom že šla v porodnišnico.

Lep pozdrav! 36t 5/7.

Prvič slišim. Spomnim se, da je bilo “moji” patronažni sestri kar malo nerodno, ko sem jo prosila, da mi pogleda bradavice, ki so bile čisto vnete, in pove kaj naj naredim. Mi je čisto “noro”, da ti gre gledat šive, saj se naj bi vendar zacelili že v porodnišnici.

Bila sem kar precej šivana, ampak mi patronažna ni preverjala šivov. Itak sem imela en mesec po porodu kontrolo pri svojem G. Samo vprašala me je, če imam kakšne težave.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Ja, meni je na prvem obisku pogledala. Se mi je zdelo malo čudno, ampak najbrž ne delajo to iz firbca :).

Tudi mene je ob prvem in tretjem obisku pogledala pa sem bila kar tiho- menda ne gleda iz svojega užitka, ali pač?

LP Casalli

Tudi mene je pregledala, saj sem tožila da me zeloooo boli, pa je ugotovila, da so mi vsi šivi popokali, imela sem jih34, pe še vneli so se, tako, da me je to rešilo. Mislim pa da vam ni treba pokazati, če mislite, da je uredu. oz če nimate težav!

Kolikor vem, je patronažna s. dolžna pregledati tako vašega novorojenčka in njegov popek, kakor vas. To je pač njeno delo, skrbi za oba. Vse te neprijetne preglede pa stori nam v dobro, da prepreči če lahko vse komplikacije, ki se jih me ne zavedamo in veliko koristnega nam lahko tudi svetuje.
Seveda pa imate vsako pravico pregled odklonit in se greste pokazat dr.ju, ki pa vas bo verjetno vprašal, kaj vam je svetovala patronažna s. Ker zato jih imamo, da ne sedimo že takoj po porodu v čakalnici na urgenci…

L.P.

Jaz sem jo prosila,ce bi mi pogledala sive,ker me je grozno bolelo.Pa se je kar izmikala in ni hotela,je rekla,naj grem raje k zdravniku.Potem sem pa z ogledalom sama pogledala in me je skoraj infarkt,ko sem videla,da so mi v noznici pozabili tampon!Ce bi ona pogledala,bi bila ze prej resena tistih muk.Tako,da sem bila precej jezna nanjo.

Jaz sem rodila s CR in mi je pogledala šive na trebuhu. Sem ji pa sama povedala, da se mi spodaj delajo nekakšne bulice in je rekla naj ji pokažem in mi tudi svetovala, kako in kaj naprej.

Jaz moram tudi reči, da sem imela krasno patronažno sestro. Šivi so me močno boleli in nisem vedela, da jih bo pogledala. Še dobro, da jih je… nasprejala me je z Bivacynom in mi svetovala kako se bodo najhitreje zacelili. Tudi popek od male se je počasi celil, zato sem je bila še kako vesela in ji hvaležna za vse kar je storila zame in za malo.

Ne bit tako sramežljive, za vas se gre in vaše počutje. Zato pa so te sestre.

LP

------------------------------------------------------------------------------------------------ Tudi če si na pravi poti, te bodo povozili, če boš le sedel na njej.

Ne, meni ni nič omenila, da bi mi šive gledala. Samo vprašala me je, če me kaj boli. Mi je pa (seveda z mojim dovoljenjem) pretipala prsi in rekla, da se ji zdijo malce trde in da jih zgleda mali ni čisto do konca spraznil ter da moram malo merkat, da se mi ne vnamejo.

Eni prijateljici je pa pregledala šive (ampak ni imela iste patronažne kot jaz).

Zgleda da je odvisno….

Jaz sicer nisem bila šivana, vendar me je neznansko peklo, ko sem šla na vodo. V porodnišnici tega nisem povedala, ker sem hotela iti čimprej domov, saj sem bila že sita porodnišnice. Rodila sem namreč 18 dni čez rok,
prav toliko časa sem bila v porodnišnici.
Te probleme pa sem zato raje zaupala patronažni sestri, ki me je pogledala in ugotovila, da sem “raztrgana”. Nasprejala me je z bivacinom in potem mi je bilo vsak dan bolje.

Lahko rečem, da imam dobre izkušnje s patronažno sestro.

Punce, ko bi vedele, kaj vsega so navajene patronažne sestre. Nobena tega ne dela iz lastnega užitka – pač morajo. Mene je ta prva pregledala, je rekla, da je OK in to zapisala. To je bilo to. Če bi me bolelo bi seveda težila. Te sestre so zelo navajene ženskih in moških spolovil, kdo mislite, da menjuje katetre, pa ne samo starim, pa previja rane (pa spet ne samo starim). Hvalabogu da obstaja eno strokovno medicinsko osebje tudi po porodu kateremu lahko zaupamo.
Ne vem jaz s tem nisem imela nobenih težav.

Mene je patronažna samo vprašala, če je kaj narobe. In se posvetila ogledu stanovanja. Vedno se ji je mudilo.

Bolj jo je motilo, ker sem bila sama brez pomoči (mama, tašča…. ). Moževa pomoč ji ni zadoščala. Pa še to jo je motilo, da smo ( takrat ) živeli v enosobnem stanovanju in da otrok ne bo imel svoje sobe.

Me prav zanima , kako bo pri mojem drugem otroku. Od kolegic sem slišala že marsikaj in tudi prebrala v tej klepetalnici.

Koliko časa naj bi sploh trajal obisk patronažne ?

Ja, tudi “moji” patronažni se je slabih 6 let nazaj zelo mudilo. Prišla je le 1x, me zelo prijazno povprašala po počutju, na hitrico pregledala otročkov popek, povedala, da naj deklico prvič okopamo čez nekaj dni in oddrvela naprej.

Se mi je zdelo škoda, ker je bilo vse tako na hitro. Se pa zavedam stanja zdravstva in obremenjenosti patronažnih.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

New Report

Close