Najdi forum

Pozdravljene!

Noseča sem 6t 6/7. Včeraj na pregledu mi ginekolog še ni najdel poldka. Gastacijska vrečka je velika 15mm, plodka pa še ne vidi. A je blo pri kateri podobno? Kdaj so vam že vidli plodek in utrip?
Skrbi me, da bi šlo morda za “slepo jajce”. A sm lahko zaskrbljena al je to normalno, da se tok zgodaj še ne vidi? Ker glede na literaturo, ki jo prebiram, bi se že skor moglo videt.
Hvala za odgovor!

Mojca

Sploh ni nujno, da je karkoli narobe. Velikokrat se zgodi, da ploda v 6 tednu še ne vidijo. Lahko, da je do oploditve prišlo nekoliko kasneje in je plod mlajši kot predvidevajo. Ali se pa je zanalašč kam skril :-))))).
V knjigah pa piše zelo različno, tako da ….
Pomiri se in se pogovarjaj s svojo pikico, pa bo vse uredu.

Pri meni je bilo tako- šlo naj bi za slepo jajce. Čeprav nihče na more tako zgodaj postavit diagnoze- pri nekaterih se vidi šele v 8 tednu ali kasneje. Pri meni je bilo res nekaj narobe, saj kot berem, je pri tebi vrečka velika 15mm, pri meni je bila le 5mm- premalo za 6 tednov-skoraj sedem. Zato se lepo pomiri, če ne krvaviš ali nimaš krčev je vse v redu. Lepo nosečnost ti želim!

Tudi meni G ni videl plodka v 6. tednu, vidna je bila samo gestacijska vrečka. Potem sem bila naročena na pregled čez 14 dni in plodek je bil viden (sicer zelo, zelo majhen) ampak važno je, da mu bije srček, kar se je lepo videlo. Zato nič ne skrbi. To je normalno. Ko sem se prvič naročala za pregled pa mi je med. sestra rekla, da se pred 7. tednom tako in tako nič ne vidi.

Vso srečo tebi in tvoji pikici.

Kar normalno je, da se še ne vidi.

Ravno zato naročajo nosečnice na 1. pregled šele 8,9 teden, ko je ziher, da se bo plod že videl. Zato le pogumno, čez 14 dni spet na pregled.

Držimo pesti!

meni se ni videl, ampak sem bila srečna, da je “sploh kaj noter”… danes zaključujemo 25 t. in se že veselimo aprila:)

Ne se sekirat, v prvih tednih plod nekako ponikne v oddebeljeno steno maternice in šele nato, ko raste gre počasi nazaj ven. Tako, da pri 6 t je dejansko 4 teden (če imaš redno M) in od tega skoraj deset dni potuje po maternici in jajčnikih. V bistvu je tam parkiran šele 14 dni in ni dovolj velik, da bi se ga še videlo. Pomiri se in čakaj na naslednji ultrazvok, ko bo več jasno.
Vso srečo

Ne sekiraj se!!! Jaz sem bila prvič na UZ v sedmem tednu pa se sploh še ni nič videlo, tako da počakaj še kak teden, dva…

LP Tina 25t 4/7

Drage moje!

če bi lahko, bi vsako posebej objela in polupčkala, tko ste me pomirile. Jest sm bla včeraj zvečer že prav panična. Sicer mam že od 24.12. blage krvavitve – bolj rjavkast izcedek, pa so mi na urgenci in pri mojem ginekologu zatrdili, da to ni panike.
Včeraj pa ginekolog tud ni bil nč zaskrbljen, ko se plodka še ni vidlo. Tko da hvala še enkrat in sporočim, kako se bo izteklo.

Ja malenkost. Sej zato pa mamo forum da druga drugo tolažmo. Upam na najbolj ugoden izvid!!!

LP Tina

Mojca!

Naj te še jaz pomirim: pri 6t 5/7 se je videla ena gestacijska vrečka 13 mm, plod še ni bil viden, in en majhen mehurček, ki ga ginekolog sploh ni meril, tako pod vsemi merami je bil. Čez 10 dni sta se videla dva vitalna plodka 1,2 mm, vsak v svoji vrečki. Danes je v tistem mehurčku, ki ga pri skoraj 7 t ni bilo vredno niti meriti, zdrav fantiček v 21 t.

Le pogumno in veselo!

Lp, A.

Hojla!

Pr meni je bilo enako.
Pri 5 4/7 skoraj 6 tesnih se ni videlo še ničesar. Bil je le zelo zelo majhen gestacijski mehurček, kateri je ginekologu dal v vednost, da je do ovulacije prišlo kasneje, kajti tud ciklus imam na 30-31 dni, tako da sem pač zanosila kasneje, kar je potem pokazal tud ultrazvok.

Nič ne skrbi. Vse bo vredu, le pozitivno razmišljaj.

Papa

Tudi jaz sem bila na prvem UZ noseča 6t in 3 dni. Videla se je GV, ploda pa ne. Naročil me je čez 14 dni, torej v 8. t in takrat se je plodek lepo videl in tudi srček je lepo bil!

Upanje vedno ostaja! Jaz sem bila 99,9% prepričana, da plodek je! In res je!

Jessy

Jaz sem bila na UZ, ko bi naj bil že 8!!! teden glede na zadnjo M, no ploda še ni bilo videti. Včeraj sem bila tam ponovno in so ugotovili, da sem v v 7. tednu, srček že bije, tak da je vse v redu (ampak moral bi biti že 9 teden – pač je prišlo do nosečnosti dva tedna kasneje).

Draga mojca!

Očitno sva v podobni situaciji. Tudi jaz sem bila pred nekaj dnevi na prvem pregledu. Po M bi naj bilo 6 tednov in 3 dni. Na ultrazvoku pa je zdravnica sicer našla plod, vendar velik 2,5 mm, kar ustreza 4 tednom. Res je, da imam menstruacijske cikluse zelo dolge (ponavadi okrog 40 dni) in tako je zdravnica rekla, da gre verjetno za kasnejšo zanositev. Mene pa je vseeno kar malo strah, ponoči sem imela pravo moro, da krvavim,…
Naročila me je čez 3 tedne (uh, kako je to dolgo).

Držim pesti za najina otročička!

LP. Ivana

New Report

Close