Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje rentgen in nosečnost

rentgen in nosečnost

Pozdravljene,

končno dve modri črtici!!!!! Z možem se trudiva že tako dolgo.
Sem zelo vesela, ampak tudi panična.
29.novembra sem imela prom.nesrečo. V bolnici so mi slikali glavo, vrat, hrbtenico, medenico in koleno. Takrat sem bila verjetno noseča 2 ali tri tedne (ZM 28.10), ampak tega nisem vedela. V torek imam pa spet pregled in spet rentgen. Ali to škoduje otročku? Ali je zaradi rentgena kaj narobe?
Toliko časa sva se trudila, nočem, da gre sedaj kaj narobe.
Hvala za vaše mnenje,

Ana.

Mislim, da je dr. Pušenjak že kar precej pisal na temo
rentgen in nosečnost. Daj v iskalnik.
Pozdravček,
Medy

Absolutno moraš povedati, da si noseča, rentgena v nosečnosti ne delajo. Lp M

Rentgen se v nosečnsti tolerira le, če gre za reševanje življenja. Sicer pa rtg žarki povzročajo mutacije in lahko hudo prizadanejo plod.

Nike

Jaz ne bi upala tvegati z rentgenom

lp

Sončnica

Moja prijateljica ima sicer dva zdrava otroka, v tretje pa je splavila, ker se je spomnila, da je šla na slikanje zoba, ko je bila že noseča. Ima pa tudi ona prizadeto sestro (z redko, a hudo boleznijo), ker je njuna mama, nevede, da je noseča, bila pod rentgenskimi žarki takrat, ko je bila noseča s sestro.

Glede na to, da so te celo preslikali (tudi medenico), ne vem… ampak rentgen lahko zelo poškoduje plod. Pogovori se s svojim ginekologom in prinesi izvid kaj vse so slikali.

Tukaj imaš nekaj tem:

Naslednjič povej, da si noseča in se nikakor ne slikaj. Ni nujno, da je kaj narobe, zato se ne sekeriaj preveč. Moja taščo so ravno tako preslikali z rentgenom celo, ko še ni vedela, da je noseča, pa je z mojo svakinjo vse v redu – končuje že doktorat.
Bodi pogumna in ne slikaj se več!!!

Ola

New Report

Close