Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Komu je uspelo prespati noč po metodi E. Pantley – Otroško spanje …

Komu je uspelo prespati noč po metodi E. Pantley – Otroško spanje …

Res me zanima, če je komu uspelo prespati celo noč, ko je upošteval predloge po knjigi E. Pantley – Otroško spanje brez joka v sanje. Predlogi so otroku prijazni, mi smo jih imeli še preden smo knjigo prebrala… pa nič.
Mi pri 7. mesecih še ne prespimo noči in se zbujamo na 3 ure in seveda upamo na boljše čase…
LP Vesna G.

mi smo upostevali vse predloge, ki smo jih prebrali in slisali od prijateljev, pa nic. Eni otroci spijo, eni pa ne. Nasi zal ne spijo 🙂 Pa saj cas tako hitro mine, nas ta vecji ze spi od 2,5 let dalje, zdaj cakamo, da se tamalo mine, pa smo na konju. Vmes smo imeli odbobje, ko sta se otroka izmenicno zbujala, jaz sem bila vcasih zjutraj cisto zmesana…

Moz pa spi ko klada, sem ga slisala enkrat na pikniku, ko je vprasal kolega: a vi pa ne spite ponoci? mi pa nimamo nobenih problemov z nasimi… Kap me je zadela, moj moz se zjutraj sploh ne spomni, kaj je bilo ponoci. Jaz sem laufala v kuhinjo, on pa je miril otroka, mu dajal dudo, ampak zjutraj ni vedel o tem nic. Veliko nasih prijateljev se je iz spalnice odselilo oz. spijo loceno, ker se otroci ponoci zbujajo, mi pa smo vedno spali skupaj.

glavno, da so zdravi.
lp in veliko srece.

Naš 14 mesečnik je po tej metodi pričel spati, tako da se je zbujal namesto 5x le 2x ali celo samo enkrat. Pa nisva bila zadovoljna, hotela sva, da bi prespal celo noč. Kakšna zmota:((Zdaj pa smo zadnje 14 dni v fazi, ko nič, ampak prav nič ne pomaga. Spat gre ob 20-21 ure in prespi do 24 potem pa……se zbuja na pol ure in se hoče dojiti vse tja do 5-e ko vstanem. Po 14 dneh komaj še vem zase. Se mi zdi, da spim že z odprtimi očmi. Da o bradavicah, ki me bolijo, ker mali se ne da niti potem, ko so že prazne in jih pač naprej uporablja namesto dude. In zdaj enostavno čakamo, da bo sam pričel spati in da se bo odstavil, ko bo sam to hotel.

Lp
A.

Že veliko je bilo o tem napisanega o teh metodah gospe Pantley. Priznam da sem prvič slišala za to knjigo tu na forumu, tako da smo dveletno zbujanje ponoči (tudi do petkrat) preživeli z upanjem, da vse enkrat mine.

Teorije in metode, da ‘prisilimo’ otroka v neprekinjeno spanje. Po moje neumnost. Otrok se zbudi, ker je nekaj narobe ali pa ker nekaj potrebuje. Zbuja se iz potrebe in nelagodja. In nobene metode izkušenih gospa tega ne morejo ukiniti.

Kaj je lahko ponoči narobe: mu je prevroče, ga zebe, ima hude sanje (tudi novorojenček), če leži na rokici -dobi mravljince – zeloo neprijetno….bolečine ob izraščanju zob…

Pa potrebe: lakota, žeja, bližina mamice in atija……

Naša je bila že čez 1.5 leta ko je ponoči pila mlekec (po steklenički). Preprosto lačna. In ko je počasi prešla v občasno hranjenje ponoči, sem že zvečer pri večerji vedela, ali bo mlekec ponoči ali ne. Če se ni dovolj navečerjala smo ponoči imeli akcijo.

Dva dni je meznela celo noč, pa smo dodali eno deko (zima) in je bil mir. Zeblo jo je. Enako je bilo spomladi. Samo spodjno majčko pod pižamo smo slekli, pa je bil ponoči mir.

Jaz bi se manj zanašala na tovrstno literaturo in začela opazovat, kaj otroku manjka in kaj rabi. Poskušajte. Izurili si boste dar za opazovanje , ga še bolj spoznali, zadostili potrebam. In vse to vodi k neprekinjenemu spanju in veselemu in zadovoljnemu otroku.

Opazujte. Pa še nekaj. Nikoli ne delajte otroku tistega, kar ne želite, da bi drugi delali vam.

Kakšna je ta metoda ne vem, lahko pa ti povem da smo začeli spati pri 17. mesecih, ko so zrasli zobki in ko sem nehala ponoči dojiti. Moji punčki sem vsakič, ko se je zbudila in hotela piti, ponudila vodo.S tem sem počasi pričela nekje v13 mesecu. Na začetku je bilo hudo ,vendar z vtrajnostjo je šlo. Nikoli je nisem pustila da bi predolgo jokala, če ni šlo sem jo pač podojila, včasihje bila zadovoljna s čajem, ki sem ga zelo na rahlo sladkala, tega čaja je bilo vedno več in čaj je nadomestil vodo, malo joka je bilo , venda s časom se je po mojem naveličala zbujati zaradi vode.
Ti imaš nekoliko mlajšega otročka poskusi s tem da mu zvečer pripraviš mlečni gresali kaj podobnega da ga bolj nasiti.

Mi smo ob bolj ali manj vestnem uresničevanju načrta trenutno v fazi, da spimo do okoli 4.00 zjutraj (od 20.00), potem pa se spet doji do jutra, tudi po 3x. Od 4. ure dalje ga namreč raje kar podojim, ker je tako najbolj zihr, da ne bo zbudil bratca, ki se že tako zgoooodaj zbuja. Vendar razmišljm, da bi tvegala par juter in podaljšala spanje tamalega (10 mesecev) vsaj do 6. ure. Aja, seveda se občasno zbudi tudi še pred 4. uro, vendar običajno zadostuje duda, malo trepljanja in pa nežen “ššš ššš”, tako da vsaj ni potrebno dojenje. Tisti načrt o nežnem odstavljanju ponoči, nam pa ni uspel. Smo morali kar preskočiti ta korak in začeti pri drugem. Dve noči se je tega preskoka branil, sedaj pa gre.

Tudi jaz ne poznam te metode, ampak pri nas je sedaj že nekoliko bolje.Najprej sem se odločila da sem mu zvečer dodala poleg dojenja še stekleničko z mlekom in riževimi kosmiči- tako sem izključila da bi se ponoči zbujal zaradi lakote. Potem sem pa počasi zamenjala nočno dojenje s nesladkanim čajem.Sprva se je budil kar na 2 ali 3 ure potem pa vedno manj.Sedaj pri 9 mesecih se zbuja približno dvakrat na noč ( spi od 20.00-6.00) , včasih zadostuje da ga vzamem k sebi v pojsteljo, včasih pa še malo čajčka spije in je mir, razen če ga ne mučijo zobki…Jaz se tolažim da bo bolje, vse mine.
Želim čim več mirnih noči!
lp Vesna

Daj no Vesna, uporabi svojo žensko intuicijo. Določene knjige so resnično dobre, a večina knjig so samo vodniki. Poleg tega pa je jasno, da morajo tudi pisateji nekako živeti. Ni vse zlata resnica kaj piše. Mogoče bi zadoščalo, če upoštevaš osnovna pravila zapisana v knjigi in jih nato prilagodiš svojemu sončku. Moj sonček je star 4,5 let in je pričel celo noč spati približno pri 10 mesecih, to pomeni, da je šel spat ob 20.30 in spal zjutraj do 9.30 in je hotel zjutraj okrog 6-ih kaj za piti. Tudi zdaj poleti se še občasno zbuja 1x na noč ker je žejen in ga sili lulat pa mu kahljica ni všeč – mora na WC.
Materinstvo je pač zelo lepa in mnogokrat zelo utrujajoča stvar.
Ne se dat. Saj bo bolje. Najbolje pa je, da poslušaš svoj notranji glas in tako tudi narediš, ne glede na to, kaj ti svetuje ali celo zahteva od tebe okolica.

Jaz sem prebral knjigo do nekako 30 strani in jo odlozil. kar se mene tice, sem ze na prvih 30 straneh naletel na prevec protislovij, da bi si zasluzila mojo pozornost do konca.

Ocka

Jaz sem si to knjigo izposodila v knjižnici in jo odložila na polico in si rekla ko bo nina zaspala te pa preberem:)).Prebrala sem par strani ,ki so mi bile zelo všeč ampak sem od utrujenosti zaspala .Zbudila sem se ob 7:00 in vsa prestrašena tekla v ninino sobo in gledala če še diha al kaj je narobe ,da je celo noč spala. Od te noči dalje spimo celo noč.Od 4 meseca dalje sedaj pa smo stari 7 mesecev.Ne vem a ta knjiga res čudeže dela:))))))

jaz nisem prebrala nobene knjige, pa mali (odkar ga ne dojim) spi vse noči (saj se ponoči 1x zbudi, da spije malo vode, ampak to je le za minuto, nato takoj spi dalje). Zase vem, da je pomagalo, da mu res v vsem sredi noči ne ustrežeš – ko kaj hoče, svojega otroka že toliko poznaš, da takoj ugotoviš, če mu kaj manjka – žejen, vroče, mrzlo, je polulan, ga kaj boli ipd. – in če še kljub temu ne spi – ker mu pač ni – ga tako rekoč ignoriraš; se delaš, da spiš in ti mora dati mir. Moj sinček (bo avgusta 2 leti) ima občasno napade, ko ne bi spal. Morda je to 1 x mesečno, ko se ponoči zbudi in enostavno ni zaspan, saj zadovoljno brunda in bi se igral.
Brez skrbi, tudi otrok se naveliča buditi mamo, ki “trdno spi”, in mirno zaspi dalje – po mojih izkušnjah to traja max. 15 minut.
Biti moraš samo dovolj trden, včasih je težko, ampak v materinstvu ni nikjer zapisano, da morajo biti starši sužnji svojih otrok.

New Report

Close