Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Poporodna utrujenost- še katera?

Poporodna utrujenost- še katera?

Zanima me, če je še katera mamica non stop utrujena? Tiste mamice, ki jih poznam namreč vse prekipevajo od energije, hodijo na dolge sprehode, kuhajo krasna kosila zase in za otroka, prirejajo večerje za prijatelje, likajo, pospravljajo, jaz si pa samo želim , da bi se lahko malo ulegla.
Sem 7 mesecev po porodu, pa sem še vedno čisto izčrpana. Do pred kratkim sem še dojila, sedaj pa sem po nasvetu zdravnika prenehala, ker naj bi bilo dojenje vzrok moje izčrpanosti. Napaka, saj ni nič drugače, zato sem prav žalostna, ker namesto, da bi z mojim sončkom uživala v porodniškem dopustu, vsak dan čakam le, da zvečer padem v posteljo. Čeprav jem veliko, tudi hujšam in imam tako 5 kg manj kot pred nosečnostjo. Sedaj pa me zanima ali ima še katera enak problem ali pa ga je katera imela in se je potem obrnilo na bolje?
No, če ne drugega, sem se vsaj malo izkašljala. 🙂

Ja, izgleda, da mene tudi daje poporodna utrujenost. Sicer že več kot 4 leta, pa vendar. Iz službe pridem že kar zmatrana, ne kuham krasnih kosil, na kakšno večerjo s prijatelji gremo ven, likam s hudo muko, ponavadi sploh ne, pospravljeno – skoraj ne vem, kako to izgleda. Žal pa ne shujšam, zvečer pa prav tako padem dol…
No, resno. Tiste o dojenju in izčrpanosti pa še nisem slišala.
Poizkusi s kakšno babico ali drugo žlahto, pa daj otroka za kakšno urico, dve v varstvo in naredi kaj zase. Počivaj, beri, pojdi k frizerju… Ja pa moža malo vprezi.
Upam, da se ti bo obrnilo na bolje in da boš tudi ti uživala v preostanku porodniške.

Lp B

Ojla!

Tudi sama sem dobrih šest mesecev po porodu in se mi dogaja isto. Tudi sama še vedno dojim, sedaj sem počasi začela dodajati gosto hrano in sem navdušena, ker mi je to zelo popestrilo vso dogajanje.
Zaradi te utrujenosti pa mi je pulmologinja, pri kateri sem bila zaradi kontrole tuberkoloze(hvala bogu ni nič!), svetovala, da naj grem na pregled ščitnice. Pogosto se naj bi menda dogajalo, da naj bi ščitnica po porodu slabše delovala – simptomi pa naj bi bili ravno nenehna utrujenost, pogosto prisotna rahlo povišana telesna temperatura,….Preveri pri svoji zdravnici, sama še vedno namreč nisem uspela priti do nje, ker se mi zdi, da je z mano zadnje čase nekoliko bolje.
Pa srečno in vedi, da nisi sama. Včasih je že to dovolj za boljše počutje.

Lp

obvezno najdi nekoga ki ti bi popazil na malčka za kake 3 urice in delaj tisto kot včasih. Res pomaga, da se odklopiš. Sama sem zelo grozna mama, saj komaj čakam, da mi tavelikega kam odpeljejo in ni lepšega ko grejo kam z vrtcem za par dni. Tamalo dam sestri ali mami in grem v trgovino in to ni večjega užitka kot da čisto sama hodim med policami. Čisto prenesem, da smo vsi na sprehodu in zelo trpim, če grem sama z obema v trgovino. Ne vem pa kaj naj rečem o možu, ki se je že čisto odvadil civilizacije – samo dela in so trenja med njem in sinom velika in nima več potrpljenja – bo že bolje.
Sama sem že poštekala, če ne bom poskrbela zase ne bo nihče. SREČNO.

Jaz sem bila non stop utrujena celo porodniško. Razlog? Nisem se več gibala toliko kot prej (nisem se predihala), odvečnih 8 kg sem nosila naokoli, spala sem največ po tri ure skupaj, v povprečju me je šefica budila 5 x na noč.

Ko sem šla v službo je ostalo vse enako, vključno z vstajanjem ponoči, samo 80 km več sem naredila. pa pet viroz v štirih mesecih. Včasih sem bila že čisto na robu.

Slabo leto in pol pa so stvari malo bolj normalne. Pa mi tudi fant veliko pomaga pri gospodinjstvu.

Se nam dogaja kar podobno. Za primer, ko je bila tamala stara dobro leto in pol, sem zbolela in bila v bolniški cel mesec. Dva tedna sem potrebovala, da sem se naspala za nazaj.

Kaj pomaga? Odklop. V obliki spanja po kosilu, vsaj dvakrat na teden po dve uri. Da greš sama h kakšni prijateljici na potep, v trgovino, rekreacija….Skratka, otroka ti naj odpeljejo izpred oči za dve ali tri ure. Pa bo boljše. Pa zato ne boš nič slabša mama.

mi smo 10 mesev po porodu.
Še vedno sem zvečer utrujena, da padem.
Pomaga pa: veliko zelenjave, vitamini, pa intenzivno gibanje. Torej kondicija. Si jo povečujemo, ampak počasi.

Kot vidiš nisi edina 🙂 !

Tudi pri meni isto.Zdaj, po dveh letih, je malo boljše, ker je začel spat.Pa tudi popoldan spi po dve do štiri ure.Še vedno lovim spanje kadar lahko, ampak stanje se izboljšuje.

Bila pa je fejst kriza, utrujena kot pes, pa še redit sem se začela.Še en slab učinek neprespanosti, želje po sladkem in nič gibanja.Včasih se sprašujem, če je možno, da je človek odvisen od sladkarij.

Poskrbi, da se razbremeniš, tako kot so ti svetovale predhodnice, pa bo tebi tudi lažje.

Vse tiste mamice, ki kar žarijo in imajo energije na pretek, poskrbijo tud zase, tako, da otročka kdaj dobi v čuvanje tudi kdo drug. Ne imej slabe vesti, otrok te potrebuje in kako boš z njim, če sama nisi spočita in naspana.

Pa velik sreče, pa noči polnih spanca ;o)

So preverila, če si slabokrvna? Pomanjkanje železa je lahko velik dejavnik, čeprav testi pokažejo, da si samo “malo pod normalo”.
Poskusi s pravilno prehrano in več gibanja.
Veliko sreče in energije!!!

Kondicija, kondicija in kondicija.
To je bilo vse kar je meni manjkalo. Ena ura aerobike, kolesa ali teka na dan (lahko tudi pol ure) ti bo popolnoma spremenila življenje.
Že ko sem se zbudila sem bila utrujena, ko pa sem se začela redno ukvarjati z rekreacijo, je prišla tudi energija, ki jo pogrešamo. Saj pospravljaš, pa greš na sprehod, ampak to ni isto kot prava rekreacija. Več kondicije imaš, več imaš tudi energije.

Poskusi in mislim, da ne boš razočarana.

lep dan ti želim

mene je zajemalo “popoldansko spanje” še do začetka 3. nosečnosti in še sedaj, pa je med otročki razlike 6 let. TUdi ko sem hodila v službo, sem začela ob cca 13 uri zehgat, ker sem bila navajena, da grem z mojimi sončki (kot v porodniški) spat vsak dan popoldansko spanje (razumi cca 13 – 15 ure). Vendar to sedaj nadoknadim zjutraj. Pri tebi pa – ti izprezi in si vzemi malo časa zase in vprezi kakšnega drugega – obvezno!!!

No, pika jaz sem priblizno na istem: ze skoraj dve leti po porodu pa se vedno utrujena,neprespana, prevec obremenjena, na zalost tudi meni kilogrami lezejo gor in ne dol. Zasvojenost od sladkarij pa obstaja-preverjeno: baje je to v povezavi z delovanjem hormonov. Obstaja prav knjiga, ki to opisuje, vendar jo nisem niti od dalec pogledala, ker pac ne utegnem….
Darja

Tudi jaz sem grozno utrujena, pa je od zadnjega poroda že 2,5 leti (+ 1. otrok 4,5 let). Predno sem šla po zadnji porodniški v službo sem shujšala za 10 kg od svoje prednosečniške teže. Ja, sedaj sem že vse nadoknadila, vendar pa sem še vedno tako zeloooooooo utrujena.

Čeprav ni lepo, ampak priznam, da sem si po zadnji porodniški že zelo želela v službo, da si malo spočijem. In res je bilo po tej plati bolje, saj se mi je dan malo bolj razgibal.

No, utrujenost pa me še kar daje, čeprav mi ščitnica (preverjeno) pravilno deluje, čeprav gremo vsak dan na kolo, pa tudi ženska, ki non-stop leta s cunjo po stanovanju, nisem.

Pa vendar, kako zelo si želim, da bi speti imela toliko energije, kot sem jo včasih…… Če ne drugega, vsaj upanje mi ostane!

no, evo, sem se malo oddahnila, sem mislila, da sem sam jaz tista reva, ki ji grejo ob stresu, naporu, kile gor. A mi hočeš povedat katera knjiga je to, bi se rada mal informirala, kak je s tem.

Hvala.

Po sedmih mesecih tudi ugotoviš, da je življenje postalo malce enolično, (rutina), res se ne moreš naspat, plus – NUJNO PREVERI HEMOGLOBIN –
to je lahko velik razlog za slabo počutje.
Dobra novica – zadeva se zelo hitro in enostavno popravi. Greste kaj na dopust? Plus – tamalčki so vsak dan večji in bolj zabavni.
NP

Ti sporočim.Kaksen dan bo potrebno. Moram vprašati mamo, ki je knjigo brala.
Darja

Drage punce,

jaz sem to uredila drugače, mogoče sebično, ampak…

Imam dva meseca starega fantka. Po petih tednih sem od utrujenosti padla skupaj in so mi dali infuzijo. Potem sem se pa zamislila, da od tako utrujene mame nima nihče nič. Ponoči sem ga nosila, podnevi počela vse živo…

Po tem se pa:

– mleko sem si začela z aventovo črpalko iztiskati, tako da ga ponoči lahko hrani tudi mož. Sedaj mu da on jesti okoli dveh ponoči in mali potem spi do šestih, tako da imam jaz od enajstih do šestih mir. Možu pa to tudi ni problem, ker je že prej bil tako dolgo pokonci, ali pa dremal na sedežni.

– z iztiskanjem mleka (kar je zame bolj enostavno kot dojenje) sem lahko uvedla tudi varuško, prijetno punco, ki za 700 sit na uro (kar se mi res ne zdi veliko) nekajkrat na teden popazi na mojega malega, jaz pa lahko grem sama kam, kamorkoli že.

– likam več ne, ampak pokličem servis, ki za 700 sit na kg perila (veste koliko je to) pridejo iskati oprano perilo in prinesejo zlikanega. Naju zadeva stane ca. 4000 sit na mesec, jaz bi pa to ure in ure likala.

– odločila sem se za dieto, ki jo sedaj držim tretji teden, zgubila sem že 6 kg in se počutim odlično. Dieta je prilagojena doječim mamam, in imam več energije kot prej.

– z malim hodiva na izlete, popokam ga v avto in se odpeljeva kam, v naravo, po mestu, pa s seboj ga vzamem, ko še nekaj delam za svoj biznis in v veliko pomoč mi je, ker pač mu dam mleko iz flaške (sama imam namreč predsodek dojiti zunaj doma, kar pa ne pomeni, da mi ni lep pogled na doječo žensko, pravzaprav občudujem take mamice, samo sama tega nisem bila sposobna)

– ker zgleda da mi bo sedaj moj posel zalaufal (tudi zaradi te moje reorganizacije), si bom kmalu lahko privoščila tudi čiščenje svojega stanovanja, ki če prav pomislite tudi ni tako drago.

– malega pa za nekaj ur včasih pustim tudi babici, ki je itak čisto navdušena, ko ga ima, jaz pa tudi, da sem malo sama.

Katarina

Katarina zaupaj mi kateri likalni servis ima tako super uslugo.

Hvala

&

Jaz sem nekaj časa pila Dilsano, pa se mi je zdelo, da je bilo bolje. Lahko pa je vzrok v ščitnici, ki velikokrat po porodu čudno dela. Za dojenje kot vzrok pa še nisem slišala, potem bi bil cel svet crknjen do onemoglosti, pa se vsi lepo dojijo. A lahko očka kako urico dojenčka popazi, da greš ti še malo ospat? Za silo predlog… LP, Tina

O.K. hvala.

Pokliči 01 437 00 19 ali 041 639 138. Edino to: minimum je 5 kg perila, nam se to nabere po dveh tednih.

New Report

Close